Polecane posty

Bercik92    2183

jaki jest objaw sporadycznego dymienia na niebiesko ? turbina czy uszczelniacze na tłokach? ciemno niebieski kolor w postaci małego dymku zmieszanego z sadzą (najlepiej widoczny w zacienonym miejscu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak sporadyczne to się nie przejmuj


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

no ale co obstawiacie turbo czy któreś uszczelniacze? najczesciej tak jest jak ciągnik chwile popracuje na wolnych obrotach lub podczas przyspieszania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. odma drożna ?

2. turbina może puszczać

3. uszczelniacz nóżki zaworu

4. pierścienie olejowe wytarte

 

nie da się ot tak po prostu powiedzieć ze to to. ile oleju dolewasz? ile mth był robiony remont silnika jak tak to jaki i kiedy? przewody turbiny w oleju?


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

nic nie przydymia z odmy . nie sprawdzałem takich rzeczy ponieważ nie wiem gdzie co sie znajduje w tym silniku :P a ubywa śladowych ilosci oleju od wymiany do wymiany

Edytowano przez Bercik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Jaka jest przyczyna wydmuchiwania plynu chlodniczego w malych ilosciach ze zbiornika wyrownawczego w ciagniku agroplus 100 czy moze byc to wina termostatu bo chyba jest zepsuty, poniewaz ciagnik wolno lapie temperature (tak jak by byl caly czas otwarty )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Mozliwe ze to korek bo sprezyna slaba. Sprobuje zmnienic. A czy wymiana termostatu w tym modelu jest prosta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Bardzo prosta. Tylko musisz się zaopatrzyć w zestaw oringów i łącznik bo lubi pękać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Po założeniu nowego korka nie wygląda żeby plyn wylatywal, ale po odkreceniu korka gdy ciagnik jest odpalony widac jakby krążył plyn w tym zbiorniczku i widac bąbelki czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tymi bąbelkami to może być rożnie płyn szarzeje?


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

Plyn nieszarzeje kolor niebieski i nie czuć zapachu spalin .Tylko te bąbelki... A z tym wydmuchiwaniem jak jest pod pelny zbiornik to wydmuchuje nieduże ilosci a jak jest mniejsze pół to nic się niedzieje pozostaje w normie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Jak masz tester CO² to zrób test lub zamów. Kosztuje grosze.
Ale jak nie wyrzuca ci jak płyn jest na min. To wszystko na obecną chwilę OK. Pracuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal022    0

Hej. Posiadam agroplus 310. Traktor zakupiony nowy w 2012 r ma teraz 1500 mth. Pojawił się problem z odpalaniem, już po dniu postoju bez podpompowania pompką ręczna przy pompce zasilającej, nie ma szans na odpalenie. Potem traktor chodzi równo , ale skądś schodzi paliwo. Pompka sprawdzona chodzi sprawnie, ale każdy rozkłada ręce dlaczego tak się dzieje. Może jest tu ktoś kto miał podobny problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Skończył mi się silnik w ładowarce zettelmeyer 501 - F2l411. Nie mogę nigdzie znaleźć części do niego i myślę żeby zamienić go modelem F2l511 lub trzy cylindrowym F3l912/913. Może orientuje się ktoś czy będzie pasować czy trzeba konkretnie przerabiać. Chodzi zwłaszcza o stronę od koła zamachowego. Moze ma ktos cos na zbyciu za rozsadne pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czego potrzebujesz do tego silnika?


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Jeszcze nie rozebrałem,ale pewnie zestawy naprawcze i co najgorsze coś stuka-podejrzewam panewki na wale. Dzwoniłem po firmach robiących szlify a tam twierdzili ze nie mają panewek do tego silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z daleka jesteś?

 


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Z daleka:)Suwałki.A Ty robisz remonty takich silników?Zawsze mozna wyslac na palecie. Ile orientacyjnie może to kosztować? Może gra jest niewarta świeczki i lepiej kupić drugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal022    0

Tak, jak pisałem pompa była sprawdzona sprawna jest i działa bez zarzutów. Gdzie jest ten zawór magistrali i czy przez niego schodzi paliwo z układu paliwowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim deutz fahrze 5110g, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kotki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub działają kontrolki samych awaryjek mimo ze ich nie uruchamiam. Dodatkowo gdy dzieje sie to co podane wyżej ciągnik także potrafi zgasnąć. Jakby coś odcinało, a czasem wszystko działa jak powinno. Może ktoś z was miał taki przypadek. Bezpieczniki sprawdzone itd. Ktoś doradzi jakieś opinie co to może być?
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj