Polecane posty

krzysiu12    8

Witam.Obora pokryta jest blacha trapezową pod blachą jest folia i podbite jest to od środka styropianem.  Strasznie skrapla sie woda pod styriopianiem  i później leci po scianach. Co moge z tym zrobic? zmienić podbitke? Macie jakies pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

Też, ale to nie wszystko. Miałem podobnie i to przy wentylacji kalenicowej - już chyba lepsza nie może być, a i tak się skraplało. Zastosowałem płyty termoizolacyjne do budynków inwentarskich (bodajże Recticela o grubości 5cm)  od środka i problem ustał - jest suchutko i nawet jedna kropla wody się na nich nie pojawia. Ponadto jest taka izolacja dachu, że śnieg później z niego spływa niż ze stodoły w której nic nie grzeje.

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

Styropian cały tylko sa małe szparki przy swietlikach i powietrze dostaje sie pod styropian. Dodatkowo mam dwa kominy w oborze mysle o zamontowaniu w nich wentylatrów co o tym myslicie>?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

Z listwami łączeniowymi żeby nie było szpar między płytami  coś ok 22 zł/m2. Do mocowania płyt wziąłem podkładki do styropianu, bo oryginalne były dość drogie, a niewiele się różniły.

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

Producent:  http://www.recticelinsulation.be/pl/product/eurothane-al-quattro/accessories

Dealer w Polsce:  https://www.olx.pl/oferta/recticel-plyta-pir-pur-ocieplenie-kurnik-chlewnia-obora-CID757-IDnMtgs.html#6710f76ae3

Przy czym zaznaczam, że są też polskie produkty  w atrakcyjniejszych cenach, ale na temat ich jakości jak i izolacji nie mam info, ani żadnego porównania. Oglądałem kiedyś na targach i też wyglądały podobnie.

 

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez Adamo90
      Witam mam kilka pytań
      Czy ktoś ma założony monitoring w oborze jak to zrobił?
      Możecie polecić jakiś zestaw od 8-4 kamer.
      U mnie jedna obora jest oddalona od domu o ok 65m wiec kablem ciężko było by pociągnąć. Druga jest obok czy jest jakaś możliwość połączenia wszystkich kamer przez kabel do jakiejś rozdzieli w jednej z obór, a z tej rozdzielni poprowadzić kabel do anteny która by była na dachu a druga gdzieś na ścianie w domu i z niej do rejestratora i pod telewizor lub monitor.
      Da się coś takiego zrobić? Czy lepiej kablem pociągnąć. Widziałem kamery na skrętkę internetową takie miałem kupić na początku pod gniazdo RJ-45
    • Przez Jaca303
      Witam serdecznie. posiadam staw 12/30 metrów, głębokość to od 1.5m do 2,3m  za stawem w odległości ok 20m płynie mała rzeczka jest ona znacznie niżej op poziomu stawu. Mój kłopot polega na tym że w stawie utrzymuje sie stan wody ok 70cm. Pare razy napełniałem go do pełna ,ale po  paru dniach iewoda zawsze spadała. Nie chciał bym wykładać go folią, znajomy mówi że po paru latach dno się zamuli i przestanie puszczać wodę. Czy są na to jakieś sposoby?
       
    • Przez Marecki2922
      Witam , dostałem myjkę która nie odpala grzania wody prawdopodobnie padł czujnik przepływu wody i moje pytanie jak go sprawdzić  ,czy można ten czujnik zmostkować w celu sprawdzenia ?
    • Przez Xeon
      Witam,
      Jestem w trakcie przygotowywania nowej dojarni (przechodzę z bańkowej na przewodówkę) i mam dylemat jak podgrzewać wodę. Myślałem o zamontowaniu zwykłego bojlera izolowanego z 2 grzałkami po 1,5 lub 2 kw każda żeby szybko zagrzać wodę (bojler powieszony poziomo).
      Jednak zastanawiam się, czy jeżeli wymienię schładzalnik na większy (ok 2000 l) z odzyskiem ciepła (obecnie mam 1100 bez odzysku), to czy ten ww. boler przyda się na coś? A może lepiej kupić bojler z wężownicą albo z płaszczami (większa sprawność) i w przyszłości ew. pod nie podpiąć odzysk ciepła (da się tak)?
       
      Tak nawiasem jakiej wielkości potrzebny byłby bojler do mycia całej instalacji na 40 krów + 6 aparatów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj