szymon29

Deszczownie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Deszczownie RM
maniana    7

trochę odgrzebię temat..

chcę przygotować 5 ha do nawadniania warzyw w jednym kawałku i mam parę pytać...

jaką deszczownie wybrać za około 10 tys? czy odra (z turbiną wodną) od handlarzy z allegro będzie dobrym wyborem? szerokość działki to 55 m czy ta deszczownia podleje na taką szerokość (przy lekkim wietrze)?

jaką pompę głębinową polecacie? kopanie studni ustawione wszystko na wiosnę (160mm, z gadki sąsiadów to lustro już od 25 m) woda będzie pompowana do 1km myślę że wąż 110 (miejscami pod lekką górkę)

polską, włoską, jakiej firmy i mocy? ile trzeba zapłacić za dobrą pompę?

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a to ja się przyłączę do kolegi, tyż myślę o nawadnianiu tylko że z motopompy i rzeki, czy motopompa przepcha wodę pod górkę taką z 50 metrów na odległość około 600 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

kijowa działka bo trochę wąska a za to za długa. Działka wychodzi że ma około kilometra długości. Czyli od studni do działka będzie 1 km czy od studni do deszczowni? Bo 110 kilometra na deszczownie nie nawiniesz.

Co do pompy to z 8 tyś trzeba liczyć. Ale to kwestia wyliczeń i może wyjść że za 5tyś wystarczy

 

 

 

Motopompa zależy jaka. Strażacka to wątpię ale wysokociśnieniowa raczej tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

@maniana moim zdaniem to załóz grubsza rure(180mm), u mnie jest duzo studni i niektorzy po 10-15latach nie moga wyjać pompy bo sie klinuje. Co do pompy to jak wykopiesz studnie, zrobisz jej testowanie to bedziesz wiedzial jakiej szukac. Skoro lustwo na 25m czyli pompe zainstalujesz na 30m i na dzien dobry bedziesz mial spadek 3atm(przyjmuje sie ze na 10m w pionie ginie 1atm).

Ciezko cos wiecej powiedziec, za malo informacji

Poczytaj komentarze pod fotkami deszczowni w mojej galerii


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Co do deszczowni to chyba nic innego od odry za te pieniądze nie znajdziesz ew "babcie" , jak masz trochę czasu i jakiegoś znajomego majstra/mechanika ew sam takie rzeczy umiesz robić to poszukaj gołej ramy bez węża, dokup gdzieś turbine z przekładnią i sam to skompletuj sporo zaoszczędzisz.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

raczej nie chcę jakiejś długiej deszczowni bo po pierwsze będą różne uprawy a po drugie rozwijał będę c330..

250 - 300 m byłoby odpowiednie.. tak najdalej 1 km do działka.. i tak będę robił hydranty bo wąż mam zamiar zakopać..

to jakiej mocy powinna być pompa by nie miała problemów?

jeszcze raz zapytam czy dostrzeli działko na te 55 m?

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

http://www.hypo.com.pl/katalog/produkt/pompa-spo-30-13--400v-/623

 

Ja mam taką,i jestem bardzo zadowolony ale nie wiadomo jak u ciebie będzie z wydajnością tej studni wszystko nt pompy wyjdzie jak już ci wywiercą studnie i zrobią pompowanie pomiarowe.. Jak weźmiesz porządną firmę to na pewno pomogą dobrać ci odpowiedni model.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

@maniana Powinno rzucic ale...zalezy od zraszacza, cisnienia,deszczowni,dlugosci lini przesylowej. Zasieg bedziesz mogl regulowac poprzez dysze,co ma stoje plusy i minusy(duza dysza=duza klopla ktora ubija ziemie i czasami łamie rosliny; mała dysza=wiekszy zasieg,mniejsza kropla ktora bardziej wznosi wiatr).Na pewno moge ci powiedziec ze takie zraszacze jak skipeer,qusar,synkro nie polewaja w 100% swojego zaciegu, na 2 strajne metry idzie mniejsza dawka wody.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

@przemol odwrotnie. Większa dysza- większy zasięg.

Ja mam seniora to przy laniu w nocy 70 metrów daje średnicy przy 20mm dyszy

@maniana tak jak koledzy piszą. Pompę najlepiej po wierceniu. Pewnie będzie coś koło 15 kW+ -3kW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

@saszeta coś Ci się pomyliło. Czym większa dysza tym większy spadek ciśnienia na działku a tym samym zmniejsza się zasięg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No właśnie.... :huh:

saszeta zadowolony jesteś z tego seniora?

Edytowano przez lukasx21

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zadowolony. Tak czy siak nie mam porównania z innymi działkami

akurat tu wszyscy mamy rację. Mi chodziło o to że jak zastosuje wydajniejszą pompę to zasięg będzie miał większy przy takim samym ciśnieniu. Bo można mieć 5 atm przy dyszy14 i tyle samo przy 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

koledzy mam pewien problem muszę kupić pompę do deszczowni na wom do ciągnika. Deszczownia to odra z wodnym napędem i 300m węża. mam okazyjnie do kupienia pompę LANDINI CMS 50/A. oto link jak ta pompa wygląda i czy zda egzamin http://www.vlaming-irridelta.nl/ koledzy proszę o pilne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

jestem na etapie kupna deszczowni.. Na co zwrócić uwagę przy określeniu stanu danego egzemplarza? Nie miałem do czynienia osobiście z tym sprzętem wcześniej a nie chcę żeby mi ktoś ładnie wyglądający bubel wcisnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

jaki konkretny model cie interesuje?

najwazniejsza jest jakosc weza oraz cisnienie pracy deszczowni,im mniejsze tym lepiej


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Szukam czegoś używanego tak 10 - 15 tys. Wąż 75/300(max). Raczej chyba odrę wybiorę bo w tej kasie ciężko coś w dobrym stanie z tego co na internecie widzę. A jak są to wysłużone a mi nie potrzeba problemów z eksploatacją na 3 ha warzywek.

 

A co sądzicie o deszczowniach Ocmis? Dokładnie myślę o modelu R1 75/250.

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

skrzynia 3 czy 6 biegowa?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

nie wiem dopiero mam jechać to oglądać.. a czy to jakaś duża różnica (oprócz ilości przełożeń)?

 

kupował ktoś deszczownie od handlarzy z łódzkiego? wróblew albo sędzice? czym różni się turbina na pierwszym zdjęciu i na drugim

http://allegro.pl/de...3083738654.html

która lepsza?

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

w okolicy sa 3 sztuki r1 ocmisa,jeden znajomy ma dwa egzemplaze i podobno czasami bieg lubi wyskoczyc ale mowie "podobno", druga jest z 2007 roku i kolega jest zadowolony.

Co do tej z Wroblewa to napisz do userow @lukasx21 @hubert1984 @rafal180 @zetorek95, oni sa z okolic Warty i Sieradza bo u nich w okolicy chodzi duzo tych deszczowni


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Mojemu ojcu udalo sie kupic za 2500zl z poprzebijanym wezem i niesprawna turbina, waz pozedl w ziemie (jakies 280metrow) a na deszczownie zalozono nowy, jak sie nie myle to 320m i zalozona nowa turbina ze skrzynia od malucha, z piaskowaniem, malowaniem wezem i skrzynia bodajrze 12tys nas wyszla :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie piszę, że posiadam bardzo mało wiedzy na temat deszczowania. Chciałbym zaczerpnąć rady z waszego doświadczenia.

Chciałem wykopać staw do nawadniania ziemniaków, wyłożyć go folią żeby nie było dużych strat wody. Woda ze studni głębinowej miałaby go napełniać.

Okazało się, że gmina zrobiła już plan zagospodarowania przestrzennego na działki w okolicy w tym także na moją. Powiedzieli, że nie będą go zmieniać

,bo są zajęci planem na innej wiosce. Także o budowie stawu mogę pomarzyć.

Ostatnią deską ratunku jest rzeka, położona jakieś 650 m od mojego pola. Na tym polu chciałbym podlewać akurat 5 ha ziemniaków, w grę wchodzi także ochrona przed przymrozkiem, czyli muszę zrobić instalację zraszaczy na całe 5 ha co łączy się z dużym zapotrzebowaniem na wodę.

Posiadam pompę wirową o wydajności Q= 200 m3/h, różnica poziomów do podniesienia jakieś 4 m, teraz pytanie czy przesył wody przy tej różnicy poziomów i przy średnicy węża z PE równej 110 mm i odległości 650 m plus instalacja na polu jakieś 1,5 km węża będzie możliwy??

Czy będzie duży spadek wydajności na takiej odległości? Albo wprost, czy pompa da radę przy tej średnicy, czy trzeba wąż o większym przekroju?? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Panowie, jedno pytanko. Co robicie z waszymi deszczowniami na zimę? jak je konserwujecie? Jak wylać wodę z węży? proszę o odpowiedź bo zima idzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

aby wody w turbinie nie było. Wężowi nic nie będzie. U mnie od dwóch lat stoi nie ruszana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

A ja radze wypuszczac wode z weza bo paru moich znajomych dostało juz szkołe.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj