szymon29

Deszczownie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saszeta    164

50-60 to promień czy średnica? Bo u mnie średnica to 76 metrów teraz. Dysza 22 to mam na styk. No może 24 by jeszcze poszła. Wydajność studni to ponad 200 m3/ godz bo kiedyś sprawdzałem na innej pompie. A teraz mam pompę nad filtrem i zanim cały wąż napełni to idzie na pół sucho z minutę. Mam założoną grudziądzką 60 m3 130 metrów podnoszenia

przy 32 to musi zbijać dobrze glebę a na piachu redliny by się pewnie rozpłynęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

U mnie średnica ma tyle. Przy takiej dyszy musisz chyba podlewać w bezwietrzne dni???? Fakt działko które mamy robi wszystko by nie zbijac gleby ale jednak trochę to robi. Efekt jest taki jak by przeszedl mocny deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo527    0

Dzień dobry. Jestem tu świeży. Mam pytanie co do napędu. Potrzebuję małą deszczownię. Znalazłem dwie, z tym ,że jedna z napędem turbinowym, a druga na poduszce.

Czy ktoś może mnie wytłumaczyć, jak to się ma do pracy ? Jakie są zalety i wady ? Interesuje mnie wszystko, łącznie z naprawami itp.

Pozdrawiam. Wojtek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Czy można podlewać ziemniaki zimną wodą ze studni czy musi być odrzuca np ze stawu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Ja leje prosto ze studni. Ale w dzien to sporadycznie i tylko jak nie ma wiatru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Impro    0

Witam

Mam problem z ocmisem vr3 500m. Przy nawijaniu węża na szpule deszczownia potrafi nałożyć wąż na wąż na brzegach bębna (kiedy kończy jedną warstwę i zaczyna nastepną). Już kilka razy rozwijałem cała i zwijałem wałkiem od nowa ale po jakimś czasie znów nakłada i robi "graba". 

Macie jakieś sposoby aby układacz (frezowany wałek z prowadnicą) równo układał wąż na szpule?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Czy pompa 1000l/m i 3 atm. ssanie i wyjscie 3 cale da rade zakrecic dzialko deszczowni? Dysza chyba 18, deszczownia waz 3 cale 270 metrow. Chodzi tylko o ruszanie dzialkiem, a zwijanie ciagnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

Witam . 

zna tu sie ktoś na pompach głebinowych , jaka pompe kupic   

paramtery studni 

rura 220 

lustro wody na 9 m 

głebokość studni 30 m 

wydajność 36 kubikow napewno 

Wode w najdalsze miejsce ktore bede pchal jest jest 1200 m rury chce dac 110. 600 metrow reszta 90 na deszczowni tez jest 90 , pomoze ktos wiliczyc to wszystko jaka pompe dobrac  ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata    0

cześć czy jest ktoś wstanie powiedzieć jak wydajną mam studnie glebinowa , dodam tak byla wrzucona mala pompa glebinowa co 7 tys litrow na godzine pompuje ,wiekszej pompy nie mam żeby wrzucić i sprawdzić glebokosc studni 25 m lustro na 10 m gdy pompa chodzila godzinę spadl poziom wody o 10 cm jest ktoś w stanie w przybliżeniu podać wydajność w kubikach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Znajdz osobe ktora zajmuje sie dokumentacja studni 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Witam. Mozna laczyc ze soba deszczownie ? Bo mam pole dlugie 600m i chce kupic uzywana deszczownie a takich dlugich uzywanych prawie nie ma w dobrym stanie za rozsadne pieniadze za to 300m sporo. Mozna polaczyc dwie 300m czy tak sie nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

A sa pompy wody o dobrej wydajnosci na prad na 230v ? Czy tylko na sile badz wom ? Pytam bo dopiero na wiosne bd ruszal z pierwsza deszczownia i dostep do pradu bylby ale sieciowego bez sily.. Wybaczcie pytanie ale jestem zielony w tej dziedzinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Chyba nie ma. Wszystko zalezy od deszczowni. Kiedys stara odre krecilismy zwykla spalinowka z marketu. 600l i chyba 8 atm. miala dawac. Zwijala wolniej biz ciagnikowa, ale za to pole nie bylo tak mocno zlane, jak po ciagnikowej, ciagnik wolny byl i spalinowka 20l spali na zwiniecie, a w ciagniku 20l bylo malo. Pompa co ja mam na wom ma 1700 i mamometr do 10atm. przekrecilismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Jeszcze mam pytanie dla tych co nawadniaja kukurydze czy siejecia ja nieco gesciej zwazywszy na to ze bd ja nawadniac a wiec wody jej nie braknie a przez wieksza obsase mozna zwiększyć plon ? Czy ile tys nasion siejecie ? Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Woda wodą a składniki pokarmowe? Światło? Wg mnie na ziarno max 75-77 tys


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Mam pytanie do wszystkich którzy kopali studnie, braliscie jakiś magikow którzy wskazywali miejsce gdzie jest woda? I czy to skuteczne jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Ja poszedlem na pole, powiedzialem tu i kopali. 3 studnie i wszystkie trafione. Kiedys jak pompa chodzila 20h bez przerwy, po wylaczeniu i zwijaniu tego majdanu woda zaczela ze studni sie wylewac. Ojciec tez tak samo wskazywal i 4 trafione bez problemu. Sasiad bral magika, wskazal miejsce, zaczeli bic. Mialo byc 12m ale na 9 cos trafili nie mogli przebici tak zostalo. Woda jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

Mam pytanie, zamiaruję kupić deszczownie, tylko mie wiem jaką gdyż posiadam taką pompe https://m.emag.pl/pompa-wodna-wm-qbl-65-55-1/pd/DCGN8VBBM/

Chodzi ona pod nawadnianiem kropelkowym, tłoczy wodę około 500metrów na obszar 0,5ha ogórka i daje spokojnie radę i musi chodzić na najwolniejszych obrotach gdyż jak dałem większe to t-tapy rozrywało i moje pytanie jest takie czy jeśli od tej pompy idzie rura tłocząca 50mm to deszczownia też musi być max 50mm czy np 63mm lub 75mm da radę pociągnąć bo chodzi o długość deszczowni bo musi być min 200metrów a takie na rurze 50mm ciężko spotkać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Chyba umarlo. Pytalem sie kiedys czy motopompa 1000l i 3atm 3cale wejscie/wyjscie da rade dzialkiem krecic bez zwijania deszczowni to nie dostalem odpowiedzi. Albo nikt nie wie, albo nikt nie praktykowal. Mam taka do ogorkow i chcialem do deszczowni podlaczyc. zwijalbym wtedy ciagnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Te wasze pompy nie nadają się do deszczowni. Myślę że działkiem od szpikowej nawet nie obróci. Ale to zależy jaki zraszacz. Pompa 3 atm ma na wyjściu a to jest stanowczo za malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Producent twierdzi ze dzialko ma dzialac od 1.5atm. Kiedys ta pompa krecilo sie 12 zraszaczy 3m wys, dysza to nie wiem jaka byla ale moze ze 2mm max3. Zraszacze na wezu 52, dlugosc 20m, ryrka calowka 3m. wys i dzialke 20m szerokosci z palcem w nosie siegalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj