szymon29

Deszczownie

Polecane posty

przemol87    186

ho ho

kto zrobił ci taka wycena?

w 2007 r2 podpory hydrauliczne ,wózek 2 kołowy symetryczny i zraszacz Quasar kosztował 42 tys brutto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkelo    3

Wycene robil mi aqua rol .
Fajnie by bylo gdyby teraz tez tyle kosztowala, ale coz poradzić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekx90    1

Witam,

Planuje kupić używaną deszczownie, mam staw ale latem wody w nim nie wystarczy, wiec studnie też bym musiał wykopać i z niej do stawu w celu ogrzania wody. Pola mam długości maks 350m.

Co myślicie o Odrze? Za 7000 w mojej okolicy można kupić, czy może jednak zachodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Najlepsza sprawa to prosto ze studni - inaczej dwa razy tłoczysz tą samą wodę - czyli dwa razy płacisz za to samo. Poza tym ile się woda w stawie ogrzeje jak za chwilę ją będziesz brał na deszczownie? Do stawu pompuje się wodę jak ma się słabą studnię którą niejesteśmy wstanie podać odpowiedniej ilości wody do deszczowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekx90    1

Staw mam nie taki mały więc ta woda by sie ogrzała mieszajac z tą co już tam jest.

A jaka deszczownie używaną polecacie? Na co zwracać uwage przy kupnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Jesli to wejdzie w zycie to sprzedaje deszownie albo kopie druga studnie na lewo bo 10godz. deszczowania to koszt 70zl za energie i przy nowej stawce zaplace dodatkowo 500zl. Co w skali suchego roku daje mi dodatkowo60tys przy nawadnianiu 15ha ziemniakow. Chyba ich pojebalo


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Podobno jak w czechach czy tam na słowacji ileś tam lat wstecz wprowadzili takie wysokie stawki za pobór wody to wszystkie odry wylądowały u nas...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

mam, przełożyłem jedno koło pod dyszel do rozwijania, a nad zostawionym wieszam obciążnik (tylny okrągły od C-360) i śmiga !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

 

tak to wygląda, obciążnik na polu przekładam na drugą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGAIKATOM    0

Witam!Mam jezioro 6 h w okół jeziora mam 7,5 h łąki oraz ziemie uprawne . Mianowicie chodzi mi o łąki chcę je nawadniać z tym żę nie stać mnie na deszczownie . Mam pomysł by podlewać użytki zielone bezpośrednio z wężą w newralgiczne punkty tej żę łąki małe wzniesienia na kórych wypala trawe lub jest bardzo niska rzadka . Myślę tu o pompie np. typu motopompa koshin sev - 80 x koszt 1300 zł brutto są oczywiśnie mocniejsze itp.tylko cena.Trzeba doliczyć do tego węże.Czy ktoś ma z tym dośiadczenie? Jezioro jest prywatne.Czy wogóle ta pompa da rade ?teren równy nie musi wysoko ssać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Jakie polecacie dzialka? Jak ktos ma dobre porownanie to jakie najlepiej sobie radzi z wiatrem? 

I moze ktos wie czy do Konkorda mozna zalozyc dysze 18 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Podobno są specjalne działka na wiatr tzn z mniejszym kątem natarcia chyba 30 stopni. W zeszłym roku na dniach cebuli Bejo w Kościelcu zwróciłem na to uwagę. Działko zamówione - niestety jeszcze nie dotarło - zresztą zobaczymy co przyślą. Czasami jest tak że zwykłe działko pod wiatr nic wody nie poda, a z tego coś tam poleci. Równomierność jest większa, ale chyba mocniej zbija glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

ale o jakim mowisz? E tam Wach mial 110t cebuli na kropelce to ja hiszpanki i bez kropelki tyle mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Rijnsburger ma się nijak do hiszpańskich, nie idzie w kwiat i można go przechować, no i nadaje się na worek poza tym na kropelce był tam jakiś hektar, a dookoła ponad 10 ha na działku też przyzwoicie wyglądało. Podobno miał też hiszpana na działku z plonem wyższym niż to co piszesz.

W temacie działka jak przyślą i je sprawdzę to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Konkord troche kosztuje pewnie? Qasar ma regulowany kat ale przy niskim ustawieniu na skraju lamie/przewraca łeciny nawet na 18


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wiatr polecam Kometa, najlepiej z regulacją kąta, wtedy możemy regulować pochylenie zależnie od wiatru. 30 stopni pochylenia to dość dużo i z wiatrem  sobie nie poradzi, ja swojego Kometa ustawiam nawet poniżej 20 stopni, gdy mocno wieje, a 30 stopni jest optymalne przy bezwietrznej pogodzie - wtedy jest największy zasięg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

konkord 600 zl drozszy od quasara ale jak przy niskim nachyleniu dostaja rosliny to chyba wole cos tanszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekx90    1

Panowie jakie parametry powinna mieć pompa do deszczowni 320m wąż 80. Pompa pompowałaby ze stawu. Maksymalna odległość deszczowni od stawu 400-500 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam motopompę o wydajności 1100 l/m i max ciśnieniu 2,8 bar. W tej chwili służy mi ona do nawadniania kropelkowego w ogórkach, ale chce kilka zraszaczy postawić w marchwi i kapuście. Czy parametry użytkowe tej pompy pozwolą na podlewanie ze zraszaczy ? W temacie jestem kompletnie zielony, ale widzę, że niektóre zraszacze potrzebują min 2bar, a niektóre znacznie więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj