Skiner

Opryskiwacz Stanimpex

Polecane posty

Skiner    0

Witam, chciałbym poznać opinie co do opryskiwaczy stanimpex, interesuje mnie opryskiwacz 1500l-2000l hydrauliczny ciągany polowy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avici_lv80    106
posiadam 1700 litrowy na pełnej hydraulice i ogólnie podzespoły ok (mialem awarie przewodu elektrycznego sterujacego komputerem Arag teraz już to podobno poprawil) belka słaba na pojedynczym profilu zamykanie ćwiartek wymyślone z kosmosu i ogólnie dosyć długi gdybym teraz miał kupowac wybrałbym coś z Moskita lub Woprol który ma belkę w trójkącie i bardziej zwartą budowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Niedawno przyjechał już drugi opryskiwacz z Stanimpexu na pełnej hydraulice 2000 l, 21 m belka już przestrzenna, co do wykonania to przyzwoicie zrobiony  duży minus za błotniki które mogły być większe i większa przestrzeń nad kołami (koła 13,6), fakt długi jest co do sprawowania się nic więcej nie mogę powiedzieć ale powiem tyle że gdyby był zły to drugi raz byśmy nie wybrali opryskiwacza z tej firmy. Pierwszy ma 14 lat ręcznie rozkładany 1700l 18m poszerzany na 21, siadła kiedyś pompa, kilka końcówek od węży no i siłownik od podnoszenia wymaga regeneracji bo puszcza olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skiner    0

No właśnie o takie opinie mi chodzi. Ale jeszcze z czym można go porównywać z czymś takim jak biardzki, tad len, a może bury? Sam przyglądałem mu się na targach, wzbudził zainteresowanie. Tylko wiadomo że jak opryskiwacz pójdzie w ruch i zacznie się trząść na dołkach to czy to wszystko się nie porozłazi i powygina. Mam już złe doświadczenie z polskimi opryskiwaczami 5 lat i nadaje się tylko na złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avici_lv80    106
jeżeli masz takie doświadczenia z polskimi to pytanie po co dalej bawić się w polskie rzemiosło bierz zachodniego i "będziesz miał spokojną głowę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Za zachodniego nowego musisz dać dwa razy tyle, używka nigdy nie masz pewności że trafisz na dobry sprzęt a w razie awarii płacisz jak za zachodniego, co do Stanimpexa nigdy nie był spawany z wyjątkiem poszerzania ramion, co przypomniało mi się to profile od pomostu były nie zaślepione i od mrozu lekko pękły ale wszystko jest ok, belka dwa lub trzy razy była nagięta przy samej szubienicy ale to z własnej winy i w ręcznie rozklładanym trochę drugie częsći ramion trochę się bujają co jest denerwujące ale jest na to sposób, po 14 latach są punkty rdzy na felgach na lancy raczej nie, farba dosyć wypłowiała ramy jak i zbiornika ale nigdy nie był od wiosny do późnej jesieni garażowany więc miała prawo plus sam efekt chemii, zaznaczam że nie leję RSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skiner    0

A jak elementy plastikowe, w moim polskim większość już po 3 latach straciła na wytrzymałości i zaczęły pękać. I połowa węży została wymieniona. Wszystko wina UV.

A możesz powiedzieć na jakim wyposażeniu wziąłeś nowego stanimpexa i za jakie pieniądze?

Co do zachodnich, wiem że są lepsze no ale cena praktycznie dwukrotna. Używka tak jak kolega napisał, budowy oraz pompy się nie boję, gorzej z elektroniką. Znajdź do niej części zamienne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Od czasu do czasu coś się zdarzy głównie końcówki wkręcane w węże i jedna lub dwie końcówki które wchodzą w sam zbiornik np od przelewu, same węże nie były nigdy wymieniane ale kiedyś omijaliśmy jeden filtr od rozwadniacza bardzo starego typu z którego nigdy nie korzystaliśmy bo skądś zasysał powietrze, obecnie nowe mają całkiem inną konstrukcję rozwadniacza i technikę przepływu cieczy. Nowy 21m, 2000l (w rzeczywistości 2200) pełna hydraulika ramion z sterownikiem i własnym zasilaniem hydrauliki, 5 sekcji komputer arag 180, koła te najniższe nie pamiętam rozmiaru ale najszersze, oświetlenie belki LED, dysze nie pamiętam symboli ale tylko jedne standardowe id 03-110 a inne lepsze, zaczep skrętny, a reszta to chyba w standardzie jest nie pamiętam dokładnie ale wyszedł 65 netto z czego jedne dysze były po 42 a drugie 30 kilka złotych netto oświetlenie LED 1,5k a własna  hydraulika 3 lub 5 tyś nie pamiętam dokładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj