Patryk212

MF 3080-Nie działa hydraulika po rozgrzaniu oleju

Polecane posty

Patryk212    3

Witam,

Mam taki problem z fergusonem, gdy się rozgrzeje nie działa wspomaganie, hamulce, podnośnik skaczę, włącz i wyłącz się półbieg. Dodam, że pompa została wymieniona, orbitrol, filtr, olej. I nadal nic. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1929
Hamulce zapewne zapowietrzone w reszcie układu zapewne piana bo podejrzewam że uszczelnienie gdzieś na smoku jest nie tego. Zależy też co wlałeś za olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
olej się pieni czy nie? hamulce masz olejowe pewnie, objawy na powietrze w układzie albo jakaś nieszczelność gdzieś powstała i zasysa powietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 filtry wymieniłeś ?

Bodajże w 3080 masz dwa, jeden na skrzyni taki duży wkręcany, a drugi pod kabiną taki wkład.

Edytowano przez mateusz1151010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak go zgasisz i zapalisz to pojawi się wszystko jakby nigdy nic czy nadal nic nie ma ?

 

pochyl delikatnie ciągnik na lewą stronę, tak żeby odkręcić filtr, żeby mało oleju uciekło i zobacz jaki będzie olej, czysty czy z opiłkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk212    3
38 minut temu, mateusz1151010 napisał:

a jak go zgasisz i zapalisz to pojawi się wszystko jakby nigdy nic czy nadal nic nie ma ?

 

pochyl delikatnie ciągnik na lewą stronę, tak żeby odkręcić filtr, żeby mało oleju uciekło i zobacz jaki będzie olej, czysty czy z opiłkami ?

Na zimnym oleju niby działa ale nie tak jak by miało działać a jak się rozgrzeje to już nic nie działa zgasisz i jak ostygnie olej to działa. Jak odkręcałem to opiłki były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No to opiłki ci pompę zjadły zmierz ciśnienie i będziesz wiedział, a tak z ciekawości dlaczego pompę zmieniałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk212    3
42 minuty temu, sznajdik napisał:

No to opiłki ci pompę zjadły zmierz ciśnienie i będziesz wiedział, a tak z ciekawości dlaczego pompę zmieniałeś?

Pompę wymieniłem dlatego, że zaczeło się tak dziać. Kupiłem jedną pompę jeden dzień pochodziła i już nie działała, dałem ją na gwarancję dali nową i znowu to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A ta pompa to jakiś zamiennik czy jakaś lepsza? coś mi mówi że ty w nim masz problem opiłkami które ci tam robią problemy zjeżdżają pompę mogły paść hamulce stąd ich brak opiłki w filtrze i brak ciśnienia proponuję oddać to komuś kto się zna bo się wykończysz finansowo taką zabawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk212    3
11 minut temu, sznajdik napisał:

A ta pompa to jakiś zamiennik czy jakaś lepsza? coś mi mówi że ty w nim masz problem opiłkami które ci tam robią problemy zjeżdżają pompę mogły paść hamulce stąd ich brak opiłki w filtrze i brak ciśnienia proponuję oddać to komuś kto się zna bo się wykończysz finansowo taką zabawą

Pompa to Vapormatic. Tylu mechaników było i już nie wiedzą co może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No to skąd opiłki?A mechanicy od zachodnich maszyn czy ursusy robią i pojęcia nie mają o mf-ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk212    3

Tacy co o mf nie mają pojęcia, może coś słyszeli. U mnie w okolicy nie ma takiego znawcy o mf

Opiłków było mało.

Elektryka to chyba do tego nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2018 o 17:01, Patryk212 napisał:

Olej agrol U

Ten olej to się do mf 255 nadaje a nie do 30xx. Jak kupujesz olej to sprawdź w zaleceniach jakie powinny być parametry bo koszta rosną. Wymiana  pompy jak jest syf  w skrzyni to kolejne wyrzucanie pieniędzy w błoto. Do tego wykonałeś jakieś pomiary ciśnień co kolwiek  czy wymiana jak leci.??


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No ale jak były to szukasz przyczyny ich powstawania a nie likwidujesz szkody zrobione przez nie radzę zacząć od tego bo go w końcu sprzedasz za marne grosze. U nie jak padły hamulce i o tym nie wiedziałem to zawaliło filtr hydrauliki to go wymieniłem i dalej rura osłabło ciśnienie i zacząłem już widzieć że coś nie halo a jak niechcący ostro zahamowałem to już było jasne i wiedziałem że tanio nie będzie hamulce zrobione niby umyłem przepłukany dwoma olejami z poprzednich wymian wstawiam nową pompę i nowy olej i po pewnym czasie podobnie spadek ciśnienia dopiero Mariusz Zdun mi go doprowadził do porządku i znów z wymianą pompy każda po 1800zł plus olej i filtr więc radzę nie baw się sam bo to nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne problemy czyli jak się rozgrzał to zaraz wszystko ginęło i wgl. Najpierw pompę wymieniłem, olej, filtr, trochę pochodziło i od nowa ten sam problem.Co się okazało, tacza od hamulca się skończyła i tarło metal o metal. Zaprowadziłem go w końcu do gościa który się naprawdę zna na rzeczy i wymienił i jedną i drugą tarcze, skrzynie wypłukał, zalał nowym olejem i nowy filtr. Teraz jest dobrze. Więc obstawiam, że u Ciebie jest ten sam problem.

I radzę nie mecz tego ciągnika dalej tylko od razu zrób bo w końcu poleci Ci pompa i kolejny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusław55    0

Witam, mam problem z masse fergusonem 380 , po zagrzaniu oleju zanika wspomaganie i zapala się kontrolka od skrzyni biegów (czerwona) , szarpie podnośnik tak jakby brakowało oleju w podnośniku. Proszę o pomoc bo nie wiem co to za przyczyna a każdy mechanik rozkłada ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A jest olej? był kiedyś wymieniany? ewentualnie na start sam filtr wymień bo potem pewno już tylko pompa do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Tak więc Panie jak nie wiesz o czym piszemy to żegnamy bo tyle głupot w jednym poście świat nie widział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak koledzy wyżej piszą sprawdź olej później zmień filtr a przy dość szybkiej powtórce zbieraj$ i szukaj przyczyny powstawania opiłków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj