Polecane posty

Arek    218

Jak można włożyć odwrotnie? Przecież rurka od przelewu/nadmiaru będzie przeszkadzać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrotron85x    0

Nie chciał bym jej wyciągać, jutro spróbuję, może się uda, a jest taka możliwość żeby z listwy wypadł ten króciec który na pompie reguluje dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Jak można włożyć odwrotnie? Przecież rurka od przelewu/nadmiaru będzie przeszkadzać ?

 

 

Bez problemu włożysz odwrotnie wtryskiwacz. Jedyną przeszkodą jest świeca o ile silnik ją posiada. Co mam ci zdjęcia wstawić? Czy sobie po prostu dokumentacje otworzysz? Polecam szczególnie dodatwk Service Training do tego silnika i dodatki Service News. Dlatego Niemcy zwracają na to szczególna uwagę prowadząc szkolenia. Bo mieli masę takich przypadków w byłej Rosji. Dodatkowo Rosjanie ponad miarę dokręcali przewody wtryskowe, co doprowadzało do spadku mocy silnika. Zwężał się otwór w rurce.

Autorze jak pogoiłeś listwę to raczej już sam jej nie wyprostujesz tylko narobisz więcej szkody. A z listwy nic nie wypadnie, bo jest płaska. Są tylko wycięcia by zmniejszyć jej masę i otwory na pazurek pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrotron85x    0

Rozłożyłem wszystko jeszcze raz i sprawdziłem po kolei, zacząłem od sprawdzenia zaworów, ustawiłem 0,3 na ssącym i 0,5 na wydechu. Wyjąłem wtryski i sprawdziłem ciśnienie, okazało się że na jednej końcówce nie trzyma ciśnienia, była przytarta iglica, co dziwne to nowe końcówki Boscha. Pózniej przyjrzałem się regulatorowi obrotów, co mnie zaciekawiło to że cięgiełko od linki nie dochodzi do końca, po wnikliwszych oględzinach okazało się że linka zaczepiła się o uchwyt pancerza. Złożyłem, odpaliłem, sprzęt chodzi jak zegarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zpdaczc    0

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu bo widzę że tutaj jest sporo znawców silnika Deutz. Posiadam ciągnik Deutz dx 6.30 i mam problem z wentylatorem zimnego powietrza., a dokładnie z czujnikiem sterującym nim. Wentylator załąnczany jest przez olej który puszcza ten czujnik\zawór i jest on chyba nie sprawny. Rozebrałem go i wyciągnąłem kulkę zamykającą przepływ oleju i teraz wentylator kręci bez względu na temperaturę. Czy można to tak zostawić, bo nie mogę znaleźć takiego zaworu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Koledzy poradzicie coś odnośnie Deutz Agrotron 6.45? Mianowicie nie podnosi i nie ma kierowania. Podniósł raz i nie chciał opuścić, w nocy sam opadł. A kierowania brakło po zjechaniu nim z naczepy. Co to może mu dolegać? Spuściłem olej - czysty, ale na filtrach były opiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Jeśli nie działa i hydraulika i wspomaganie to proponuje sprawdzić napęd pomp 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pompa dziś oddana do sprzawdzenia - jutro będę wiedział czy można ją uratować. Wyjąłem filtry i na dnie oprócz opiłków były kawałki metalu - takie powyginane cienkie blaszki. Co to może być?

Jak sprawdzić ten napęd pomp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takiego, tzn. z niedziałającym podnośnikiem. Kierowania zabrakło przy zjeździe z naczepy podczas rozładunku. Poza tym to pierwszy mój Deutz i nie sądziłem że będą z nim aż takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to pewnie była mocno zaniżona cena jak się odważyłeś kupić z uszkodzoną hydtauliką , tak na marginesie pompę to się sprawdza na ciągniku a nie bebeszy od razu maszynę ale mimo wszystko życzę powodzenia i życzę ci żeby filtry które były w ciągniku były sprawne  w innym przypadku bedzie kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Witam. Panowie co ile motogodzin wymieniacie olej w Deutz DX 6.30? Jaki olej lejecie? Kupiłem taką maszynę i chciałbym zasięgnąć więcej informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Na co zwrócić uwagę przy zakupie DX 3.70 chłodzonym powietrzem?  nie miałem styczności z takim silnikiem wiec pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zpdaczc    0

Witam. Panowie co ile motogodzin wymieniacie olej w Deutz DX 6.30? Jaki olej lejecie? Kupiłem taką maszynę i chciałbym zasięgnąć więcej informacji :)

 

Ja leje Turdusa i zmiana co 250 motogodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrotron85x    0

@Nismo, ogólnie te silniki są bardzo żywotne, ja sprawdzam je (tyczy się to także do innych silników) wyciągam bagnet i sprawdzam przedmuchy, jak są duże i wychlapuje olej to raczej silnik jest do remontu. Druga rzecz to spaliny, silnik DEUTZ-a chłodzony powietrzem nie powinien dymić, może pojawić się dymek podczas zapalania lub dodawania gazu i musi być czarny, jak puszcza niebieski to do remontu. Co do stanu "dołu" to tylko sprawdzisz manometrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Manometrem nie sprawdzisz tak naprawdę nic.

Edytowano przez Laval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jaką  masz inną metodę na  sprawdzenie ciśnienia oleju ?  na pewno rozebranie całego silnika w serwisie deutz znając twoje dorady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj