stempos1980

Awaryjne zasilanie pieca CO-bez użycia agregatu

Polecane posty

stempos1980    7905

Koledzy co zastosować na awaryjne zasilanie pieca co sterownika i pompek?Agregat odpada bo nie posiadam a kupić jakiś chiński szajs to szkoda pieniędzy.jężeli był ten temat już to przepraszam niech moderatorzy od razu nie każą

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kup sobie przetwornice na akumulator. w zupełności to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

tylko aby miała ''pełny sinus'', bo inaczej sterownik może nie działać i najlepiej z prostownikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
a grawitacyjnie ci nie pojdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja mam profitexx 1000W/2000W już prawie 15 lat.  Jedyna awaria w tym roku poleciał kondensator w prostowniku naprawione we własnym zakresie. 

Nie wiem czy są jeszcze w sprzedaży bo stare jak diabli. Sam się przełącza przy braku zasilania,  wbudowany prostownik utrzymuje sprawność akumulatora.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Sinus nie jest koniecznością, choć znacznie poprawia kulturę pracy. Najtaniej to kupić używany UPS przynajmniej 700VA bez akumulatora. Dorobić klemy i na zimę przenieść akumulator z traktora do piwnicy. Warto też sprawdzić do jakiego napięcia UPS ładuje akumulator, najlepiej 13,6V, jak jest więcej to na tyle ustawić jak jest taka możliwość. Przetwornica też może być, ale trzeba jeszcze ładowarkę dołożyć, a to dodatkowy koszt. Używany UPS czasami za grosze można dorwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

też się nad tym zastanawiałem.któryś pytał się czy grawitacyjnie mi nie pójdzie to od razu mowie ze nie da rady.o piec w domu to jestem spokojny bo tam grawitacja zrobi swoje ale chodzi mi o piec w rozmnazalniku czyli w tunelu foliowym.niedługo będę zaczynał siewy paptyki więc zacznie się drugi sezon grzewczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

a co gdy pradu nie ma kilka dni ??? , pare lat temu miedzy skala a wolbromiem w malopolsce ,niektore domy byly pozbawione pradu nawet 2 tygodnie, tak trzeba zrobic zeby szlo grawitacyjnie, albo kupic agregat-na pewno sie przyda pradu bedzie brakowac coraz czescie i na coraz dluzej, wystarczy huragan i pare dni z zyciorysu wyjete.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Camry
      Mam małe pytanko czy taki prostownik z rozruchem będzie dobry np. do rozruchu bizona czy też większego ciągnika . Jeśli macie lepsze propozycje to podsuncie. Wiem tematów było już dość dużo ale jakoś chodzi mi po głowie ten model a nigdzie tu na forum nie bylo o nim wzmianki. Dzięki 
      https://erli.pl/produkt/prostownik-z-rozruchem-class-750-lcd-rozruch-700a,166480992?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxkx6XIYDalvfXO3ZVaR2kdU2vq10NvAl9YBT0uqTsAOZf32j7LRChoCQ80QAvD_BwE
       
    • Przez ma123
      Witam planuje zakup prostownika z rozruchem z tego co czytałem to dobrze by było gdyby miał chociaż 500ah podczas rozruchu głównie miał by służyć do odpalania c360 c330 zimą oba posiadają akumulator 120 ah jakie polecacie prostowniki z rozruchem 
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj