Majkelo

Jaki nowy pług obrotowy 4-skibowy do 105KM .....

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek933    5391

Dokładnie jak lotnik piszę, możesz mieć ciężką ziemie że 3skiby ledwo pociągnie ale również lekką do uprawy, kamienie są czy nie bo zabezpieczenia nonstop znacznie wpływają na masę pługa. i wg co to za ciągnik? stara 6tka czy turbo 3ka?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3
Jeśli chodzi o udzwig ciagnika to spokojnie poradzi sobie. Jest to nowa zielona 4ka. Ziemie 2-3 , pola płaskie lekko kamieniste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Moim zdaniem to Kverneland/kubota lub kuhn zależy co CI bardziej podchodzi tylko nie wiem ile skib. Najlepiej weź na test i się o wszystkim przekonasz


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

akpil, podobno lepszy od unii i cenowo podobnie lub lekko taniej. Tylko jak kamienie to jakieś zabezpieczenie bo bez sensu wychodzić z traktora co chwile 

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Ziemia 2-3 klasa i pług obrotowy 4 skibowy do ciągnika 105 koni O.o Żeby to jeszcze było te 105 koni tak jak w latach 70-80 tych z 6 cylindrów bez turbo a ciągnik gabarytem jak dzisiejsze 150 KM to bym rozumiał ale dzisiejsze 105 KM z 4 cylindrów to to jest mała i krótka "popierdółka" (bez urazy). Gdyby jeszcze kamieni nie było to coś tam by dobrać się dało a tak to najsensowniej 3x50 i jakoś orka będzie szła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hart    0
@extrabyk dobrze gada ja mam deera 140 KM 4 obrotowa i ma co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Rozwaz bometa akp....  Awlasciwie to jakie fundusze planujesz wydac? A z informacji o ciagniku to sugeruje 3x45 lub 3x50. Narobilo sie rzemiosla jest w czym wybierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Ja się trzymam powiedzenia że w przypadku takich narzędzi jak pług nie stać mnie na tanie rzeczy. Pług kupujesz raz nawet i na 30lat jak mało pracuję dlatego lepiej kupić coś porządnego. Koledzy mają najpewniej racje że 3skiby będą akurat do ciągnika, ja bym doradził tylko żeby kupić 3+ żeby na przyszłość można było dołożyć 4skibe. Obecnie na jakim zabezpieczeniu masz pług?

  • Like 2

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16
unia Ibis 4 xl long mi się wydaje naj bardziej odpowiedni polska cena a zachodnia jakoś kolejny plus jak kupisz większy ciągnik to możesz wał terra założyć no chyba ze kasy nie masz to Agromasz polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Ale z uciagiem 105 koni noe powinno miec problemow w 4 skibach (no chyba ze 4x50) gorzej moze byc z podniszeniem i stabilnoscia. Ale jak proste pola to o jakiejs lekkiej 4 mozna pomyslec


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
Jeżeli rzeczywiście ciągnik nie będzie miał problemu ze stabilnością i udźwigiem, a ilość kamieni nie jest strasznie duża z to na takiej glebie 4x35 do takiego ciągnika chyba pasowało by najlepiej. Natomiast jeżeli tych kamieni jest nieco więcej to doradzałbym 3+ na zabezpieczeniu non stop. W tym przypadku nadrobisz nieco prędkością, tylko efekt poruszenia gleby przy większej szerokości na skibe będzie gorszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3

Teraz mam 4 zagonową unia grudziadz 4x40 . Aktualnie pracuje z nią ciagnik mocy 80km i absolutnie nie ma w niej ciężko. Dlatego tez pomyslalem ze 105km na spokojnie dzwignie 4 obrotowa

6105rc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
To ja ciągnikiem 100km z 4x35 zagonowym jak wjeżdżam w cięższa glebę, to już czuję jak brakuje mu nie tyle co masy, ale mocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3

Coz ci poradze, u mnie idzie. Moze zalezy to tez od konfiguracji terenu...

Oczywiscie tez nie mówie ze w niektorych momentach czuje się że ma cięzkawo, ale bez tragedii .

Edytowano przez Majkelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Jak ciągnik jest nazwijmy to nowej generacji to po jaką cholerę zapinać do niego przedpotopowy pług ileś tam x 35...taka szerokość skiby to już prehistoria. Dlatego 3x50 jest idealnie a opory pracy są dużo mniejsze niż przy 4x35 mimo tej samej szerokości roboczej. Tak jak kolega Bartek zauważył najlepiej kupić 3+ i gdyby gospodarstwo się rozwinęło z czasem to można dokupić kolejny korpus. Przy tej opcji lepiej iść w zachodnią markę bo nasi to ciągle coś zmieniają i nie ma ciągłości modelowej więc za parę lat to można zapomnieć,że kupi się brakujący korpus do tych wszystkich coś tam maszy czy unii a do zachodniego kupi i za kilkanaście lat.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
Wszyscy idą w kierunku 50cm na skibe, a taka szerokość orki nie jest aż taka kolorowa do końca. Nie znam się na tym, są tutaj inni użytkownicy na forum, którzy potrafiliby to dokładnie wyjaśnić. Ja natomiast czytając nieco na temat pługów podzielam zdanie, że pług nie pokruszy ziemi przy szerokości 50cm na skibe, jak pług o rozstawie 35cm na skibe, a przy takiej klasie ziemi to już ma znaczenie
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Przedmówca ma rację, lekkie gleby można orać na 50cm skiba ale jak glina czy inny ciężki utwór to lepiej więcej skib a węższe.Majkelo wie najlepiej jakie ma gleby i jaka szerokość będzie idealna.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Każda skiba pokruszy i obróci ziemię jak należy bez względu na szerokość jeśli tylko odpowiednio ustawi się pług i dobierze prędkość orki do gleby i warunków na polu. Kolega napisał jakie ma gleby i jaki ciągnik a z tego wynika,że ma dobrą glebę, którą można i powinno się orać głębiej a to lepiej robić szerszą skibą bo do prawidłowej orki potrzebny jest przekrój skiby w formie leżącego prostokąta. To raz a wa to raczej ten ciągnik nie stoi na wąskich oponach i przy orce korpusem 35 cm. będzie przydeptywać połowę ostatniej skiby z poprzedniego przejazdu.

7 minut temu, Bartek933 napisał:

Przedmówca ma rację, lekkie gleby można orać na 50cm skiba ale jak glina czy inny ciężki utwór to lepiej więcej skib a węższe.Majkelo wie najlepiej jakie ma gleby i jaka szerokość będzie idealna.

Większy wpływ na dobrą orkę w tym wypadku będzie odpowiedni dobór odkładnicy niż "ucieczka" w przeszłość do 35 centymetrowej skiby.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

35 to rzeczywiście przy mało, napisałem z własnego doświadczenia bo u mnie najlepiej sprawdza się 40-45cm


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
U mnie sąsiad ma agro masza 3+1 na resorze i ciąga go 130km starym same laser, albo kirovcem, czy jak to się pisze :) Mocy tego drugiego nie znam, ale strzelałbym w model 150km. To bywało, że 4 skibe odkręcał do Same. A rozstawiony, jeżeli dobrze zapamiętałem jak mówił na 45cm, standardowo. Tak ciężko Agro-masz idzie? Gleby tak jak mówiłem lekkie, tylko w dolinach gdzie wilgotniejszy teren to ziemia lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
    • Przez kotek85
      Witam,
      Potrzebuje poznać opinie osób mających doświadczenie w użytkowaniu Case mx 135, prosiłbym o opinie w kwesti jaki do niego dobrać odpowiedni pług, gleby bielicowe przewaga klasy 3 proszę o podpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj