szymon29

Deszczownie

Polecane posty

przemol87    186

Wie ktos gdzie dostane kamien do prowadzenia ukladacza w odrze?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Chodzi mi o ten lacznik łańcucha z prowadnica


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Chodzi mi o ten lacznik łańcucha z prowadnica

 

Zadzwoń do tych medyków z moich stron co deszczowniami handlują to na pewno będą mieli Numer masz na olx


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Rijnsburger ma się nijak do hiszpańskich, nie idzie w kwiat i można go przechować, no i nadaje się na worek poza tym na kropelce był tam jakiś hektar, a dookoła ponad 10 ha na działku też przyzwoicie wyglądało. Podobno miał też hiszpana na działku z plonem wyższym niż to co piszesz.

W temacie działka jak przyślą i je sprawdzę to napiszę.

 

konkord całkiem fajnie się sprawuje - bywają warunki że gdyby nie ta regulacja to deszczownie bym wyłączył i czekał aż wiatr ucichnie a tak jakoś idzie nawadniać. Jak zacznie wiać za mocno to i regulacjia niestety nie pomoże...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

mogłby mi ktoś powiedzieć czy podlewanie zboża na słabych ziemiach i w warunkach suszy jest opłacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Jak mały kawałek tj do 0,5h to się nie opłaca jak powyżej to juz tak zależy jeszcze jakie zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

To znaczy nie chodzi mi o powierzchnię, tylko czy są miarodajne efekty zastosowania deszczowania. Żeby był jakis efekt to na zboze trzeba polać zapewne zapobiegawczo i to nie raz bo jak już będą widoczne ujemne skutki suszy to efekt podlania jednorazowego z moich obserwacji u sąsiadów nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Podlanie 1ha to koszt ok 200zl zależy jaka pompa.Powino się podlać ok 2-3 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

dzień dobry,czy ktoś ma do sprzedania deszczownie na rurach 50mm,czy deszczownia na rurach 40mm będzie dużo mniej wydjna od 50mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekx90    1

mam problem z działkiem komet 101 plus.

Nie chce się obracać. Wie ktoś co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

no tak po takim obszernym i drobiazgowym zobrazowaniu sprawy na pewno ktos zna przyczyne

Edytowano przez Plagrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

Hej. Czy spuszczacie wode ze swoich deszczowni na zime do zera, czy tylko powietrzem wypychacie co wyleci to wyleci. Chodzi mi o wąż, bo pompa i działko to wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja spuszczam do zera, szybciej i pewniej niż zabawy ze sprężarką


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

mam problem z działkiem komet 101 plus.

Nie chce się obracać. Wie ktoś co może być przyczyną?

 

Może trochę tabociku na obrotnice ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaspig    0

Panowie lub Panie
Panowie lub Panie
Panowie lub Panie ,co myślicie o wpuszczeniu do studni pompy na lince polipropylenowej, ktos mi takową zaproponował polecił. stosowaliście takie praktyki ?
Tak na marginesie pompa 13kw około 80kg , będę ja wpuszczał na około 50 metrów.
Sorki za powtórzenia , ale przez grafikę nie chciało wkleić calego tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

znam kilku co tak mają (wąż PE i linka), ale większość ma na rurach stalowych !  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Panowie lub Panie

Panowie lub Panie

Panowie lub Panie ,co myślicie o wpuszczeniu do studni pompy na lince polipropylenowej, ktos mi takową zaproponował polecił. stosowaliście takie praktyki ?

Tak na marginesie pompa 13kw około 80kg , będę ja wpuszczał na około 50 metrów.

Sorki za powtórzenia , ale przez grafikę nie chciało wkleić calego tekstu.

 

Wieszaj śmiało, ja i sąsiedzi tak mamy już kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zależy ile średnicy ma pompa a ile studnia. Bo jak mały prześwit po bokach a pompa z czasem zajdzie żelazem to może być problem z wyciągnięciem. Lepsza linka z nierdzewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beQ    0

Witam drogich agrofotowiczów,

Z tego co słyszałem najbliższe lato ma być najcieplejsze w tym stuleciu (od 17lat) a więc kopanie studni w drodze - będzie to 160mm studnia na głębokości ok 20metrów do max 30 (na tylu u mnie jest lustro wody).

 

Moje pytania brzmią:

1. Jaką potrzebuję pompę, jej moc, wydajność i ile takie coś może kosztować.

2. Deszczownia, jakiej potrzebuję? Będzie ona nawadniać ok 4ha, głównie to kukurydzę sianą po życie (żyto wysuszy mi ziemię, a muszę 2x w roku wykorzystać ziemię), truskawki i ziemniaki.

 

Moje środki to tak do ok 6-7tysięcy zł.

 

Czy za tyle kupię coś sprawnego? Na chwilę obecną jestem zainteresowany kupnem czegoś takiego:

https://www.olx.pl/oferta/deszczownia-waz-75mm-300metrow-CID757-IDjFMrR.html#be52f0ea56

Czy to zaspokoi moje oczekiwania? Na co zwracać uwagę przy kupnie takiego sprzętu żeby nie nadziać się na minę, czy może warto dołożyć 2-3tys i coś lepszego kupić? Jestem zielony w tej sprawie i liczę na Waszą pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

nw jak wy sądzicie ale w starych deszczowniach nie ma co wybierać, tutaj cena adekwatna do produktu w podanym linku, ale dać ponad 20 tysiecy za starą deszczownie z lat 90 to lepiej dołożyć i nową kupić.....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj