Gość

Ceny usług 2018

Polecane posty

TOME11    174
Dnia 15.07.2018 o 20:57, łahcim napisał:

A jak to jest panowie jak kosa ma 6 m a zostaje pasek 2 m na ostatni przejazd to licznik zapewne liczy cały czas jakby kosił 6? Czy jakoś to się przestawia w kompie? 

Handlarz w Medionie miał coś w stylu przycisków 1/4, 1/2, 3/4, 4/4. Jak docinka, to operator wybierał odpowiedni i tak też liczyło. U mnie w excelu 72,01, u niego 72,20 także precyzja niemal zegarmistrzowska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W sieczkarniach jest to samo, zmniejsza się szerokość lub liczbę rzędów, co do tego że niektórym sieczkarnie liczą dużo więcej to prawda, polega to na tym że aby sieczkarnia przestała liczyć hektary na uwrociach trzeba podnieść heder do danej wysokości(zazwyczaj ustawianej) a nie którzy po prostu unoszą tylko trochę i liczy uwrocia, u mnie zazwyczaj się zgadzało z komputerem ale jak już się nie zgadzało to widać że ludzie perfidnie oszukują, na działkach zazwyczaj 5-6 hektary ginęło po 1-2 hektary, tylko to z reguły u takich co nie wiedzieli że sieczkarnia ma licznik i sami wypalali ile było, Jak się dowiadywali to standardowa ściema że to dzierżawa i nie wiedzą dokładnie ile jest... , w tamtym roku tylko jeden co dłużej szedł w zaparte że jest mniej, kazałem mu sprawdzić dokładnie, jak nie to będziemy mierzyć gpsem, po tygodniu sam wrócił i stwierdził że 12 hektary to 12 a nie 10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
50 minut temu, PATr napisał:

W sieczkarniach jest to samo, zmniejsza się szerokość lub liczbę rzędów, co do tego że niektórym sieczkarnie liczą dużo więcej to prawda, polega to na tym że aby sieczkarnia przestała liczyć hektary na uwrociach trzeba podnieść heder do danej wysokości(zazwyczaj ustawianej) a nie którzy po prostu unoszą tylko trochę i liczy uwrocia, u mnie zazwyczaj się zgadzało z komputerem ale jak już się nie zgadzało to widać że ludzie perfidnie oszukują, na działkach zazwyczaj 5-6 hektary ginęło po 1-2 hektary, tylko to z reguły u takich co nie wiedzieli że sieczkarnia ma licznik i sami wypalali ile było, Jak się dowiadywali to standardowa ściema że to dzierżawa i nie wiedzą dokładnie ile jest... , w tamtym roku tylko jeden co dłużej szedł w zaparte że jest mniej, kazałem mu sprawdzić dokładnie, jak nie to będziemy mierzyć gpsem, po tygodniu sam wrócił i stwierdził że 12 hektary to 12 a nie 10...

Pobierz sobie geoportal na telefon, lokalizujesz się, ewentualnie pytasz o numery działek i cwaniak dojechany.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

Panowie ile wołać za załadunek na przyczepę i transport 300 m do miejsca rozładunku i ustawienia w stóg około 130 sztuk belek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

120zł za gruberowanie? To jacyś wolontariusze, bo to koszty paliwa w zasadzie sie zwrócą.  Za siew qq biorą podobnie, a gdzie to porównywać jedno do drugiego. Gdzie mój rusek w agregacie ma niemal tak ciężko jak w pługu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tak biorą, sam żałuję że gruber kupiłem.... To tak jak z czynszami za dzierżawę 2tys/ha - jeden się puka w głowę a drugi z chęcią weźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Dlaczego żałujesz? Ja tam jednak wolę mieć swój sprzęt, zwłaszcza ścierniskowca który nie jest przeraźliwie drogi. Co innego natomiast kombajn czy sieczkarnia za setki tyś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
18 godzin temu, Skoczek1994 napisał:

120zł za gruberowanie? To jacyś wolontariusze, bo to koszty paliwa w zasadzie sie zwrócą.  Za siew qq biorą podobnie, a gdzie to porównywać jedno do drugiego. Gdzie mój rusek w agregacie ma niemal tak ciężko jak w pługu.

co z tego że obciążenie jak w pługu przecież dwa razy szybciej zryjesz hektar pola niż orkę zrobisz , stawka to i za mała może 120 zł/ha bo to chyba gdzieś zejdzie z godzinę , tylko znów zależy jaka ziemia co innego piach a co innego glina ... i jeszcze ukształtowanie terenu 

 

10 godzin temu, wskpiotrus125 napisał:

ile brac za załadunek ziemi turem na przyczepy?

zależy komu i czym (360 a jakieś 100 KM to co innego) sąsiad bierze 90-100 zł za jcb 4cx za godz i nie ma że przestój odliczy jest w robocie i tyle a czy będzie ładował przez godzinę rzeczywiście 15 min czy 40 min nie jesgo problem .

Sam też tak miałem obornik 14 zł za załadunek cyklopem a siedzisz pół dnia i 150 -200 zł , potem wapno to już brałem 80 zł/godz i też drogo ale pojedzie piastem zanim rozrzuci ... . Raz też byłem nawozy w bigach ładować stawka 80 zł za drogo wyszło myślał że będę mu brać tylko za załadunek a resztę stać za darmo pół dnia

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Dlatego przy ładowaniu liczy sie na godziny a nie od załadowanej sztuki. A niech martwi sie ten co wynajmuje usługę żeby było wystarczająco przyczep. Niedaleko jest gościu który bierze od hektara w sieczkarni kukurydzy i powiedział wprost ze jedzie cały czas i nie wazne czy a przyczepy czy nie, a jak ma czekać to dolicza 30% do hektara. Klientow ma full bo sieczkarnia nowa dobrze kosi a przyczepy zawsze czekają na sieczkarnie a nie odwrotnie. Mówił ze w pierwszym roku ludzi 4,5 tonowkami podjeżdżali pod sieczkarnie newholland 8 rzędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

zależy jeszcze komu jak koledze czy sąsiadowi dobremu to jeszcze a nawet i bez gotówkowo , ale jak patrzę na cwaniaczków niektórych prasy nie bo za drogo , kombajnu nie bo też , ale weź szybko przyjedź jak skończyłeś u siebie to u niego zarobisz , a na podwórku czyściutko i w obejściu i cię nie wpuści tylko przez pole jedź bo mu pobrudzisz bo on ma czas żeby to obrobić, a ja nie bo muszę maszyny naszykować ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453
41 minut temu, sebe1033 napisał:

co z tego że obciążenie jak w pługu przecież dwa razy szybciej zryjesz hektar pola niż orkę zrobisz , stawka to i za mała może 120 zł/ha bo to chyba gdzieś zejdzie z godzinę , tylko znów zależy jaka ziemia co innego piach a co innego glina ... i jeszcze ukształtowanie terenu

No nie bądźmy śmieszni może, i dwa razy szybciej niż orka ale spalanie nie będzie dwa razy niższe. Nie oszukujmy się że jaka kolwiek uprawa po 120zl za hektar mija się z celem. Tak jak już pisałem za siew qq biorą taką kasę gdzie, w godzinę to i dwa hektary machnie przy znikomym spalaniu w porównaniu do uprawy ścierniska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

120 zł/ha też mówię że wcale nie za dużo ale paliwa idzie połowę jak w orce tyle że ja ściernisko ryję na 5- 10 cm nie mierzyłem dokładnie . A Ty może za głęboko ryjesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

A czekaj bo się trochę zapędziłem spalenie mierzyłem podczas uprawy bezorkowej po qq na 15cm może nawet głębiej. I wychodziło zależnie od pola nawet 15l na hektar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klikuu    76
Ile uczciwie mogę liczyć za owijanie owijarka samozaładowczą od balota ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
24 minuty temu, Skoczek1994 napisał:

Tak jak już pisałem za siew qq biorą taką kasę gdzie, w godzinę to i dwa hektary machnie

Tylko ile kosztuje porządny siewnik żeby porządnie zasiał a ile gruber? Zobacz lekarz przyjmie Cię prywatnie, 15 minut i stówka, a Janusz godzinę przy betoniarce stoi i dostanie 15zł, a narobi się 10 razy tyle xD

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

  Samozaładowcza liczę tak 5 zł,jak się trafi że gospodarz dowiezie do niej i tylko odcofam do wyładunku,a jak po ha.zależy u kogo ,ale max 8 zł,. Jak liczycie prasowanie,zaczynalem trawę za 12,a słomę brałem do 20 zł,tylko w godzonę się trafiałp i 3 bele uklepać.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453
3 godziny temu, pawel885 napisał:

Tylko ile kosztuje porządny siewnik żeby porządnie zasiał a ile gruber? Zobacz lekarz przyjmie Cię prywatnie, 15 minut i stówka, a Janusz godzinę przy betoniarce stoi i dostanie 15zł, a narobi się 10 razy tyle xD

No wiesz jak kogoś stać to może kupić i agregat bezorkowy za ponad setkę ;) Sęk w tym żeby to się opłacało robienie usług po kosztach paliwa mija się z celem. Znajomy który mi sieje qq 4 gaspardo, mówił mi że prawie pierwszego roku ten siewnik mu się zwrócił. Sam się zastanawiam czy by nie kupić jakieś sensownej używki, nawet już nie myślę o usługach ale wystarczyło by zasiać te 20ha po sąsiadach i jest parę groszy na wiosenną obróbkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to pewnie źle liczy , sam też nieraz pomyślę za jakąś robotę tyle i tyle i zysk jest ogromny ale odlicz paliwo swoją robotę i jeszcze ciągnik właśnie ile liczycie za sam ciągnik tzn w komplecie z maszyną ale sam ile wychodzi ja myślę że tak 2/3 usługi już z paliwem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Poprostu dla każdego co wynajmuje usługę jest zawsze za drogo, a dlatego co robi usługę zawsze jest za tanio lub z zamalym zarobkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy są takie maszyny gdzie zakup nie ma sensu na swoim przykładzie wywóz obornika na pole oddalone 6 km 4000 zł, na miejscu 2600 zł. Własny nigdy by się nie zwrócił bo jeszcze ciągnik i ładowarka potrzebna, gość zarobi bo wozi obornik i kukurydzę, pracy na blisko 3 miesiące tyle co on zrobi przez rok to ja przez 60 lat.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj