Gość

Zakaz wywozu obornika w weekendy i święta?

Polecane posty

bratrolnika    28757
33 minuty temu, extrabyk napisał:

Takiej babie to nic tylko dać mleczka od krówki ze środkiem na przeczyszczenie :D

Już nie przychodzi, nawet dzień dobry nie mówi, czasem tylko brat jakąś "kur.." w jej stronę rzuci jak coś steka

@kiko80 zależy czy kolega cały tydzień tyral i w sobotę chce jeszcze nadgonic bo i tak jest w plecy z robotą, czy też cały tydzień pił piwo pod sklepem a o gnoju mu się przypomniało jak ja robię bal. W pierwszym przypadku możliwe że zostawię imprezę i pójdę mu pomoc, bo mi nie ubędzie, a wdziecznosc jest ważniejsza i bardziej przydatna jak picie wodki, w drugim przypadku niech lepiej patrzy gdzie jedzie, żeby na deskę z gwoździem przypadkiem nie wjechał, i jeszcze po nocy opony na środku pola nie zrzucal

Edytowano przez bratrolnika
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
29 minut temu, kiko80 napisał:

Koledzy ale jak masz grilla w sobote a sąsiad wywala gnojowice to cie nie wk... od pon do pt  rozumie ale nie w sobote  latem  obok domow . Obornik tak nie wali jak gnojowica.

A czyje pole?  Posadz pas zieleni to ci nie bedzie walic.A i co tydzien gnojowicy nie wozi na to samo pole tylko pewnie raz w roku . Jezeli jest rozgarniety to bedzie staral sie to jak  najszybciej wymieszac z gleba bo to dla niego tez strata   a ze czasem nie ma czasu sie po tylku podrapac to i nic dziwnego ze nie moze ukrucic ci tego cierpienia. 

A  ogolnie to w du..ch sie im  poprzewracalo 

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
4 godziny temu, Karol445 napisał:

W sobotę oczywiście że wożę i ja i nie widzę w tym nic dziwnego

Umiesz Ty kur... Czytać?

  • Like 1

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
1 godzinę temu, kiko80 napisał:

Koledzy ale jak masz grilla w sobote a sąsiad wywala gnojowice to cie nie wk... od pon do pt  rozumie ale nie w sobote  latem  obok domow . Obornik tak nie wali jak gnojowica.

Ty też chyba z miasta jesteś xD a myślisz że jak wywiezie w piątek to w sobotę nie będzie zapachu? 

Wieś zawsze była wsią, i czasem śmierdzieć musi.

  • Like 2
  • Thanks 1

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
1 godzinę temu, kiko80 napisał:

Koledzy ale jak masz grilla w sobote a sąsiad wywala gnojowice to cie nie wk... od pon do pt  rozumie ale nie w sobote  latem  obok domow . Obornik tak nie wali jak gnojowica.

A moze jego wk***ia ze masz grila w sobote a nie w niedziele i temu to robi  :D

  • Like 1

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

najgorsi są tacy co się wychowali na wsi a też rzucili życie wiejskie i poszli do miasta i uważaj ą się za wielkich mieszczuchów i wszystko im przeszkadza mimo tego że słoma im z butów wystaje ale to państwo mieszczanie.co do tego zakazu to nie tak szybko bo radni to są za mali by uchwalić taki zakaz

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

znajomy kiedyś wybrał się z obornikiem na pole, jechał droga koło kościoła (żeby nie było-inna parafia, i nie wiedział że u nich święto), i okazało się że trafił na odpust, stragany, karuzele, te sprawy, ludzie wychodzą z kościoła, a o jedzie z gównem na pole... myślicie że nie może być nic gorszego niż 200 par oczu wpatrzonych w ciebie, wszyscy w garniturach, sukienkach, a on w gumowcach i z gnojem??? no to powiem wam że centralnie przed kościołem złapał kapcia przy rozrzutniku, normalnie armagedon

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W sasiedniej parafii jest kosciol na skrzyzowaniu , podczas sianokosow tez nie raz musialem stac i czekac az ludzie ze mszy przejda przez pasy a tu niedziela ,ja ciagnikiem z maszyną , ale parafia wiejska wiec zrozumie.

(Do tego co pisal ze czy milo by bylo jalby sasiad gnoj wozil a ten grilla robi) Sluchaj rolnik rolnika zrozumie i tyle w temacie . Z reguly w sobotę wieczor rolnik robi to co musi bo tez by chetnie odpoczął jednak jest zbyt wiele uwarunkowan ktore sklaniaja go do takiej czy innej pracy w okreslonym czasie. 

Panowie niech oni sobie ustalaja co chcą ;) pytanie ile zl kary bedzie za wywozenie obornika w sobotę czy na mniej niz 100m od zabudowan .

Ktos tu wspominal co bedzie gdy mieszczuchowi sie szambo w sobote przepelni - u mnie na wsi jak przyjdzie sobota to wozy asenizacyjne się tylko mijają taki jest ruch w "intetesie" .

 

Nikt mądry tych przepisow nie wymyslil ale oni sobie sami pod sobą dolki kopią , przykladowo mozna na zlosc wywozic gnojowicę czy obornik w poniedzialek i niech lezy do soboty - ba albo nawiezc w piatek i niech lezy przez weekend , w koncu zakaz wywozu a nie pozostawienia obornika na polu :D

 

Osobiscie mam nadzieję ze takich głupców miastowych u siebie w okolicy nie znajde choc niestety pare osob ma zadatki ...

Edytowano przez pawlus224
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

jest przepis że jak się rozrzuci to w ciągu 12 godzin trzeba zaorać obornik to w sumie soboty i tak odpadają bo w niedzielę nie bedzie sie orać Stosujecie się do tego przepisu ?

 

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
21 godzin temu, bratrolnika napisał:

Już nie przychodzi, nawet dzień dobry nie mówi, czasem tylko brat jakąś "kur.." w jej stronę rzuci jak coś steka

@kiko80 zależy czy kolega cały tydzień tyral i w sobotę chce jeszcze nadgonic bo i tak jest w plecy z robotą, czy też cały tydzień pił piwo pod sklepem a o gnoju mu się przypomniało jak ja robię bal. W pierwszym przypadku możliwe że zostawię imprezę i pójdę mu pomoc, bo mi nie ubędzie, a wdziecznosc jest ważniejsza i bardziej przydatna jak picie wodki, w drugim przypadku niech lepiej patrzy gdzie jedzie, żeby na deskę z gwoździem przypadkiem nie wjechał, i jeszcze po nocy opony na środku pola nie zrzucal

cały tydzien luzik a sobota gnojowica  nie pracuje nigdzie dodatkowo nie uznaje innego dnia tylko sobota

21 godzin temu, robi57362 napisał:

A czyje pole?  Posadz pas zieleni to ci nie bedzie walic.A i co tydzien gnojowicy nie wozi na to samo pole tylko pewnie raz w roku . Jezeli jest rozgarniety to bedzie staral sie to jak  najszybciej wymieszac z gleba bo to dla niego tez strata   a ze czasem nie ma czasu sie po tylku podrapac to i nic dziwnego ze nie moze ukrucic ci tego cierpienia. 

A  ogolnie to w du..ch sie im  poprzewracalo 

oj kolego o jakich stratach ty mowisz ma 10 ha a trzody w tysiacach i gdzies to trzeba rozlac.ty chyba pola nawiezionego gnojowica nie widziałes pompowanie do oporu

21 godzin temu, withanight napisał:

Ty też chyba z miasta jesteś xD a myślisz że jak wywiezie w piątek to w sobotę nie będzie zapachu? 

Wieś zawsze była wsią, i czasem śmierdzieć musi.

Nie jestem tak samo rolnikiem jak ty.ale  mozna wozic gnojowice w tygodniu a nie jak chcesz sie zrelaksowac w sobote czy niedziele po calym tyg tyrania .Koledzy obornik to jest pikus przy gnojowicy od trzody z ruszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
2 godziny temu, kiko80 napisał:

cały tydzien luzik a sobota gnojowica  nie pracuje nigdzie dodatkowo nie uznaje innego dnia tylko sobota

oj kolego o jakich stratach ty mowisz ma 10 ha a trzody w tysiacach i gdzies to trzeba rozlac.ty chyba pola nawiezionego gnojowica nie widziałes pompowanie do oporu

Nie jestem tak samo rolnikiem jak ty.ale  mozna wozic gnojowice w tygodniu a nie jak chcesz sie zrelaksowac w sobote czy niedziele po calym tyg tyrania .Koledzy obornik to jest pikus przy gnojowicy od trzody z ruszt

I tydzień w tydzień Ci tą sobotę psuje ?

  • Haha 2

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jak z sąsiadem dobrze żyjesz to i nie sprawia kłopotu , a jak sprawia problem to tłumaczysz odpowiednio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
1 godzinę temu, withanight napisał:

I tydzień w tydzień Ci tą sobotę psuje ?

K.. tak tydzien w tydzien. Jak bym byl k... to teraz jest zakaz  wywozu na pole  a napier... na pole az miło i ja niestety  siedze cicho. obok w wiosce mozna tą sobote nie lać a kazdy  woli sie odstresować.Niema co pjany bić.

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

I po problemie.

 

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/zakaz-wywozu-obornika-w-swieta-zatrzymany/

 

 

Edytowano przez Jarecki88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13
Dnia 16.01.2018 o 17:22, Karol445 napisał:

A tak na marginesie to wy naprawdę wozicie gnój w niedzielę albo święto czy rozrzucacie go też? mi by taki pomysł nie przyszedł do głowy. Żniwa tak, siano tak, cos co jest konieczne tak ale wozić gnój to można od poniedziałku  nawet w słabym deszczu.

Kolego mam ograniczonego umysłowo sąsiada który w tygodniu pije a w niedzielę dziecku każe wywozić gnuj. Te prawo przeciwko takim debilom powinno być skierowane. Brawo Strzelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13
45 minut temu, lukasz0920 napisał:

Niedziela to mogą zakazac, ale w sobotę najwięcej się robi

To prawda ja niemam noc do wyrzucania obornika i wylewaniu gnojowki chodzi mi o to że jak ktoś z premedytacją wyrzuca komuś pod okno a dookoła ma parę ha to już z gościem nie jest dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

Są tacy debile, że na złość rozrzucą obornik i tak zostawią na np. dwa tygodnie żeby sąsiadowi dokuczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj