Gość

Silnik olejowy

Polecane posty

seweryn20    825

No nie to samo. Tego dławik nie umie.

Regulator montowany bezpośrednio na silniku hydraulicznym, umożliwia ustawienie konkretnej dawki

 oleju podawanej do silnika. Dzięki temu możemy na bieżąco ustawiać prędkość obrotu silnika, za

każdym razem nadmiar oleju odprowadzany jest przed silnikiem do drugiego przewodu powrotnego.

Regulator zawsze kontroluje ustawioną dawkę oleju podawaną na silnik, niezależnie od zmian

wydajności pompy, pod warunkiem że obciążenie silnika jest stabilne. 

 Regulator posiada kompensację czyli nie ma spadku ciśnienia oleju za zaworem. Dzięki temu, po

 regulacji, silnik mimo spowolnionej pracy zachowuje niemalże pierwotny moment obrotowy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 do czego dążysz, co chcesz tym sposobem pokazać? Czy się upieram do użycia dławika ?Po co odrzucasz już raz odrzucony pomysł  z nimO.o

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
24 minuty temu, Pigmei napisał:

 Przecież obie drogi dokładnie do tego samego prowadzą i na tej samej zasadzie  - twojej jest tylko mniej zabawy  z pierdółkam, i wężami bo to jest gotowy moduł, a wyregulować na początku pracy i tak musi, o tym w tym temacie nie raz napisałem.

 

To ty dążysz do nie wiadomo czego i pierdoły wypisujesz. Dławik to dławik, regulator to regulator, działa inaczej, inaczej jest zbudowany, do czego innego służy, pełni inną funkcję. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie to ty jesteś upierdliwy. Ja wstawiłem regulator obrotów silnika hydraulicznego bo jest on na nim montowany. Takie samo urządzenie bez możliwości montowania na silniku nazywa się regulatorem przepływu i ani jedno ani drugie nie jest dławikiem i nie działa jak dławik.   A ty mi pokazujesz  regulator przepływu z MOŻLIWOŚCIĄ!!!!!!! dławienia.  Czyli to nie jest to samo. Zanim znów zaczniesz pierdoły wypisywać przeczytaj opis kilka razy.

 

Pomijam fakt że to co ty wstawiłeś działa na innej zasadzie i jest przeznaczone do  montowania na blokach hydraulicznych.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Wiesz co, ktoś musi odpuścić jako pierwszy, ustępuję ci.

Do niczego nie prowadzi  ta dyskusja chcąc coś doradzić autorowi tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pewnie ze nie prowadzi skoro dla ciebie regulatory to dławiki. To sobie tak myśl dalej ale nie wciskaj tych bredni innym.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Masz jakieś ograniczenia?  Nie pisałem że to jest dokładnie to samo, napisałem tak  "  Przecież obie drogi dokładnie do tego samego prowadzą i na tej samej zasadzie  "

 zasada jest prosta, puszczać część oleju obok silnika i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ręce opadają. Dławik dławi, ogranicza przepływ na jednym przewodzie, a to dzieli strumień oleju na dwie strugi gdzie jedna zasila urządzenie pracujące pod ciśnieniem a druga może być wykorzystana w urządzeniu nie potrzebującym ciśnienia lub wrócić do zbiornika. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Mi też ręce opadają, teraz napisz jak odczytałeś porzucony projekt z dławikiem w układzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie oglądałem rysunku w ogóle  bo samo zastosowanie dławika w jakikolwiek sposób nie jest dobrym pomysłem. Tym bardziej ze jest rozwiązanie gotowe nawet dedykowane specjalnie do tego, bez trójników, dodatkowych przewodów.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 No i widzisz, skoro teraz piszesz nie ogarniasz  rysunku  nawet z objaśnieniem to czemu  krytykujesz i unosisz się ambicją? Czegoś nie wiesz to pytaj, nie rozumiesz proś o objaśnienia.

  Druga sprawa,  wygląda na to, że wchodzisz w temat nie czytając całości - dosłownie kilku istotnych postów, a to były istotne wpisy . 

Wychodzi na to, że Ty  krytykujesz tak  z zasady, bo  uważasz inaczej i już.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Czytaj ze zrozumieniem jak piszę bo to co mi zarzucasz nigdzie nie powiedziałem. Nie napisałem że nie ogarniam tylko dałem ci delikatnie do zrozumienia że pomysł z dławikiem jest tak durny że dalsze studiowanie twoich wywodów nie miało najmniejszego sensu a już sam fakt że takie brednie przyszły ci do głowy świadczy o tym że pojęcia zielonego nie masz o czym piszesz  a samo rozwiązanie jest niczym innym jak druciarstwem. Podrzuciłem koledze gotowe, profesjonalne rozwiązanie zanim zarazi się partactwem i zacznie szewcować dławikami.  Teraz rozumiesz? Po prostu nie warto czytać tego co napisałeś i tak zrobiłem. Zignorowałem twoje wypociny.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Kilka razy napisałem że moduł jaki zasugerowałeś jest lepszy, i pomysł z dławikiem trzeba porzucić,  nie trafiło  jak widzę ,a powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Dobra chłopaki, nie nabijajcie sobie postów. B|


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Pisalem o tych regulatorach. Ale cena przekracza wartość silnika, a miało to być tanie rozwiązanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Cena nie jest duża jeśli ktoś ceni sobie wygodę i na pewno nie większa niż sam silnik które chodzą po kilka stówek marnego producenta.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

witam, mam taki problem, w przyczepie samozbierającej mam zepsuty cały mechanizm przesuwu podłogi.  Napęd z WOM-u podbiera mi trawę i wrzuca na przyczepę.  Chciałbym zastąpić  przesuw podłogi mechaniczny na hydrauliczny. Chciałbym wykonać to stosunkowo tanio.  Poprowadzić z wyjść szybkozłączy  dwa przewody do końca przyczepy,  i tam zrobić jakiś obrót tego wała co ciągnie łańcuchy.  Mam pompe hydrauliczną z ursusa 385. Czy nada się ?     Nie zależy mi  na szybkości przesuwu,  czy  taka pompa zda egzamin ?  czy musiało by to iść przez przekładnię ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Potrzebujesz kilku obrotów na minutę. Silnik za szybko się obraca. Konieczna przekładnia.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

a ta pompa nie spełniła by roli silnika hydraulicznego ?    będę ciagał  tą przyczepe samozbierajaca ursusem 360   a pompa w tyle by  byla z ursusa 385.   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale ona raczej nie wytrzyma i  rozwali uszczelniacze. Będzie tylko chwilę pracowała. Są pompy które  mogą pracować jako silniki, ja mam taka i  niestety 2 razy wywaliło mi usczelniacz, za każdym razem wysyłam ją do fabryki na remont. Mam ją  w pompie wodnej. Tobie radze silnik, nawet używany, mam takie tylko musiał bym sprawdzić czy są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szop01
      Witam wszystkich forumowiczów.
      Posiadam ciągnik Renault Ares 630 125 km i ostatnio pojawił się problem.
      Po odpaleniu ciągnika z odmy olejowej i korka wlewu oleju leci coś takiego jak para wodna i jest to bezwonne.
      Jaka może być tego przyczyna?
    • Przez kamil000
      witam, potrzebuje pilnej pomocy w sprawie zetora 7211, moim problemem jest wysokie ciśnienie oleju bo wynosi ono 6,5bar na zimnym czy ciepłym silniku/przy wysokich/niskich obrotach nie ma znaczenia, ciśnienie jest cały czas w tej granicy czyli stałe. Zakładałem dwa  zegary na każdym jest to samo, zakładałem nowy zawór ten przy pompie pod misko olejową to się zmniejszyło właśnie na 6,5bar z 7bar(na starym zaworze). Wiem jednak że takie ciśnienie to na zdrowie mu nie idzie, dlatego moje pytanie co może być nie tak? dodam że takie ciśnienie w silniku mam po kapitalnym remoncie.
    • Przez Blusik
      Witam 
      Mam pytania jaka podkładka ma znajdować się pod korkiem zlewu oleju w silniku 1hc102 chodzi mi o średnice.
      Jak również o gwint jaki jest w pompie pz63a ponieważ musze odkręcić wąż.
       
      Pozdrawiam 
    • Przez Manio221
      Mam pytanie znalazłem silnik do MF 2620 od kombajnu class senator typ silnika Perkins A6. 354,4 czy będzie pasował? Proszę o pomoc. Niby takie same typy silników  😉
    • Przez Darek43
      Witam mam problem z ciśnieniem oleju po remoncie zapala się kontrolka od oleju A przed nie paliła się czy to może być wina pompy  olejowej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj