Gość BaszaPasza11

Problem z hamulcami hydraulicznymi w Renault Ceres 320X

Polecane posty

Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Witam. Od roku czasu borykam się z problemem w mojej Reni. Dokładnie chodzi o hamulce. Podczas wciskania pedału do końca (bardzo mocno) to ciągnik słabo hamuje i słychać delikatny zgrzyt. Jeśli wcisne 2-3 razy hamulec dopiero robi sie twardy i można go wcisnąć do połowy. Bardzo byłbym wdzięczny o porady z waszej strony. Dodam że ciągnik sprowadzony z Francji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

No też na to stawislismy ze są zapowietrzone tylko nie wiem jak się za to zabrać.  Co odkrecac i gdzie i jak odpowietrzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyzio1992    0

Po prawej stronie skrzyni pod kabiną kolo koła jest odpowietrznik układu hamulcowego . pompuj hamulcem z 3 /4 razy i na wciśniętym  hamulcu  odkrec odpowietrznik  przy najniższej pozycji pedalu zakrec odpowietrznik aby nie złapał spowrotem powietrza,wykonaj tą czynność z 3/4 razy  zależy jak mocno za powierzony. Będziesz widział kiedy skończyć  po pedale hamulca i po tym że powietrze  przestało wychodzić  zaworu .Na odpalonym  ciągniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Aha czyli wszystko na odpalonym?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Dobra zobacze będe pisał jak coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Na początek odpowietrzenie układu. Jeśli nie pomoże wymiana pompy hamulcowej.

Do odpowietrzenia układu nie potrzeba odpalania silnika, gdyż ciśnienie wytwarza pompa hamulcowa podczas naciskania pedału hamulca.

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

Nie mogę podłączyć przewodu hamulcowego do ciągnika bo cały czas trzyma ciśnienie na gnieździe hamulcowym Renault 155. Co z tym fantem zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1
Dnia 16.09.2021 o 21:31, kar0711 napisał:

Nie mogę podłączyć przewodu hamulcowego do ciągnika bo cały czas trzyma ciśnienie na gnieździe hamulcowym Renault 155. Co z tym fantem zrobić ?

Nikt nie miał takiego przypadku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj