lajkzxc

Pneumatyka w ładowarkach teleskopowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lajkzxc    65

Witam. Panowie jak to jest z pneumatyką w ładowarkach? Aby użyć jej do hamulców w przyczepie.   Chodzi mi o to żeby można nią było w miarę bezpiecznie prrzeciągnąć przyczepę np z nawozem na pole.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ladowarka nie sluzy do takich rzeczy.Kup sobie ciagnik z pneumatyka i nie bedziesz mial problemu a jak sama nazwa wskazuje ladowarka jest stworzona do LADOWANIA a nie ciagania czego kolwiek pozatym stwarzasz tym zagrożenie dla otoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu takich znam co mysleli ze jak kupią sobie ladowarke a sprzedadzą ciagnik z ladowaczem to rozwiążą swoje problemy z niskim udzwigiem ale sory zycie to zweryfikowalo bo wszystko ma swoje plusy i minusy i ladowarka napewno nie jest tak uniwersalna jak ciagnik z lodowaczem a ciagnik z ladowaczem nigdy nie dorówna ladowarce w udzwigu.

Wiec zamiast myslec o durnotach zwiazanych z pneumatyka w ladowarce radze zajac sie pozyteczniejszymi rzeczami bo jak policja Cie z tym zatrzyma to bedziesz im tlumaczyl ze jak nie znaja tematu to niech sie nie wypowiadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65

O durnotach Ty kolego myślisz i nie strasz mnie policją bo nie tędy droga. Jeżeli nie słyszałeś o ładowarkach z homologacją ciągnikową to już na to nic nie poradzę.   Ja nie jestem wszechwiedzący dlatego pytam a widzę że tobie jeszcze więcej brakuje.   Tak więc pozdrawiam cię "wszechwiedzący myślicielu:)" i proszę o niewypowiadanie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mam swoja homologowana jako ciagnik rolniczy ori zaczep ma szynie i wszystkie media plus homologacje na ciagniecie przyczep......tylko musze sprawdzic dokladnie ale chyba na 18 ton dmc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65

O taką odpowiedź jakiej kolega Mikruss udzielił mi chodziło.  A jaki to model dokładnie tej ładowarki ?     Nie mówię tutaj żeby ciągać nią jakieś wielkie ciężary bo wiadomo że nie jest to maszyna do tego ale  takie prace typu  np  nawóz w pole byłyby jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Manitou mlt 634. Maszyny z francji czesto sa tak homologowane i maja dowod rejestracyjnyba w nim wpisane ciągnik. U mnie jest wyjscie na hamulce hydrauliczne przyczep. 

Kolego wladimir akurat z tylnym tuz tez sa wiec wez sie odkolegoj jak nie masz o czyms zielonego pojecia.

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze sa dlatego to napisalem po prostu uwazam ze tego typu dodatki jak tuz czy tez pneumatyka w ladowarce to glupota bo to sie po prostu nie sprawdza na dłuższą mete a szukanie używanej ladowarki z pneumatyka to juz calkiem szukanie igly w stogu siana.

Mam ladowarke teleskopowa i mam gdzies ciaganie tym przyczep

Slaba widocznosc do tylu,wolna i slaby uciag z przyczepami przekreslaja ten sprzęt w moich oczach i moze komus tez da do myslenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65

To twoje zdanie ale nie musisz sie tutaj spinać i komuś narzucać swoich poglądów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykopuję temat.

Oczywiście jest możliwe założenie instalacji hamulców pneumatycznych w ładowarkach. 

Macie koledzy rację co do homologacji na ładowarki jako ciągniki rolnicze.

Od bardzo dawna ma to MERLO, a ostatnio też Manitou, JCB i inne. Niektóre z tych  ładowarek ma możliwość fabrycznego założenia instalacji pneumatycznej, ale jest to droga opcja. Do istniejących maszyn firma AgroSzczuka z Ełku, zakłada instalacje pneumatyczne 2+1, ale każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

Wszystkie ładowarki mogą ciągać lawety z belami, lub zwykłe przyczepy i dla bezpieczeństwa warto mieć hamulce pneumatyczne i nie ma to nic wspólnego z tym że ładowarka ma homologacje jako ciągnik rolniczy czy nie ma takiej homologacji. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj