jano65

Uprawa sorgo

Polecane posty

Maniek1178    0

 

Witam.

Sprzedam kwalifikowany materiał siewny:

 

 

Jaka jest norma wysiewu odmiany na ziarno na 1 ha ? Ile minimalnie kilogramów można kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

 

Potrzebuję do celów naukowych trochę sorgo - w ilości około pół worka na gruz (~50L).

Potrzebuję roślin ale niekoniecznie ziarna, mogą być przesuszone z zeszłego roku jeżeli ktoś jeszcze ma, w ostateczności pocięte.

 

Ponadto poszukuję też prosa, palczatki, szarłatu i łobody jakby ktoś też miał...czyli generalnie roślin z metabolizmem C4.

 

Może ktoś mi pomóc w tym temacie? :)

Chętnie podjadę gdzieś w lubelskim.

 

Pozdrawiam

 

Czarek Polakowski

 

Instytut Agrofizyki PAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

Witam pytanko poile można sprzedać srogo jak jest z opłacalnoscją jestem z Lubelskiego ...Kto skupuje i poile ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9

Witam.

Ceny są różne. Są oferty na OLX , Internetowa Giełda Rolna i Towarowa.

Koszty uprawy sorgo porównywalne do uprawy kukurydzy. Wydajność w zależności od regionu 6 - 8,5 t/ha.

W lubelskim sieją sorgo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DużyHeniek    0

Kupiłem ostatnio sorgo bo czytałem w internecie że dobre zboże itd. Ale niewiem jak to uprawiać bo w internecie jest mało napisane mi chodzi o to na co zwrócić uwage i na co uważać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

Rozumiem że chcesz uprawiać na kiszonkę bo z tego co wiem w polskich warunkach klimatycznych "chleba z tego ziarna " nie będzie.:)

Ale może coś się zmieniło . Uprawiałem kilka lat temu sucrosorgo 506 w czystym siewie na kiszonkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9

Witam.

Minęło 10 lat jak zacząłem swoją przygodę z uprawą  sorgo na ziarno . Początki jak pisałem nie napawały optymizmem. Dzisiaj z perspektywy tych minionych lat uważam, że czas poświęcony tej uprawie nie poszedł na marne. Przekonałem nie tylko w swoim rejonie woj. świętokrzyskiego kolegów do uprawy sorgo na ziarno ale powstały nowe uprawy w różnych rejonach Polski. Ten rok okazał się bardzo wymagający dla wielu upraw. Długotrwała susza spowodowała duże straty, ale sorgo potrafiło to znieść przecież jest rośliną klimatu afrykańskiego.

Plony przedstawiały się różnie. Odniosę się do mojej plantacji na 4/5 klasę ziemi 5 ton/ ha po wysuszeniu. Dane z innych rejonów to plon 6-7 ton/ha. Ale na 1 klasie plonowało 9-10 ton/ha. To rekordowe zbiory mimo braku opadów. Ziarno po suszeniu jest dobrej jakości ma dobrą gęstość .

EKONOMIA UPRAWY.

Koszty całkowite ( uprawa, nawozy, herbicydy, zbiór, suszenie) to ok. 2000 zł/ ha. Przy obecnej cenie sprzedaży 800 - 850 zł/t czyni uprawę opłacalną. Dopracowaliśmy technologię uprawy ( siew, ochrona herbicydowa). Wprowadziłem do uprawy nowe odmiany, które dały zadowalający plon.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Witam

Jak wygląda nawożenie sorgo ziarnowego?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jannylance
      Basketball Stars is a mobile basketball game developed by Miniclip that offers players a fun and accessible way to enjoy the sport on their smartphones or tablets.  
      Basketball Stars is a fun and engaging mobile basketball game that offers enjoyable gameplay, accessible controls, and a variety of modes to keep players entertained. While it may not offer the depth of more simulation-oriented basketball games, it provides a satisfying experience for casual players looking for some basketball fun on the go.
    • Przez Kevinekk
      Elevate your dating game with the top site for hassle-free connections.
      Real Women
      Optimal Сasual Dating
    • Przez MKMK
      Cześć, ktoś uprawia sorgo na ziarno? Jak to się opłaca? 
    • Przez RolnikPL1214
      Witam 
      Zasiałem Nutri honey po jęczmieniu ozimym 9 lipca i tu pytanie czy Nutri honey ma odpowiednią wysokość na swój wiek zdjęcie robione 4 sierpnia 


    • Przez bartekm66
      Witam
      Chciałbym się podzielić z Wami moją smutną historią
      Otóż 20 maja zasiałem sorgo. Wszystko ładnie pięknie, wykiełkowało i zaczęło rosnąć.
      Wszystko byłoby ładne pięknie gdyby nie chwasty. Zasięgnąłem więc opinij wszechwiedzącego internetu 
      http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/czym-odchwascic-sorgo,44338.html
      Zgodnie z radą w artykule zakupiłem rzeczony Lumax..
      Niestety po tygodniu od oprysków wszystkie chwasty uschły a razem z nimi także i sorgo :blink: ;[
      Mam więc pytanie czy mogę agregatem uprawić pole i posiać sorgo z powrotem czy wsiać inną roślinkę?
      Szkoda by 0,7ha stało odłogiem
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj