Skocz do zawartości

Polecane posty

Patryk212    0

Witam,

Mam taki problem z fergusonem, gdy się rozgrzeje nie działa wspomaganie, hamulce, podnośnik skaczę, włącz i wyłącz się półbieg. Dodam, że pompa została wymieniona, orbitrol, filtr, olej. I nadal nic. Co to może być?

DTaras    204
Hamulce zapewne zapowietrzone w reszcie układu zapewne piana bo podejrzewam że uszczelnienie gdzieś na smoku jest nie tego. Zależy też co wlałeś za olej.

olej się pieni czy nie? hamulce masz olejowe pewnie, objawy na powietrze w układzie albo jakaś nieszczelność gdzieś powstała i zasysa powietrze

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz0920    71
Podłącz przyczepę i włącz wywracanie, później pohamuj i powinno ofpowietrzyc, jaki olej wlales?

Napisano (edytowany)

2 filtry wymieniłeś ?

Bodajże w 3080 masz dwa, jeden na skrzyni taki duży wkręcany, a drugi pod kabiną taki wkład.

Edytowano przez mateusz1151010

a jak go zgasisz i zapalisz to pojawi się wszystko jakby nigdy nic czy nadal nic nie ma ?

pochyl delikatnie ciągnik na lewą stronę, tak żeby odkręcić filtr, żeby mało oleju uciekło i zobacz jaki będzie olej, czysty czy z opiłkami ?

Patryk212    0
38 minut temu, mateusz1151010 napisał:

a jak go zgasisz i zapalisz to pojawi się wszystko jakby nigdy nic czy nadal nic nie ma ?

pochyl delikatnie ciągnik na lewą stronę, tak żeby odkręcić filtr, żeby mało oleju uciekło i zobacz jaki będzie olej, czysty czy z opiłkami ?

Na zimnym oleju niby działa ale nie tak jak by miało działać a jak się rozgrzeje to już nic nie działa zgasisz i jak ostygnie olej to działa. Jak odkręcałem to opiłki były.

sznajdik    133

No to opiłki ci pompę zjadły zmierz ciśnienie i będziesz wiedział, a tak z ciekawości dlaczego pompę zmieniałeś?

Patryk212    0
42 minuty temu, sznajdik napisał:

No to opiłki ci pompę zjadły zmierz ciśnienie i będziesz wiedział, a tak z ciekawości dlaczego pompę zmieniałeś?

Pompę wymieniłem dlatego, że zaczeło się tak dziać. Kupiłem jedną pompę jeden dzień pochodziła i już nie działała, dałem ją na gwarancję dali nową i znowu to samo.

sznajdik    133

A ta pompa to jakiś zamiennik czy jakaś lepsza? coś mi mówi że ty w nim masz problem opiłkami które ci tam robią problemy zjeżdżają pompę mogły paść hamulce stąd ich brak opiłki w filtrze i brak ciśnienia proponuję oddać to komuś kto się zna bo się wykończysz finansowo taką zabawą

Patryk212    0
11 minut temu, sznajdik napisał:

A ta pompa to jakiś zamiennik czy jakaś lepsza? coś mi mówi że ty w nim masz problem opiłkami które ci tam robią problemy zjeżdżają pompę mogły paść hamulce stąd ich brak opiłki w filtrze i brak ciśnienia proponuję oddać to komuś kto się zna bo się wykończysz finansowo taką zabawą

Pompa to Vapormatic. Tylu mechaników było i już nie wiedzą co może być.

sznajdik    133

No to skąd opiłki?A mechanicy od zachodnich maszyn czy ursusy robią i pojęcia nie mają o mf-ie

Patryk212    0

Tacy co o mf nie mają pojęcia, może coś słyszeli. U mnie w okolicy nie ma takiego znawcy o mf

Opiłków było mało.

Elektryka to chyba do tego nie ma znaczenia.

Dnia 18.01.2018 o 17:01, Patryk212 napisał:

Olej agrol U

Ten olej to się do mf 255 nadaje a nie do 30xx. Jak kupujesz olej to sprawdź w zaleceniach jakie powinny być parametry bo koszta rosną. Wymiana  pompy jak jest syf  w skrzyni to kolejne wyrzucanie pieniędzy w błoto. Do tego wykonałeś jakieś pomiary ciśnień co kolwiek  czy wymiana jak leci.??

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

sznajdik    133

No ale jak były to szukasz przyczyny ich powstawania a nie likwidujesz szkody zrobione przez nie radzę zacząć od tego bo go w końcu sprzedasz za marne grosze. U nie jak padły hamulce i o tym nie wiedziałem to zawaliło filtr hydrauliki to go wymieniłem i dalej rura osłabło ciśnienie i zacząłem już widzieć że coś nie halo a jak niechcący ostro zahamowałem to już było jasne i wiedziałem że tanio nie będzie hamulce zrobione niby umyłem przepłukany dwoma olejami z poprzednich wymian wstawiam nową pompę i nowy olej i po pewnym czasie podobnie spadek ciśnienia dopiero Mariusz Zdun mi go doprowadził do porządku i znów z wymianą pompy każda po 1800zł plus olej i filtr więc radzę nie baw się sam bo to nie wyjdzie

Ja miałem podobne problemy czyli jak się rozgrzał to zaraz wszystko ginęło i wgl. Najpierw pompę wymieniłem, olej, filtr, trochę pochodziło i od nowa ten sam problem.Co się okazało, tacza od hamulca się skończyła i tarło metal o metal. Zaprowadziłem go w końcu do gościa który się naprawdę zna na rzeczy i wymienił i jedną i drugą tarcze, skrzynie wypłukał, zalał nowym olejem i nowy filtr. Teraz jest dobrze. Więc obstawiam, że u Ciebie jest ten sam problem.

I radzę nie mecz tego ciągnika dalej tylko od razu zrób bo w końcu poleci Ci pompa i kolejny wydatek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KrzysztofZabro
      Witam posiadam pług obrotowy 3 skibowy firmy huard i ursus szóstka nie chce go obrócić, znaczy czasami weźmie do połowy a czasami nawet obróci ale to wolno co może być przyczyną i czy to wina ciągnika czy pługa ?
    • Przez BaszaPasza11
      Witam. Końcem lata kupiłem siewnik Poznaniak SO43/C2 i zabrałem się za pierwsze siewy jesieni 2016. Ustawiłem siewnik zgodnie z tabelą i zrobiłem próbę kręconą i siewnik wysiał zawartość POŁOWĘ MNIEJSZĄ OD TEJ NA TABELI. No i wiosną było tak samo. No i jesienią 2017 spróbowałem inną odmianę pszenicy i dalej tak samo. Z resztą na każdym zbożu oszukuje. No i muszę ustawiać tzw. po swojemu aby dobrze było. Wiem że niema co się sugerować tabelą ale żeby aż o połowe?! No i dodam że jak kręce kołem to czuć delikatny luz tak jakby coś przeskakiwało (napewno nie łańcuch). Proszę o pomoc bo naprawdę to jest denerwujące że trzeba tyle razy praktykować aż wyjdzie dokładna ilość. Jak do tego podejść, co wymienić i czy ktoś spotkał się z tym problemem. Siewnik z 2004r
    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez repek92
      Witam od jakiegoś czasu mam problem z wyskakującym reduktorem jak mam w pozycji M czasami też na pozycji L widać jak szarpie aż dźwignia. Orientuje się ktoś co by mogło być przyczyną?
    • Przez mf387
      Witam serdecznie
      Zmagam się z problemem zużytej pompy wtryskowej w MF 8120. Ciagnik ciężko palił na ciepłym a po pewnym czasie zaczynał przygasać na rozgrzanym silniku podczas np zmiany biegu. W tamtym tyg zawiozłem pompe do regeneracji lecz w zakładzie tym powiedzieli mi że głowica jest do wymiany i w hurtowniach do których mają namiary brakuje części do tej pompy. Czy miał ktoś podobny problem? Czy macie jakiś zaufany dobry zakład który regenuruje pompy? A może macie namiary na hurtownie gdzie moge dostać części do takiej pompy. Dziś niestety nie mg podać nr fabrycznych pompy gdyż jutro przywioze ją z zakładu. A może podpowiecie mi jakis inny pomysł na rozwiązanie mojego problemu. Z góry dziekuję za odpowiedzi i poświecony czas.