Polecane posty

Ferdek07    75

nie brał oleju czy sobie ropą uzupełniał stan oleju tak jak moja c 330 przed remontem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszXIIX    0

Witam ! Ja mam takie pytanie jak długo są żywotne silniki Deutz fahr agrotron 90km z 1998r mam zamiar kupić taki ciągnik ale ma strasznie dużo godzin :/ i tego się obawiam 7240h ( jak dobrze kojarzę to w deutz są same h a nie mth ) na jak długo ten silnik mi starczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jeśli to autentyczny przebieg, a ciągnik był prawidłowo serwisowany, to jest żaden przebieg, ja bym się obawiał o wszystko inne ale nie silnik, bo ceny części są piekielnie wysokie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kupując maszynę używaną niczego nie można być pewnym. Ttrzeba brać pod uwagę, że zaistnieje taka sytuacja, że coś sie popsuje i konieczne będzie uwolnienie nie małej sumy pieniędzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

PRZEBIEG ten jest mały jak na ten ciągnik,znam ciągniki tej marki co mają ponad 20000 mtg i pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie... JARO30 ma racje, przebieg nie jest aż tak duży jak na ciągnik 12 letni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tak ten przebieg to nic dla tego silnika, jak dobrze serwisowany to tak jak @jaro30 pisze wytrzymują ponad 20 tys h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszXIIX    0

aha dzięki za info :) właśnie byłem dziś i oglądałem ten ciągnik troszkę przy kapca jak mu się mocno wciśnie klika razy ale nie jest aż tak źle :) i chyba się na niego skuszę jeżeli jutro nie będzie sprzedany :/ bo ma ktoś jutro przyjechać i też go obejrzeć rano :/ a niestety ja jutro rano nie dam rady :/ ale bądźmy dobrej myśli może nie kupi :) bo wydaje mi się że cena 65tyś już nawet i opuszcza 2tyś nie jest zła za ten ciągnik z oprzyrządowaniem na tura + joystick tylko opony słabe ;/ a tak on wygląda img0512k.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

sprawdź datę produkcji opon, jeśli są oryginalne, to bardzo prawdopodobne że to prawdziwy przebieg tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Właśnie z opon można odczytać rocznik, jeśli to 96r to musisz szukać 3 cyfrowego kodu, ostatia cyfra to powinna być 6 a 2 poprzednie to tydzień produkcji np. 239 napis ten jest wytłoczony mocniej, lub znajduje się po napisie DIN, ale z foto już widać że chyba przednie koła są innego producenta niż tylne, więc chyba były już zmnieniane, poza tym ciągnik pod turem lekko na pewno nie miał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Sprawć czy jest tabliczka z prawej strony na silniku z danymi dla tego silnika .Każdy silnik ma inne dane.Brak jej uniemozliwi fazowania pompy wtryskowej a wtedy tylko serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszXIIX    0

Nie wiem dzwoniłem dziś do tego kolesia co go sprzedaje :/ duże prawdopodobieństwo że będzie sprzedany ;/ ale może zobaczymy po obiedzie powinno już być wszystko wiadome a ciągnik został przyprowadzony z Francji w niedzielę bo jak w sobotę byłem to jeszcze go nie było więc wydaje mi się że przebieg jest oryginalny a znalazłem osobę która ma Deutz agrotron 85km z 98r z przebiegiem 7800 i też zaczyna troszkę przy kapca może to przez filtr paliwa ? Trzeba wymieniać jak myślicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

nie brał oleju czy sobie ropą uzupełniał stan oleju tak jak moja c 330 przed remontem?

Nie wiem , co sezon i tak sie zmieniało olej to nic ciekawego nie było widać mechanicy też się bardzo dziwili że taki stary silnik a ani grama oleju nie weźmie aż....... wziął heh ;)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

Witam, jest możliwość wyłączenia egr w silniku Deutz seria 2012 dcr w agrotronie k610 lub inny sposób obejścia ekologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek82    0

witam niestety w k610 jest zastosowana wewnętrzna recyrkulacja spalin czyli na wałku rozrządu są dodatkowe małe krzywki i w momencie suwu ssania zawory wydechowe są unoszone wtedy część spalin jest ponownie dopalana tak więc nic nie da się z tym zrobić chyba żeby wałek wymienić.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robson13    0

Witam,

jestem nowy na forum. Zajmuję się od 11 lat silnikami DEUTZ. Chętnie pomogę wszystkim użytkownkom:-) Odpowiem na każde pytanie, doradzę, zdiagnozuję, naprawię.

Zapraszam do zadawania pytań.

 

www.age-power.pl

DEUTZ - CZĘŚCI, SILNIKI, SERWIS

 

Witam!

Pracuje na koparce O&k MH5 Problem dotyczy odpalania koparki mianowicie, gdy silnik jest zimny odpala bez problemu , pracuje bez zarzutu nie dymi , natomiast po nagrzaniu i wyłączeniu silnika jest problem z ponownym jego uruchomnieniem po pdczekaniu 30-40minut kparka odpala. Z góry dziękuje za odpowiedz. silnik deutza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robson13    0

polej pompe wtryskową wodą i zobacz efekty czy odpali wtedy ciepły silnik

ok jezeli by sie okazalo ze odpali to jaka moze byc przyczyna takiego zachownia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Panowie ostatnio porównywałem sobie DF Agrofarma 410 z 420 w tej samej wersji wyposażenia.

Wniosek jest taki, ze po za silniejszym podnośnikiem parametry silnika są te same ale w jednym mamy 85km a w drugim 99km.

 

Z drugiej jednak strony wspomniany dojczfar chyba nie jest common railem co oznaczałoby, że różnica w mocy wynika z turbo, oraz intercoolera.

 

Poprawcie mnie jeżeli się mylę.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Niekoniecznie tylko turbo i intercooler, z programu w kompie co steruje silnikiem może być różnica, inne dawki paliwa itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

420 ma większe sprzęgło mocniejszą skrzynie biegów i masywniejszy tylny most, jest 2cm dłuższy i ma 200kg więcej masy i to jakimś cudem te całe 200kg przypada na przednią oś, ma coś tam inaczej w hydraulice inne pompy comon railem jest chyba tylko 430tka a różnica mocy to chyba z dawki paliwa raczej wynika i tyle ;[ he i tak wolał bym 85tke gs niż 100kę w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kules    0

witam mam problem z moim agrotronem 4.85, wybija mi płyn ze zbiorniczka wyrównawczego. Na początku wzrosła mi lekko temp. troszkę wyższa niż zawsze więc sprawdziłem czy nie mam zamało płynu ale płyn wylewał się ze zbiorniczka przypuszczałem że to termostat. Wymontowałem go i sprawdziłem w gorącej wodzie i jest ok. Poskładałem ciągnik i jest jeszcze gorzej teraz po ok 30 sek. podnosi mi się poziom płynu i wybija ze zbiorniczka. Myślę że winna będzie uszczelka pod glowicą ale nie jestem pewien. Na co zwracac uwagę przy ewentualnej wymianie uszczelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kules    0

wie ktoś jaką siłą dokręcac wtryski i głowice oraz w jakiej kolejności w silniku deutza 1012 (agrotron 4.85)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Czy ktoś wie jak jest zamocowany wentylator w deutz dx 85 5 cyl. chłodzony powietrzem? połamał mi sie i jak wyjąłem to nie zauważyłem żadnych mocowań , jakby leżał w tym kominie wentylacyjnym , bo to podwujny wentylator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj