Majkelo

Jaki nowy pług obrotowy 4-skibowy do 105KM .....

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lonoh    194

Ja NH 100km oram agro maszem 3 skibowym  na 2 klasie czarnoziemy i idzie jak złoto.Rozstaw 3x45 tyle ze na zabezpieczeniu kołkowy a wiadomo na resorze bedzie ciezszy ten pług i może jest problem z udzwigiem  tym sasiadowym same:p

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W moim przypadku mam konia 109 km i ciągam 3x45 prędkość 9 obroty 1500 głębokość 20cm spalanie 15l na ha. Jak sprawdzałem 4 skibowego niższy bieg wyższe obroty spalanie 18l czas prawie taki sam. Więc wybrałem 3 skiby.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Mogę ci doradzić wobec marki.

Stary Kverneland > inne starsze pługi

Nowy Kverneland < Nowy Kuhn

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
7 godzin temu, extrabyk napisał:

Każda skiba pokruszy i obróci ziemię jak należy bez względu na szerokość jeśli tylko odpowiednio ustawi się pług i dobierze prędkość orki do gleby i warunków na polu. Kolega napisał jakie ma gleby i jaki ciągnik a z tego wynika,że ma dobrą glebę, którą można i powinno się orać głębiej a to lepiej robić szerszą skibą bo do prawidłowej orki potrzebny jest przekrój skiby w formie leżącego prostokąta. To raz a wa to raczej ten ciągnik nie stoi na wąskich oponach i przy orce korpusem 35 cm. będzie przydeptywać połowę ostatniej skiby z poprzedniego przejazdu.

Większy wpływ na dobrą orkę w tym wypadku będzie odpowiedni dobór odkładnicy niż "ucieczka" w przeszłość do 35 centymetrowej skiby.

Spróbuj doprawić pustaki gleby po 50cm a po 40cm. Wyobraź sobie, jest różnica

?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16
jedno jest pewne pług nie może ważyć więcej niż 1350kg i orac szerzej niż 1.8m 0,45m na skibe bo zerwiesz ten ciągnik a jak znam życie doczepisz wał to 1.4 0.35 m na skibe będzie mal dosyć i weź długie dokładnie lekko orza i lepiej kryją ścierń bądź poplon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Mam podobny ciagnik bo 6100rc i 3 skibowy agromasz na resororze. I na 95% moich pol jest za mały do mojego ciągnika, skończy mi projekt to wymienię na 4 obrotowa na resorze ale akpila km80. Mniejsze rozstawy niż km 180 i przez o krótszy. Kuzyn ma właśnie przy 6110rc km 180 na resorze i trochę buja ciągnikiem bo rozstaw jest duży ale z uciagiem i podnoszeniem zero problemow a pług ma bodajże 1450kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Kuzyn jest zadowolony z Akpila KM180R? Nie było problemów z regulacją punktu ciągu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Nie. Ładnie kryje, pole równe po orce. Ma go ustawionego 4x44 i daje rade. U nas ziemie nie są ciężkie. Jedyna wada to jak pisałem wcześniej duży rozstaw i przez to pług jest bardzo długi i trochę buja traktorem a moze buja bo ma tls, nie wiem do końca. Ale moim zdaniem km 80 ramę ma ta sama chyba a różni sie rozstawem, ale nawet te 80 cm bedzie cieżko zapchać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Obecnie (od tego roku) chyba Akpil zmienił ramę u modelu KM180, bo jest wpisana rama o wymiarach 120x120x10 mm a kiedyś (w ubiegłym roku) rama miała wymiary 120x120x8 mm tak jak przy serii KM80.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3
Dnia 20.01.2018 o 15:11, przemek28_28 napisał:

Mam podobny ciagnik bo 6100rc i 3 skibowy agromasz na resororze. I na 95% moich pol jest za mały do mojego ciągnika, skończy mi projekt to wymienię na 4 obrotowa na resorze ale akpila km80. Mniejsze rozstawy niż km 180 i przez o krótszy. Kuzyn ma właśnie przy 6110rc km 180 na resorze i trochę buja ciągnikiem bo rozstaw jest duży ale z uciagiem i podnoszeniem zero problemow a pług ma bodajże 1450kg.

Przemek28_28 macie z kuzynem swoje John Deere z amortyzowana przednia osia? Napisz mi tu kilka zdan czy warto w nia zainwestowac czy idzie jakos bez niej zyc?? Pozdrawiam

Edytowano przez Majkelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Dopłata pewnie spora ale jeśli ciągnik dla siebie i na lata a w dodatku pewnie z dofinansowaniem to na pewno warto z wielu względów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja mam 6100rc z turem sąsiad 6230 z turem i w transporcie jak sprowadzałem mu przyczepy z pola jego ciągnikiem to przy 35km/h ciągnikiem zaczęło porządnie bujać na kiepskim asfalcie, w moim to nie wystepuje

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3

No tak przydałby się TLS , ale budżet w modernizacji ograniczony . Zobaczymy co czas pokaze :12_slight_smile:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jaki plug 4 obrotowa polecicie. Ma być nowa i maks 30tys netto.  Może coś zagranicznego?sukov czy inne? Piszcie jakie marki znacie i polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ma być nowy. Jest kilka marek a może ktoś zna jakieś w miarę dobre plugi typu sukov. Może ktoś używa i się wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Jak by kto chciał-szukał to ma do sprzedania Ibisa 3+ 120sz. Na resorze, w sam raz na ciężkie gleby i górki, chodził mi z forterrą 10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Z zachodnich to chyba Vogel&noot  możliwe że znajdziesz w tej cenie z zapasów bo obecnie już przemalowane na zielono pod marką amazone no i już inna półka cenowa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
    • Przez kotek85
      Witam,
      Potrzebuje poznać opinie osób mających doświadczenie w użytkowaniu Case mx 135, prosiłbym o opinie w kwesti jaki do niego dobrać odpowiedni pług, gleby bielicowe przewaga klasy 3 proszę o podpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj