szymon29

Deszczownie

Polecane posty

przemol87    186

musisz miec pozwolenie i operat wodnoprawny

u mnie to wszystko trwa 2 lata ale juz jest blisko konca


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dziękuje, bardzo optymistyczne informacje;]

 

zapytam inaczej, co mi grozi za zużywanie ponad 5m3 wody na dobę, bez pozwolenia wodnoprawnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jeżeli bierzesz dopłaty to od tego roku musisz mieć to pozwolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

podłączał ktos dwie deszcownie pod jedna studnie?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

u mnie papierkowa robota poszła troszke szybciej... ok 4-5 miesięcy... u mnie sąsiad ma podłączone 2 szpule pod jedną studnie:)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

na jednej pompie?jakie deszczownie chodza?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

tak, na jednej pompie (pompa napędzana za pomocą ciągnika) niestety nie znam parametrów deszczowni


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezewianin    0

mam problem z wężem przy deszczowni szpulowej. mam w nim mały otwór. jest to 20m od działka wiec ucięcie węża odpada. czy ktoś wie jakie są metody na naprawienie węża. spawanie plastiku raczej odpada przy wężach nawijanych. na dzień dzisiejszy zrobię mufę wkręcana w wąż, znajomy to doradził. jest to jakiś sposób na skończenie sezonu. jeżeli pęknięcia wystąpią w innych miejscach to trzeba będzie pomyśleć o nowym wężu 360m fi75 pewnie koło 5000 PLN. stąd moje pytanie o naprawe węża zwijającego. czekam na propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja mam rurę z gwinutem lewym i prawym,ogrzewan wewnętrze ściany węży palnikiem i szybko wkrecam rurę a na wierzchu daje po 2opaski. Co jakiś czas muszę to poprawić bo na bębnie wąż "pracuje" i przy łączeniu pęka


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Ja jak kupowałem nową szpule to dealer mi mówił że w razie jak mi wąż pęknie to mam się do niego zgłosić i on ma specjalne złączki do węży, więc musiał byś troche pogooglować i zapewne takie coś jest w sprzedaży, lub zgłosić się do jakiegoś dealera :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz150    0

Ja jak kupowałem nową szpule to dealer mi mówił że w razie jak mi wąż pęknie to mam się do niego zgłosić i on ma specjalne złączki do węży, więc musiał byś troche pogooglować i zapewne takie coś jest w sprzedaży, lub zgłosić się do jakiegoś dealera :)

 

taka złączka kosztuje około 200 złotych wiem bo sam kupowałem . Wąż pękł mi na połowie (150m) 2 sezony do tyłu i od tamtej pory nie ruszam trzyma się to jest taka specjalna złączka skręcana z gwintem i pierścieniami na przewód po założeniu jest gładka i nie uszkadza innych zwojów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

poszukam na kompie jak będę miał chwilę czasu bo chyba mam gdzieś zdjęcie to ci wrzucę.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

babcia czyli palawa?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165
http://www.agrofoto....zczownia-sigma/ od takiej jak ta,czyli babcia nie mogę znależć w kompie tego zdjęcia chyba je skasowałem palawa ma jakiś dziwny system zwijania, zresztą u nas te palawy raczej wszyscy wykorzystują jako przedłużki, jeszcze podlewającej jej nie widziałem Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15
Napisano (edytowany)

dajcie namiary na jakichś wiertaczy bo chcę wykopać studnie, :) 2lata temu 1 próba i wody nie było a doszli do 39 m pokład był na 29-30 m ale taki do większego ogródka. i zasypaliśmy. teraz trzeba się wziąć za to i zrobić, tylko gdzie ta woda jest bo dwóch było i gdzie indziej znaleźli. w okolicy mają właśnie na 29-35m. wodę. znalazłem gościa z opola ale dopiero przyjedzie we wrześniu październiku i zrobi to za 250zł za metr metoda udarowa, rura 160.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

od ręki to zapomnij że ci ktoś wykopie. Chyba że jakiś paproch co nie ma roboty bo go ludzie nie chcą. Mi była potrzebna na wczoraj to 3 tygodnie czekałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

dajcie namiary na jakichś wiertaczy bo chcę wykopać studnie, :) 2lata temu 1 próba i wody nie było a doszli do 39 m pokład był na 29-30 m ale taki do większego ogródka. i zasypaliśmy. teraz trzeba się wziąć za to i zrobić, tylko gdzie ta woda jest bo dwóch było i gdzie indziej znaleźli. w okolicy mają właśnie na 29-35m. wodę. znalazłem gościa z opola ale dopiero przyjedzie we wrześniu październiku i zrobi to za 250zł za metr metoda udarowa, rura 160.

 

a skąd jesteś?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek84    4

Panowie pomóżcie. Szukam deszczowni o długości węża 250 m. średniaca 60-75 mm. Chcę kupić używaną w kocie 10-15 tys. jestem z okolic Płońska. gdzie mogę szukać? macie jakieś namiary?

P.S. ja na studniarza czekam od jesieni może przyjdzie za dwa tygodnie, a truskawki schną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

studniarz nie przyjedzie do jednego odwiertu!jak ma wiertnie w okolicy to ci pewnie zrobi ale w przeciwnym razie to zapomniej...u mnie niektorzy czekaja juz po 2lata za studnia...


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

moze odra z wezem 75,najlepiej ze skrzynia od maluch lub z odra-paket i zeby lancuch na bebnie byl nalistwach zebatych nie na sruby(jak nie wiesz o co mi chodzi to odezwij nie na gg) ,nie radze kupowac z pulsacyjnym zwijaniem


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Za takie pieniądze to ja bym szukał francuskiego perrota na turbinie wodnej, w komplecie przeważnie niezłe działko. znajomy kupił za 11 tysi w idealnym stanie. O wiele lepszy sprzęt niż odra wg mnie.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Biała k/ wielunia.chyba poczekam na fachowca z opola będzie miał nowy sprzęt na jesień. a deszczownia będzie odra 400m z odra pacet. a pompa to co powiecie na motopompę strażacką,mam dwie na uwadze magirus dane czterosuw, 4 tłoki 46km, 1600l/min,8-9 atm, benzyna i przerobię to na gaz. lub druga 26km, 800l/min, tez 8-9atm, też na gaz by się przerobiło.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek84    4

Słyszał może ktoś o deszczowniach z miejscowości Wielowieś? gmina pakość? słyszałem pozytywnie opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj