szymon29

Deszczownie

Polecane posty

Jak to czemu :D haha ty masz warzywa i je podlewasz czy tylko udajesz :) no przeciez woda jest za zina i rosliny sa poparzone od podlewania zimna woda bo dochodzi do szoku termicznego i dlatego min. podlewa sie tylko wieczorem jak nie ma słonca i nie sa rozgrzane rosliny i ziemia po to aby zmniejszyc do min ilosc parowanej wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

hehe, albo zrobić "sztuczny" staw, i cały spód wybetonować, nalać wody i gitara gra :D Tylko ciekawe ile by to kosztowalo :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0
Co roku deszczuje srednio ok. 100 ha.A reszta musi sobie jakos radzic.

a te 100 masz w jednym kawałku czy jak?? I co uprawiasz na tej setce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi    0

Jesli chodzi o te 100ha to tyle podlewam bo wiecej nie jestem w stanie (brak sprzetu), a podlewam ziemniaki, cebule, brokul, truskawke na sadzonke.Kiedys podlewalem buraki cukrowe, ale to bylo kiedys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885
To macie troche roboty z tym!! Wiem jak jest u nas. Jak podlewamy kolo domu, to nie jest tak źle, bo to się szybko przestawi włączy i chodzi samo. Inna sprawa jest jak jedziemy na pole oddalone o 5 lub 6 km. To tam zanim sie rozłoży cały rurociąg pdłączy i zanim się włączy to zejdzie czasami półtorej godziny. No i dróga sprawa że ktoś musi tam siedzieć i tego pilnować

 

U mnie to bym mógł siedzieć, ale skąad wode brać hehe :D A z deszczownią zawsze jakiś procent plonu będzie większy :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o te 100ha to tyle podlewam bo wiecej nie jestem w stanie (brak sprzetu), a podlewam ziemniaki, cebule, brokul, truskawke na sadzonke.Kiedys podlewalem buraki cukrowe, ale to bylo kiedys.

 

Mówiłes ze masz 4 ODRY to znaczy ze jedna podlewa 25ha a według mnie to jest nie mozliwe na tego typu sprzet :D ale to tylko moje zdanie :) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0
Mówiłes ze masz 4 ODRY to znaczy ze jedna podlewa 25ha a według mnie to jest nie mozliwe na tego typu sprzet :D ale to tylko moje zdanie :) POZDRAWIAM

dlaczego niemożliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jezeli wogóle by zdazył to okres pomiedzy kolejnymi podlewaniami byłby rozległy.Wuja ma hudinga i odre to podlewa nimi 30 ha i ma co robic nimi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Ile kosztuje taki cały osprzęt tej deszczowinki ? :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0
no jezeli wogóle by zdazył to okres pomiedzy kolejnymi podlewaniami byłby rozległy.Wuja ma hudinga i odre to podlewa nimi 30 ha i ma co robic nimi :D

u nas okres pomiędzy jednym podlaniem a drógim to tydzień, a czasem i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29
Ile kosztuje taki cały osprzęt tej deszczowinki ? :D

 

wszystko zależy od wielkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Dajmy na to taka na 300ha zbóż no i kukurydzki ;>?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0
Dajmy na to taka na 300ha zbóż no i kukurydzki ;>?

Zależy jakie masz długie pola? Konsola czy działko? no i jakiej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Jak kształtują się ceny wywiercenia studni głębinowej? ile średnio metrów trzeba wywiercic? jakie są potem koszty wody (bo za wody podziemne chyba się płaci) ? czym doprowadzać wodę na większe odległości?

 

z góry dzięki za konkretne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak kształtują się ceny wywiercenia studni głębinowej? ile średnio metrów trzeba wywiercic? jakie są potem koszty wody (bo za wody podziemne chyba się płaci) ? czym doprowadzać wodę na większe odległości?

 

z góry dzięki za konkretne odpowiedzi

 

Ceny to nie jestem pewny ale około 100zł za m kopania , Zalezy na jakiej głebokosci bedziesz miał wystarczajaca ilosc wody bo u mojego wuja ma na 100m i ma duze pokłady a ja jak wykopie na 5 m to mam podobnie do niego :D za wode sie nie płaci jak dotad :) a wode to pompami elektrycznymi, spalinowymi lub na WOM ,gdzies czytałem ze koszt podlania 1h wynosi około 400 zł na jedno podlanie i to jest srednia w polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

100 tysięcy?! trochę się zdziwiłem.. Pola takie bardziej kwadraty, długie po 700m-900m :D A o firmy nie pytaj bo ja nie znam sie na tym :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29
za wode sie nie płaci jak dotad

 

 

za wode powinno się płacić ale narazie nikt tego nie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajmy na to taka na 300ha zbóż no i kukurydzki ;>?

Watpie czy sa dostepne na 300 ha :) chyba ze na prerii w USA :) te co sie kreca do okoła :D a po drugie to mało kto podlewa zboaz bo to nie opłacalne jest ale kukurydze to juz bardziej :) na taki area ł to jedna nie wystarczy na moje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0
A ma ktoś jakąś stronke z cennikiem ?

zauważ że prawie żadne firmy nie podają swoich cenników! Musisz wysłać maila i poprosić o cennik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy    0
Ceny to nie jestem pewny ale około 100zł za m kopania , Zalezy na jakiej głebokosci bedziesz miał wystarczajaca ilosc wody bo u mojego wuja ma na 100m i ma duze pokłady a ja jak wykopie na 5 m to mam podobnie do niego :) za wode sie nie płaci jak dotad :) a wode to pompami elektrycznymi, spalinowymi lub na WOM ,gdzies czytałem ze koszt podlania 1h wynosi około 400 zł na jedno podlanie i to jest srednia w polsce :(

100zł ? :) u nas za metr chcieli 230zł i trzeba było wykopać ok 30 m. i woda jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj