P107R

1025a - jedzie na luzie...

Polecane posty

P107R    0

Witam,

Kilka dni temu jednego z MTZ 82 w moim gospodarstwie zastąpił Pronar 1025a 2007r, jest to nowy nabytek więc nie znaj jeszcze jego zachowań, ale jedno jest co najmniej dziwne...

Otóż dzisiaj po odpaleniu sprzętu i wyjechaniu z garażu zdziwiłem się, gdy wybiłem bieg na luz, a po puszczeniu sprzęgła ciągnik wyraźnie powoli się toczył... dopiero gdy dźwignią zmiany zakresów wybiłem na luz to ciągnik się całkowicie zatrzymywał, no i w miarę rozgrzewania się ciągnika ten objaw zanikał, czy to normalne?

W sumie to dzisiaj po raz drugi od zakupu się nim przejechałem, no ale wydaje mi się że tydzień temu tego nie było :D poza tym dzisiaj był mróz -2,5 stopnia czyli trochę chłodniej niż tydzień temu, ma to wpływ na jakiś mechanizm w skrzyni biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

I tak wejdzie Ci w nawyk że jak wychodzisz to dwie dźwignie rozłączasz, ale co ciekawe w 1221 nie mam czegoś takiego skrzynia prawie identyczna jak 1025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Może kolego ktoś robił skrzynie i wlał gęstszy olej aby nie było może słychać j stąd taki objaw wiem że tak jakieś łożyska się sypały i to czasem tak że dziurę robiło z boku obudowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P107R    0
12 godzin temu, Piotr0224 napisał:

I tak wejdzie Ci w nawyk że jak wychodzisz to dwie dźwignie rozłączasz, ale co ciekawe w 1221 nie mam czegoś takiego skrzynia prawie identyczna jak 1025

Może dlatego że jest cięższy od 1025?

W tym wypadku będę musiał się tego nauczyć :) w poprzednich sprzętach skrzynia była całkowicie mechaniczna, tutaj widzę hydraulika jakąś rolę oprócz smarowania chyba odgrywa? ciekawe.

2 godziny temu, zetorlublin7341 napisał:

Może kolego ktoś robił skrzynie i wlał gęstszy olej aby nie było może słychać j stąd taki objaw wiem że tak jakieś łożyska się sypały i to czasem tak że dziurę robiło z boku obudowy

Nie strasz :)

Ciekawe czym nowy nabytek mnie jeszcze zaskoczy :) jest na monobloku (wzmacniany podnośnik) z działającym rozdzielaczem tym pod kabiną, w poprzednich ruskach te rozdzielacze były posypane i TUZ był podpięty pod rozdzielacz główny 3 sekcyjny - ten pomiędzy silnikiem a kabiną. jestem aż ciekawy jak będzie szła orka tym sprzętem, chyba jest wygodniej :) niestety nie ma on funkcji docisku a na glinach czasami się przydawało w ostatnie suche lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11
3 godziny temu, zetorlublin7341 napisał:

Może kolego ktoś robił skrzynie i wlał gęstszy olej aby nie było może słychać j stąd taki objaw wiem że tak jakieś łożyska się sypały i to czasem tak że dziurę robiło z boku obudowy

Ja mam od nowości i tak samo ma a w skrzyni nic nie robiony, olej wymieniany na identyczny i w lato też tak samo robi.

Co do monobloku to największy minus że nie ma porządnego docisku bo w starym rozwiązaniu to był taki że aż ciągnik schodził z obrotów a nie popuścił.

A takie pytanko czy Ci podnosi ramiona do góry jeśli nie masz nic zaczepionego na nim, ja tak mam i czasem trochę to denerwuje gdy chce się coś zapiąć a tu mu ramiona do góry same się podnoszą mówię o 1221 który jest na monobloku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P107R    0
1 godzinę temu, Piotr0224 napisał:

A takie pytanko czy Ci podnosi ramiona do góry jeśli nie masz nic zaczepionego na nim, ja tak mam i czasem trochę to denerwuje gdy chce się coś zapiąć a tu mu ramiona do góry same się podnoszą mówię o 1221 który jest na monobloku

Nic takiego nie zauważyłem, ale poprzedni właściciel coś mówił że miał problemy właśnie z podnośnikiem, chyba że nie chciał opuścić albo właśnie sam podnosił. Winny był jakiś zawór który jest z tyłu ciągnika przy ramionach, nie wiem czy nie ten przy którym jest dźwignia do sterowania TUZ z zewnątrz.

Czyli jednak nie ma docisku, szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Trochę ma ale to już nie jest to :)

Na pewno nie jest tak odczuwalny jak przy jednym siłowniku

 

Edytowano przez Piotr0224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wystarczy sprawdzić czy siłowniki są jedno czy dwustronnego działania. Niektóre modele 1221 mają docisk.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Mam dwustronnego i dźwignię do regulacji siłowej ale to nie jest to, jak sucho jest to pług zagonowy wysadza na wierzch i nie ma siły żeby wcisnąć go z powrotem co innego 1025a to pług aż skrzeczy i wejdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A to całkiem inne konstrukcje. W podnośnikach starego typu były regulatory które miały ciśnienie docisku ograniczone do 40-tu bar. W monobloku pojęcia nie mam ale możliwe że też.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1221 u mnie też nie jedzie na luzie. moim zdaniem jest ciezejszy od 1025 i dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11
2 godziny temu, seweryn20 napisał:

A to całkiem inne konstrukcje. W podnośnikach starego typu były regulatory które miały ciśnienie docisku ograniczone do 40-tu bar. W monobloku pojęcia nie mam ale możliwe że też.

Stary MTZ ma taki docisk że koła można wymieniać bez lewarka :D

 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj