Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
balcerek78    4

A czy ktoś może mi powiedzieć czy przy spawaniu sprzętu przy ciągniku może uszkodzić komputer?. Mowa tu o MF 3060 z 90r. Mam taki do kupna i gość twierdzi że właśnie coś takiego wyrabiał i prawdopodobnie uszkodził się chyba ten komputer, zastosował jakiś przełącznik i ominął go. Mówi że wszystko działa jest OK. Proszę powiedzcie czy jest to w ogóle do zrobienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Kolego przy tych ciagnikach zanim zacznie sie spawac powinno sie odlaczyc chociaz mase od akumulatora, ja tego w swoim 3095 dynashift nie zrobilem i komputer zalatwilem. Tylko mowa jest tu o module Autotronic o ile sie nie myle ten co jest pod kabina z prawej strony, z tego co kojarze to Datatronic to jest dodaktowy komputer w kabinie ktory wyswietla predkosc, ilosc zrobionych hektarow i pare innych funkcji. Caly ten komputer/modul (jak to woli) ktory jest pod kabina mozna przerobic na przekazniki lub oddac do regeneracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Mógł się uszkodzić, facet zrobił obejście, tylko nie powiedział której funkcji? Dowiedz się ile kosztuje taki sterownik, bo to będzie kilka tyś. i o taką sumę ciągnik powinien być tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

znam gościa co ma te ''komputery''w małym palcu.zrobi każdy.jakby co pisz na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Nowy sterownik to nie wiem czy sie juz dostanie bo do mojego np nie dalo by rady juz,bynajmniej tak korbanek powiedzial. Na forum pisze gdzies ze gosciu z Siedlec za 2000zl robi naprawe tych komputerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek78    4

W tym MF-ie 3080 ten cały komputer jest pod kabiną z prawej strony. Ominięty jest cały ten komputer wszystko działa OK. Tylko on nic nie pokazuje a biegi żółw - zając zmienia przełącznikiem od kierunków takim z C330. No i gdzieś tam troche nierówno chodzi, że trzeba wtryski robić a pozatym wszystko ok. 28tys warty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Datatronik mogę wgrać ale to koszt ponad 1200zł i dlatego nikt tego nie chce wgrywać bo to jest tylko komputer informacyjny nie ma wpływu na działanie ciągnika , co do ciągnika z przerobionym komputerem autotronic na przekażniki to już widzę twoje ździwienie jak przy pełnej prędkości przez przypadek ten owy przełacznik ci się przełaczy i skrzynia wyjdzie bokiem , po to jest komputer zeby to zabezpieczać po przekroczeniu 1,5 km/h nie można już zmienić ż/z nawet jak się dzwignie weżmnie do siebie to przy sprawnym układzie nic się nie stanie


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Kolego Mariusz w skrzyni dynashift chocbys przez przypadek przelaczyl to nic CI sie nie stanie:) Owszem w tych zwyklych tak moglo by sie stac, chociaz tez nie do konca kolega 3050 juz tak 7 rok jezdzi i jeszcze mu sie nie zdarzylo zeby sie przelaczyl lub on to przez przypadek zrobil. U mnie jeden w okolicy ma 3080 bez przerobek i taka sytuacja miala miejsce ze chcial sobie wbic polowe sam, kupa zgrzytu ponoc, mowil ze czujnik musial wymienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Dlaczego sądzisz ze przy dynaschifcie nic isę nie stanie a czym niby różni się Z/z w dyna i speedzie i u i tu były wersje synchronizowane wiec nie rozumiem wypiowiedzi, co do znajomego którermu się tak stało to niestety musi być sprawny komp i uklad a róbcie sobie jak chcecie możecie przerabiać to wasze ciągniki nikt wam nie zabroni


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

W dynashifcie jezeli masz na krotko a mam tak zrobionego 6120 i 3095 musisz przerzucic przelacznikiem i jescze dodatkowo wajche w bok wziasc tak jakbys mial dobry komp. Raz przez przypadek przerzucilem i nic sie nie stalo. Ten gosciu co mi przerabial tlumaczyl ze jest jeszcze dodatkowa jakas blokada w skrzyni, ktora zabezbiecza przed przypadkowym przelaczeniem, ale tylko ponoc w dynashifcie to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawor32    0
Dnia 13.04.2010 o 00:01, piterq1991 napisał:

Hmm.. myślałem, że baterie są właśnie do tego... bo mam u siebie taki problem, iż mi nic nie wyświetla ten komputer. Podświetla się jedynie, a nic nie da się zrobić...

Też mam tak samo wie ktoś jak to naprawić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny programator, wsad do pamięci - o to będzie bardzo trudno i drogo oraz sprawne baterie - to do kupienia spokojnie.

Pytanie tylko, czy to faktycznie jest Ci potrzebne. Istotne funkcje realizuje moduł autotronic'a pod kabiną i sterownik ehr w kabinie.

Ale gdyby coś, gdzieś... to mam ten sam nie działający sterownik z mf 3065 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj