Skocz do zawartości
News
TheEnd

Identyfikacja opryskiwacza i pompy

Polecane posty

TheEnd    4
Napisano (edytowany)

Cześć,  wpadło mi w ręce takie coś jak na zdjęciach, że tak powiem za flaszkę :P

Pompa w stanie agonalnym ale może coś z tego będzie, generalnie woda w oleju (emulsje korkiem wyrzuciła) i ktoś ją z wodą zostawił,  więc się rozmraża. 

Ktoś może wie co to za opryskiwacz i jaka to Pompa? 

DSC_0025.JPG

Edytowano przez TheEnd

Roman_h2    47
pompa wygląda na typową od pilmeta termit ale jest źle złożona bo otwór pod bagnet poziomu oleju jest skirowany na dół a powinien być do góry

TheEnd    4
Napisano (edytowany)

Na korpusie pompy znalazłem napis MOSKIT,  w pompie grzebał jakiś "rzeźnik" ponacinałprzecinakiem śruby bo klucza nie miał,  rozbiore ją do końca,  tylko czy są dobre części do tego? 

Edytowano przez TheEnd

Wiadomość z agroFakt.pl

TomaszStach    14
Jak coś to kupisz całą pompę nową i będzie git. Oczywiście części są dostępne. Wał z mimośrodem, dwa łożyska, dwie przepony i cztery zaworki. Cała filozofia. A, jeszcze przepona powietrznika.

TheEnd    4
Napisano (edytowany)

W środku też kiepsko wszystko wygląda, trzeba to przeliczyć,  nowa Pompa od 500zł wzwyż,  części muszę sprawdzić,  coś czuję że na tym opryskiwaczu to wtopiłem 

Edytowano przez TheEnd

TomaszStach    14
Zobacz czy mimośród nie ma luzów. Może jeszcze pochodzi. To że woda w oleju to pewnie przepona pękła.

TheEnd    4
Napisano (edytowany)

Luzów nie ma chociaż czasem się zacina ale to na sucho więc nic dziwnego,  jak kupię dobre membrany to będę to składał,  głowice są opisane jako prawa i lewa,  tylko jak na to patrzeć? 

Nowy typ głowic od starego różni się tym że jest szerszy otwór na jeden zaworek, a w starym typie tego nie było tak? 

U mnie się nie napracuje,  5ha  rocznie jak na razie tylko będzie. 

Edytowano przez TheEnd

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pronarek82a
      Chce zalożyc do swego Pronara wiekszą pompe olejową! I chcę sie dowiedźiec ile kosztuje? Może ktoś u siebie założyl?
    • Przez artur01
      Witam szanowne grono forumowiczów,
      z racji tego że ciągnik ma bardzo duże problemy z odpaleniem chciałbym zdemontować pompę wtryskową w Mf 3090 i zawieść do sprawdzenia lecz nie do końca wiem jak się do tego zabrać aby czegoś nie uszkodzić. Mam na myśli tutaj czy powinienem zblokować w jakiś sposób rozrząd czy po prostu odkręcać 3 śruby przy pompie i wyjmować? Dodam,że pompa zamontowana pionowo firmy Lukas. Chciałbym również uprzedzić wypowiedzi typu; "sprawdź filtry, aku lub rozrusznik", ponieważ wszystkie te czynności nie przyniosły zamierzonego skutku! Silnik w lecie przeszedł gruntowny remont a pompa nie była ruszana bo było ok, było ale się skończyło a na wiosnę trzeba ruszać w pole...
      Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
      Pozdrawiam Artur
    • Przez piterq1991
      Witam!

Panowie potrzebuje numer katalogowy uszczelniacza silnika znajdującego się przy pompie paliwa. Dokładnie to ten na wałku poniżej pompy wtryskowej. Dokładnie zaznaczony strzałką na obrazku. Pod tą obudową. Bardzo mi się leje tam olej a jutro zamawiam części do silnika.
      Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
      Piotr
    • Przez valtera
      Witam.
      Czytałem w poprzednich postach o serwisach VALTRY. post Jaka Valtra
      Ponieważ jestem z województwa lubelskiego i mam problem z N111 polegajacy na tym, ze coś sie porobiło z pompą wtryskową i została zdemontowana przez mojego znajomego mechanika.
      Po sprawdzeniu próbowaliśmy ją założyc i niestety są problemy z odpaleniem.
      Otrzymałem informację jak toi zrobić i przekladamy ale nic.
      Czytałem o mechaniku- elektroniku i cos słyszalem, ze jest z Lublina i bardzo dobrze zna sie na silnikach co mi potwierdzono..Ma na imię Robert.
      Czy ktoś ma na niego namiary. Czytałem ze pracował w Hajnówce ale nie mogę nic znaleśc zadnych namiarów.
      Bardzo prosze o pomoc.
      Pisałem do kolegów z forum ale zaden mi nie odpisał.
    • Przez Darik4
      Witam Mam poważny problem:
      Posiadam Mtz 82 i od roku walczę z przeciekiem spod pompy wtryskowej tzn: cieknie od spodu, podejrzewam że tym kanałkiem przelotowym od centralnego smarowania pompy wtryskowej. Zmieniłem pokrywę przednią (tą cienką blachę co jest miedzy blokiem a pokrywą z przodu), założyłem grube, oryginalne uszczelki i nic to nie pomogło, nadal przecieka ponad 0,5l przy ciężkiej pracy na dzień. Stosowałem różne kleje uszczelniające, silikony, pasty i nic nie uszczelnia. Sądzę, że po prostu olej nie nadąży przepływać tym kanałkiem. Proszę o solidną pomoc, może u kogoś z Was wystąpił podobny problem... Pozdrawiam.