Polecane posty

1 godzinę temu, pawel885 napisał:

kurcze dobry żart dawno się tak nie uśmiałem :)


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Dnia 25.11.2017 o 12:21, zacx18 napisał:

Witam. Z racji niedogrzewania się silnika w ciągniku agroplus 100  model silnika bf6m1012e postanowiłem wymienić termostat . Tak wiec czy jest to skomplikowana czynność  ? (Czy oddać to komuś żeby to zrobił )  czy warto spróbować samemu  . Termostat  znajduje się w tej obudowie na zdjęciu  ? Czy się mylę ?   I czy termostat z linku pasowałby ?http://agrochlopecki.pl/product_info.php?cPath=1_111_138_1574&products_id=12490&osCsid=7fb380530b20c23e786974778958513b

Bez tytułu2.png

Tutaj to jakiś bezmarkowy termostat zapewne chińczyk. W intercarsie za 70zł kupiłem behr taki sam jak dała fabryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Ten behra jest pod bf6m1013 więc chyba nie będzie pasował . Pod mój model silnika oryginalny ponad 300zł a  zamiennik nie wiem czy jakiś sensowny się znajdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Prawdopodobnie to będzie 0422 4847

https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3316153122341-TX_18_83_D-termostat-cieczy-chlodzacej,scr_dItems.html

lub ewentualnie https://sklep.intercars.com.pl/produkty/1586858-termostat-srodka-chlodzacego-behr-tx-18-87d

Dowiedz się w serwisie jaki powinieneś mieć numer katalogowy termostatu i jak widać gdzie indziej można mega tanio dostać porządne części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

To jest chyba  numer 04198786   są zamienniki ale  nie wiem który wybrać  , a i jeszcze dochodzi kwestia uszczelki obudowy termostatu i łącznika z oringami  pewnie oryginalne będą  sporo kosztować sądząc po cenie termostatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uszczelka 24zł a oringi po 4zł dobierzesz bez problemu

 

ps. to z intercarsu te linki pokażcie mi w którym linku jest pokazanie zastosowania w deutz z tego co widziałem to do samochodów


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jeżeli pasuje no to tylko brać 1/4 ceny


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam problem z silnikiem deutz. Ciągnik po odpaleniu wkręca się na obroty i gaśnie. Myślałem że jest słaby akumulator więc kupiliśmy nowy i znowu to samo. Raz na jakiś czas odpali i faluje na obrotach i gaśnie. Po odłączeniu akumulatora na kilka minut można go zapalić ale faluje na obrotach i znowu gaśnie a później już tylko po zapaleniu wkręca się na obroty i gaśnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Trzeba iść do wróżki. Chyba że napiszesz jaki to silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Faktycznie z pośpiechu nie napisałem.  Ciągnik to agrofarm.  Po telefonie do serwisu kazali podgrzać płytę centralna za siedzeniem i po tym zabiegu ciągnik chodzi jak należy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Pisałem do intercarsu lecz nie mają termostatu pod bf6m1012e .  Czy  ktos poleci jakiś zamiennik ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

To sprzedaj ciągnik skoro nie stać cię na exploatację.  Albo raz go nie zatankuj. I sam własnoręcznie wykonaj jego pracę.  A termostat jest tańszy coś około 50ejro. A g.... Z internetu z 50zł kupisz.

Edytowano przez Laval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

a czesto wymieniacie płyn chłodniczy w deutzach? i sami wymieniacie czy robi to serwis? no i czy agrofarmy mają też termostaty? bo zimą zawsze mi sie nagrzewa do pierwszej czarnej kreski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Każdy duży silnik ma termostat.

Interwały wymiany masz w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Gdzie znajduje się korek spustowy płynu chłodniczego w bloku silnika   BF6M1012E  ?

chyba znalazłem nakrętka za alternatorem 

jaki płyn chłodniczy nadaje się do tego silnika ? 

Edytowano przez zacx18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Dokładnie za alternatorem masz korek spustowy. Płyn prawie dowolny. Spełniają obecną normę czyli DQC CB-14.

Wszelkie informacje masz tu.

http://www.deutz.de/service/maintenance/betriebsstoffe/kuehlsystemschutz/freigabesystem_ku
ehlsystemschutz.de.html

Chociaż pewnie jako niezalogowany wyrzuci cię na stronę domową.

Link do listy produktów masz w tym opisie.

http://www.deutz.com.sg/live_deutz_com/service/maintenance/betriebsstoffe/kuehlsystemschutz/freigabesystem_kuehlsystemschutz.de.html

Edytowano przez Laval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andre8989    0

Siemka mam pytanie chcę zakupić deutz fahr agrotron 4.85 jednak jest on bardzo słaby na najwyższym biegu sam ledwo jedzie co dopiero pod obciążeniem.... facet który chce go sprzedać mówi że to wina regulatora obrotów, że jakieś łożyska są do wymiany, dodam że ciągnik nie kopci odpala normalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Może być wina regulatora, ale napewno nie łożysk. Bez turbo też nie będzie mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andre8989    0

Napisałem tylko że tak mi się wydaje chcę się tylko doradzić  więc raczej wina leży po stronie turbiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim deutz fahrze 5110g, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kotki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub działają kontrolki samych awaryjek mimo ze ich nie uruchamiam. Dodatkowo gdy dzieje sie to co podane wyżej ciągnik także potrafi zgasnąć. Jakby coś odcinało, a czasem wszystko działa jak powinno. Może ktoś z was miał taki przypadek. Bezpieczniki sprawdzone itd. Ktoś doradzi jakieś opinie co to może być?
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj