Polecane posty

jnjnjn    0

Witam 
Mam pytanie do posiadaczy jd 2140 i podobnych. Mam od niedawna mojego 2140 rok 86 kabina sg2. Czy we wszystkich 2140 były półbiegi? Bo nie wiem czy u mnie nie działają czy po prostu ich nie ma. Gdy na wbitym biegu próbuję dać wajchę w bok to nie ma żadnego luzu ani nic. Czy wie ktoś może pod kabiną gdzie powinno być jakieś cięgiełko albo coś po czym mogę sprawdzić czy mój jd ma półbiegi czy nie? Obok lewarka mam zieloną kontrolkę z żółwiem. Nie ukrywam że przydałyby się mi półbiegi.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
w tym modelu bolbiegi masz na dźwigni takiej małej jak gaz ręczny tylko bliżej wajchy podnośnika nie ma dzwigienki nie ma pół biegów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
ja mam 1640 z 84r. i mam polbieg w dzwigni biegow i kolega raczej tez tak ma a ten przeskok miedzy jednym a drugim jest malutki ta dzwignia przesowa sie moze o 1cm i u mnie nie da sie zmienic polbiegu na wcisnietym sprzegle nawet wystarczy ze delikatnie poloze noge na pedake i juz nie zmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jnjnjn    0

Dzisiaj rano odkryłem blachę w kabinie między nogami i zauważyłem że jedno cięgło to z lewej strony spadło, czy ono jest może od półbiegów? Pod kabiną znalazłem również to samo cięgło ale ono chyba też spadło ze swojego miejsca i nie wiem do czego ono powinno być przymocowane. Za wszelkie wskazówki byłbym bardzo wdzięczny gdyż nie jest łatwo znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat w internecie.

pn.jpg

pk.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubek95    1

Tak. Pod podłoga kabiny masz to co na zdj. Lewa i prawa dzwignia są od polbiegow, jedna wyłącza druga włącza. Jeżeli jedna spadła to prawdopodobnie masz albo włączony półbieg albo wyłączony. Spróbuj ją zamocować. Jeżeli wszystko jest sprawne powinieneś wajcha od biegów 1,2, 3,4 przy włączonym którymś biegu przesunąć lewo lub prawo i wtedy powinno być czuc delikatny przeskok na dzwigni, a ciągnik powinien przyspieszyć lub zwolnić. W moim 3140 tak jest. A jeżeli chodzi o dźwignię od półbiegow koło ręcznego gazu to miały to chyba nowsze modele z końcówką 50 a nie 40 np 2650 3050 3350 3650 itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez deejaay
      witam czy moze ktos wie jaka moze byc przyczyna tego ze w moim masseyu 3075 nie moge wrzucic zajaca kontrolki wogole nie dzialaja a traktor jedzie tylko na biegach terenowych . a i jeszcze bieg 2 i 4 wchodza z oporem i wyskakuja czasem , mial moze ktos taki problem?
    • Przez Diabel1
      Witam zakupiłem właśnie MF 6180 i mam problem z biegami tzn. ma skrzynie że na każdym biegu są cztery półbiegi ABCD problem jest następujący przy przełączaniu z A na B prędkość zwiększa z B na C zmniejsza i z C na D zwiększa poza tym Jak mam wciśnięte sprzęgło i włączony bieg odnoszę wrażenie jak by coś go trzymało tzn jak będę jechał na dowolnym biegu i wcisnę sprzęgło bardzo szybko wyhamowuje natomiast jak podczas jazdy wyluzuje go to toczy się lekko.Czy ktoś może ma schemat instalacji elektrycznej tego modelu
    • Przez LukaszSZCZ999
      Witam, mam 3065 od pół roku i wydawało mi się że już wszystko wiem a jednak... Jadąc na WYŁączonym półbiegu, biegi 1-4 wchodzą jak w masło podczas jazdy. Po włączeniu połówki (mój akurat jedzie wtedy wolniej)nie daje się zmieniać biegów ani w górę ani redukować, po prostu drążek nie wchodzi a przy mocniejszym pchnięciu dochodzi do zgrzytu. Na postoju można wrzucić, w czasie jazdy już nie, zupełnie jakby synchronizacji nie było. Dodam, że włączanie i wyłączanie połówki podczas jazdy jest bez problemu (reaguje normalnie). Z tego co sobie przypominam nie było takich zachowań wcześniej ( zresztą nie jestem pewny). Czy to normalne i po prostu wcześniej nie zwróciłem uwagi? Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam
    • Przez TacerOo
      Witam,
       
      mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez chudy93
      tak jak w temacie mam problem z półbiegami w moim ferdku. na panelu widac jak przelacza sie kolejno a w rzeczywistosci dziala tylko polbieg C na inne nie reaguje. co może być przyczyna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj