vdan

Używany kombajn na 100ha Claas, JD,NH,DF

Polecane posty

vdan    5

Witam.

Przymierzam się do zakupu używanego kombajnu na moje 100 ha gospodarstwo. Do tej pory obrabiałem to Fortschrittem MDW 514. Jego czas powoli się kończy stąd decyzja. Poszukuje używanej maszyny, Mój budżet to max. 220 tyś brutto. Rozważam zakup New hollanda tc5050, tc 56. Claasa mediona 310 lub innej serii, John Deer'a 1450 CWS, lub deutz fahra serii 40. Nie znam się kompletnie na tych maszynach, w okolicy kilka NH, tc 56, cs cx. Dodam że potrzebuje sprzętu nie dużego gabarytowo, heder max 5m.  Dość mocno interesowałem się jd CWS - ale opinie o tym kombajnie są bardzo różne(ze skrajności w skrajność ). Natomiast New holland tc 5050 znowu trochę martwi mocą silnika - 170 km to chyba nie dużo. Bardzo proszę o jakieś wskazówki, podpowiedź. 

Z góry dziękuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61
W tych pieniądzach na te ha poleciłbym Claasa Dominatora 88/98sl/vx czy jakąś megę. Sam posiadam Claasa Dominatora 88 sl obkaszam rocznie około 100 ha 5 lat temu zapłaciłem za niego coś koło tego co wynosi Twój budrzet. Kombajn odpukać póki co bezawaryjny dosłownie, super się sprawuje. Kolejny kombajn to nic innego niż Claas.

Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Czy medion to dobry pomysł? Dominator którego masz ma nowszą kabinę? Głośny w kabinie? Ile mtg?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78
tc 56 na 100 hektarów to trochę mały jest... da radę ale teraz pogody nie pewne i czas jest ważny. Mam ten model na trochę ponad 100 hektarów i 2 tygodnie musza byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melgies6    0

Ja w tym budżecie polecił bym JOHN DEERE 2256, oglądałem ostatnio takiego rocznik 1999 zrobione coś około 2,5 tys godzin. Cena za niego jest 138tys netto czyli po dobrej negocjacji wyjdzie około 150-155tys brutt. Maszyna ma heder 4,8m wiec spełni twoje wymagania. Jak go oglądałem dopiero ściągali go z lawety i bez żadnego picowania wygląda na wart tych pieniędzy. Niestety mam za małe gospodarstwo i za mały budżet żeby kupić tą sztukę bo sam szukam następcy Bizona, muszę się wyrobić w 80-90tys ze stołem do rzepaku. Jak trzeba podam link do tego kombajnu. Pozrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

TC 56 za mały?, Mój kuzyn takim 300 ha obrabiał , owszem schodziło mu ale przez 8 lat praktycznie nie miał awarii. Co do 2256 to gabarytowo to samo co 2266, kawał grzmota, wolałbym coś mniejszego, bo taki to chyba pod chmurką by stał. Choć ten 2256 z takim przebiegiem to dość fajna propozycja. A co z 1450? Takie straszne te brazylijskie JD? Trochę ludzi to ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melgies6    0

Co do gabarytów JD2256 jest wyższy od TC56 o 5cm, ale długość to już różnica 1,6m, ale trzeba powiedzieć jasno że JD parametrami powierzchni separacji sit i wytrząsaczy bije na głowę NH, a co za tym idzie wydajność i jakość zebranego ziarna będzie lepsza. JD2256 ma 5 wytrząsaczy a JD2266 ma 6 wytrząsaczy więc gabaryty tego drugiego będą większe, głównie chodzi o szerokość. Kawał grzmota jest, ale w zeszłym sezonie zbierał u mnie znajomy JD2056 czyli starszą wersją rzepak i kawałek 5,5h kosił 4,5 godziny, bo musiał czekać na transport a jak by nie to to spokojnie w 3,5 by położył, a heder ma 4,2m, wydajność rzepaku była 4,08t z ha, ale był bardzo wyrośnięty i musiał trochę masy zielonej przerobić. Ja bym radził zmierzyć garaż a jak wejdzie taki sprzęt brać JD bo z takim potworem to dziennie jak masz duże kawałki to i pewnie 15-20h położysz a pogoda teraz jest zmienna i trzeba ze wszystkim się śpieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

TC 56  wydajnością nie grzeszy, to fakt, ja mam TC 5060 z koszem z  CX i 170 km spokojnie deję rady,  i jest szybszy w pszenicy spokojnie o 1/3 od 56. 

JD to tylko z  serii 20 lub 22 może i duże gabarytowo  ale to jedne z najlepszych kombajnów  i za takim patrz. te 1450  czy 1177 odpóść.

Class to 108 ale ciążko fajnego znaleść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

A co z TC 5050? Czym się różni od tc5060? Można takiego kupić za 200. Szczerze mówiąc podobają mi się. Zgrabne ale koni tylko 170- w sumie miałem 120 km i obrabialem to jakoś.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

5050 to 4 klawiszowiec, a 5060 to 5 klawiszowiec  i  to samo co 5070 tylko ma silnik 170 km i mniejszy zbiornik na zboże plus parę szczegółów.

5050 nie radzę kupować lepszy Bizon TC 56 zrobi z 8 ton/h, lepiej szukać z TX 

Nie patrz sie że będzie trochę większy na pewno bedziesz zadowolony potem i nie będziesz żałował że  kupiłeś. Teściu ma 2066 z 6  metrowym hederem i zadowolony bardzo.  Heder i tak zawsze się odpina, to nie robi się problem.  Może duży ale bardzo wydajne i proste dość.

Jak TC to z 3 poziomami sit i kosz z CX, i RS mój tak ma, 0d 2012 r. są  bardzo wydajne niewiele ustepują  JD 20 i 22.  robię nim 12t/h , ale takiego znaleść to sztuka a jeszcze  w dobrej cenie raczej nie wykonalne. 

Jak ja swego kupowałem to jeszcze myślalem o używce 56,  dał mi cynk diler o takim 5 letnim, spóźniłem się,  przyjechało 2 rolników i handlarz jednocześnie,  do tego rolnika co sprzedawał 56 i zrobili  licytacje z  180  podnieśli do 200 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Weź pod uwagę jeszcze kombajn Massey Ferguson, np. 7252 lub 7254. To bardzo dobre maszyny, ale trochę niedoceniane w Polsce. Ale z tego co widzę jest ich w kraju coraz więcej, szczególnie popularne na wschodniej ścianie. Części dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Czy 1450cws to takie słabe kombajny? U mojego wuja na wsi są 2 sztuki, oba kupione używane i oprócz tych nieszczęsnych gum wszystko im działa, hedery spoko, silniki Johna, trochę słabe blachy. Sam dzisiaj oglądałem takiego z 2003 roku, ma 1100 i 1400 mtg, trochę poobijany z zewnątrz, ale reszta extra, 150 netto i z 10 do włożenia, stół do rzepaku, opony na 1 sezon. Serwis do końca w Niemczech. Heder  samopoziomujacy, rozrzutnik plew. Kabina czysta, wszystko sprawne, nowy kosz sitowy i sita oraz gumy.  Kilka łożysk i wiązka do heder do wymiany, oleje itp.Warto czy nie?

Edytowano przez vdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No w  nich te gumy i wentylator silnika trza pilnować.

MF, LAWERDA I FENDT to nie patrz.Jest koło mnie Lawerda, owszem chodzi ale jak popsuję się to tragedia.Drugi raz by nie kupili. Były też koło mnie na wynajmnie Fendty  porażka na całego, jeden stał na części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Czy coś poza tym jest w nich takiego strasznego?, oprócz znanych awarii. Gumy będę wymieniał o roku. Owszem ma słabe blachy. Czy jest różnica między 1450cws a 1450 cws seria 2?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny09    3

Tc 56 z seperatorem i na hydrostacie spokojnie ci wystarczy. Przerobowosc tego kombajnu to max 15t/h. Kupuj z rocznika 2000 do 2005 , są najmniej awaryjne i oszczędne z tego okresu, spalanie około 17l/h z sarpaczem.  class jest przereklamowany, bęben ma małej średnicy i mały kąt klawiszy a o cenie części zamiennych już nie wspomnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W życiu 15 nie zrobi. Sąsiad mial takiego  dokładnie TC 56 RS  i  na odcinku 600 metrów on przejechał 2 razy, tam i z powrotem,  a ja TC 5060 RS ponad 3 razy z tym że mi pszenica sypała z 2 tony więcej na ha, Spokojnie koszę do 12 t/h ale i bywa że 10 wychodzi, tu zależy dużo od odmiany pszenicy.

W muszelce kombajn idzie 5-6 km/h  w Scagenie do 3,5 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny09    3

12t/h to tc 56 bez RS ,  niemiecka firma DLG robiła testy tych kombajnu. I tc 56 Rs w 1h zrobi 5t rzepaku 10 t jęczmienia i 15t pszenicy.  Tc 56 i tc 5060 to mają takie same bebechy różnią się kabiną i silnikiem. Więc jakim cudem była taka różnica? Skagena ciężko utrzymać stojąca może dlatego taka różnica prędkości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na zdjęcia nic nie zobaczy trza jechać oglądnąć. Ale ładnie wygląda.

 No właśnię że nie to samo, taż myślałem jak kupowałem że to to samo co 56 a okazało się ze po 2012  wsadzili kosz sitowy  do niego z  CX i ja mam 3 poziomy sit.

U mnie scagen stoi  zawsze, a miałem je na jednym kawałku, 6 muszelki i 10 scagena.

Ale fakt że kiedyś kosiłem pszenicę u sąsiada dawała ponad 6 t/ha i kosiłem 8 km i czujniki nic nie pokazywały, szybciej nie kosiłem bo głupio by było.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melgies6    0

Jak byś jechał na Lubelszczyznę to tu stoją takie TC56 RS 2 sztuki wiem bo koło nich często przejeżdżam. Stoją już od zeszłej wiosny, wiec przy okazji możesz podjechać zobaczyć.

https://www.olx.pl/oferta/new-holland-tc-56-hydro-rs-CID757-IDqVX7p.html#e0a6937fb9

A przy okazji możesz to zobaczyć bo wszystko w promieniu 50km

https://www.otomoto.pl/oferta/john-deere-2256-kombajn-zbozowy-ladny-ID6zrDkZ.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Edytowano przez melgies6
dodanie nowej treści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

coś z nimi nie teges?

Czytm i cytm, pytam, slucham, ale ten cws siedzi mi w głowie cały czas. Zaryzykuje chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega miał  1470 z 2012  i teraz zamienił na CX bo JD z mało wydajny. Ale 13 ha pszenicy koło mnie  takiej ponad 8 t/ha  położył  w 9 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melgies6    0

Czy coś z nimi nie teges to nie wiem, one były sprowadzone z zagranic, mało były ogłaszane na OLX a więcej na Agriaffaires. Wcześniej stał tam NH CSX przez 2 lata i się w końcu sprzedał. Gość od kiedy pamiętam sprowadza maszyny a mam już 30 lat ;). Raczej wyglądają na zadbane u nas nie ma takich dużych gospodarstw a jak już ktoś kupuje to z dofinansowaniem bierze nowy... i pewnie po części wpływa to na to że się szybko nie sprzedają. Tu masz linki z oboma sztukami:

https://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/kombajn-zbozowy/17442461/new-holland-tc-56-hydro-rs-cs-csx-cx-cr.html

https://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/kombajn-zbozowy/16085913/new-holland-tc-56-rs-hydro-tx-cs-cr-csx.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek32    0

A może Lexion 430 lub 440 , znajdziesz już za 180 tyś.

Zastanawiałeś się ? Ja taki biorę pod uwagę .

image.png.1f63513ad6641a2732f8bd609657be61.png

Edytowano przez Sebek32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj