Tomsky

Przyczepa skorupowa SODIMAC

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomsky    0

Witam,

zastanawiam się nad zakupem używanej przyczepy skorupowej SODIMAC , tandem resorowany. Jeśli na forum są użytkownicy takiej maszyny proszę o info na co zwrócić uwagę przy  zakupie , ewentualnie słabe strony czy problemy .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5
Niedługo na forum pojawia się wpisy " witam zastanawiam się nad zakupem taczki. Na co zwrócić uwagę? " beznadzieja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

Kolego  krzeski , zanim zadałem pytanie przeszukałem forum w temacie tej marki i nic nie znalazłem. Agrofoto istnieje chyba po to by wymieniać się informacjami, opiniami, by zadawać pytania a jeśli ma się wiedzę w temacie udzielać odpowiedzi i wskazówek. Zatem jeśli nie masz nic mądrego do napisania po prostu nie pisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

Pytanie o przyczepę? Naprawdę? Jak wszystko sprawne rama nie pognita i prosta to co może być z przyczepa nie tak? Bo nie rozumiem. Są tam jakieś skomplikowane układy?

Edytowano przez krzeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

Sprzedawca twierdzi że przyczepa tego producenta ma zawieszenie resorowe ( w tym przypadku tzw. "BOGIE")  tak skonstruowane że w  czasie skrętów tylna oś odchyla się kilka stopni i zachowuje się jak oś skrętna, ma mniejsze opory w trakcie manewrów i nie robi głębokich bruzd na polu. Widać to było w trakcie manewrów na placu, twierdzi też że jak będzie załadowana będzie to bardziej widoczne. Ja mam jednak wątpliwości czy to nie jest efekt zużycia elementów zawieszenia, bądź jego uszkodzenia i za chwilę w czasie największej roboty coś odpadnie. Jak widzisz przyczepa to nie tylko zdrowa rama...Stąd moje pytanie do użytkowników  maszyn tej marki .           

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5
Niewiem nie mogę znaleźć takiego zawieszenia. Jak jest wymuszony skręt tylnej osi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

Nie zauważyłem tam żadnych cięgieł  czy siłownika więc nie wiem i stąd moje wątpliwości .  Pod resorem od tylnej osi do centralnego mocowania resora idzie drążek coś w rodzaju stabilizatora nic więcej. W tym zawieszeniu resor zamocowany jest środkową częścią do ramy przyczepy a na każdym z końców  jest przykręcona oś, tak więc są dwa resory lewy i prawy i dwie osie. Ale spoko jutro podjadę do gościa bo ma wozić  tłuczeń to zobaczę co  i jak w trakcie pracy i może zrobię jakąś fotkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1234Pawel
      BECO
       
      Może słyszał ktoś gdzie w Polsce można dostać przyczepy BECO. Podobno niesamowita jakość. Widziałem na targach w Niemczech. Powiedzieli mi że można je dostać w Polsce. Teraz przyszedł czas na zakup i ich szukam. Kolega ma przyczepę 26 letnią i trzyma się lepiej niż niejedna 2-3 letnia .
       
      Tak wyglądają:
       
      Dzięki za info.
    • Przez mimol22
      Witam
       
      W chwili obecnej przebudowuję rozrzutnik tandem polkiej produkcji o ładowności 6t.
      Zaciąłem sie podczas projektowania klapy hydraulicznej znajdującej sie wewnątrz przestrzeni załadunkowej tuż przed bębnami.
      Moje pytanie jest następujące. Czy macie może rozrzutniki z klapami hydraulicznymi podnoszonymi pionowo do góry?
      Jesli tak to czy macie zamontowany synchronizator podnoszenia tj. dwa koła zębate umieszczone od wewnętrznej strony burt na jednym wałku. Wałek z kołami znajduje się w górnej częsci rozrzutnika i współpracuje z klapą poprzez zamontowany do niej łańcuch. Ma to na celu wyrównanie pracy siłownika ponieważ dwa siłowniki niekoniecznie muszą pracować równo co może doprowadzić do zaklinowania klapy i uszkodzenie jej elementów.
      To rozwiącanie jest stosowane w rozrzutnikach MetalFach oraz Tytan Unii Grudziądz.
      Prosiłbym posiadaczy tych rozrzutników o przesłanie zdjęć tego rozwiązania wraz z zdjęciami klapy oraz prowadzeń klapy. Mój mail rybinskim@gmail.com
      Dziekuje za pomoc.
    • Przez Leszek199510
      Witam wszystkich. Ja tu z takim pytaniem. Jak myślicie, czy Auto-tech Wprowadzi do produkcji a następnie do sprzedaży Przyczepy typu tandem, coś podobnego jak Metaltech TB??
    • Przez mariusz1001
      Witam mam zamiar zakupić przyczepę chyba pronara bo jeszcze do końca nie wybrałem 10 tonową tandem i mam pytanie w zwiazku z tym, przyczepa ta bedzie ciagana przez zetora 10540 lub 10641 tylko nie wiem czy ta przyczepa nie bedzie za ciezka do takiego ciagnika tzn nie wiem ile moze wynosic nacisk zaczepu na ciagnik przy pełnym załadunku licze ze wejdzie cos koło 11,5 tony pszenicy plus masa przyczepy cos koło 4 t daje 15,5tony . Zna moze ktos odpowiedz na to pytanie ?
    • Przez Maciek1091
      Witam,
      sprzedam rozrzutnik. Link do ogłoszenia http://olx.pl/oferta/rozrzutnik-obornika-CID757-ID9q8Sz.html#f966d6ea46
      Cena oczywiście do negocjacji. Jak widać jest trochę podszykowany, odmalowany, zmienione łożyska, nasmarowany.
      Pozdrawiam,
      Maciek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj