szymon29

Deszczownie

Polecane posty

Plagrafi    23

a jakie masz wyjscia w tych studzienkach? strazackie? z zaworami? jak zawory to pewnie po takim czasie nie uzywania do wymiany albo przerobic na zaslepki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapsel123    0

Nie mam pojecia jakie zawory tam są. Ale najprawdopodobniej tak jak mówisz bedą do wymiany. Kiedyś zaglądałem do paru studzienek i wszystkie były przykryte ziemią. Nie wiem czy ktoś specjalnie wsypał tam ziemi czy może po tylu latach same sie zamuliły. Troche roboty będzie przy tym ale myśle że warto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Ziema po byłych pgr-erach. Kiedys podlewali tam pomidory,cebule itp. Obok była chlewnie oraz obory,lali gnojówke na te pola. Pomidory podobno były jak arbuzy :) Chyba tak trzeba bedzie zrobic jak mówicie panowie. Musze jeszcze te studzienki zbadać i częśc odkopać bo sa pozasypywane. Podlewa ktoś z was może kukurydze? 

ja podlewam kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nie wiem jaki będzie plon ale co najmniej 100% wyższy od tej gdzie deszczownia nie sięga. Od połowy lipca lałem 3 razy i wlałem ogólnie 120 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

ile węża da radę nawinąć na odre bez podnoszenia bębna? 300m wejdzie czy nie bardzo?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, to pytanie bylo juz pewnie zadawane w tym temacie ale nie chce mi sie 12 str sprawdzac sie zapytam raz jeszcze, czy bez zadnego pozwolenia mozna pole nawadniac legalnie z rzeki za pomoca prostej deszczowni? chodzi o wiewielki obszar ok 5ha czy trzeba miec na to jakies pozwolenie?i czy ewentualnie trudno je zdobyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Nawijał ktoś wąż 75 na ramę od odry 90?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

czy układacz węźa trzeba jakoś przerabiać, źeby prawidłowo układał zwoje? bo nawinołem taki wąź i między zwojami mam szpary tak jakby układacz za szybko szedł w prowadnicy


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

A mam takie jedno pytanie do wszystkich osób które mają stawy skąd wam nachodzi woda ? jest aby tyle co z deszczu/zimy czy macie to szczęście i nachodzi wam z ziemi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

mozesz napisac jakie plony wychodza ci mniejwiecej przy podlewaniu kukurydzy???

 

kuku skoszona. Wilgotność 28%. Podlewana 9 ton/ha, niepodlewana( ok 0,5 ha) 3 tony/ha. Koszt podlewania hektara to ok 1,5 tony kukurydzy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

kuku skoszona. Wilgotność 28%. Podlewana 9 ton/ha, niepodlewana( ok 0,5 ha) 3 tony/ha. Koszt podlewania hektara to ok 1,5 tony kukurydzy

 

 

To bardzo ładnie sypnela QQ, mimo kosztów opłaciło się. Ja od przyszłego roku też będe uszykowany na podlewanie QQ. Pogoda jest coraz bardziej kapryśna. Teraz poszukuje szpuli. Wybór padnie chyba na Odre 75-400. Ciekawe czy ją c-330 uciągne.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barcol84    6

Mam prośbe do użytkowników studni głębinowych, potrzebny mi adrees firmy co sprzedaje rury do tłoczenia wody na pole. Najlepiej producent, to i może cena będzie lepsza. Pomoże ktoś ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75

Producentem rur PE jest np. Milex koło Płocka. Tylko że z cenami w tym roku trochę zaszaleli. Ale może zima trochę schłodzi im cennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile taką odrą można podlać w przeciągu doby czy tam nocy ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

jak ma 400m to porzadne podlewanie ponad 20mm zajmie jakies 10h i siegnie pewnie ok 50m ja ustawiam co 45 

 

wiec 400*50

4ha na dzien teoretycznie ale jak bedzie wialo tak jak to bylo w tym roku to tylko nocami podlewac albo partaczyc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj