Skocz do zawartości
News
MADER12

Wpływ szerokości opon na promień zawracania

Polecane posty

MADER12    1

Witajcie, wie ktoś może jak w ciągniku JD 5M zmieni się promień zawracania z oponami o szerokości 340 na przodzie i 480 na tyle, a 480 na przodzie i 540 na tyle?

Będą to różnice rzędu centymetrów, czy może metrów?

promień.jpg

robi57362    158
jeżeli naped bedzie sie zgrywal jak w oryginale to chyba nic sie nie zmieni. ja tak sadze na prosty rozum ale lepiej niech ktos madrzejszy sie wypowie

jesli pomoglem kliknij fajne

Uziu92    1836

przy szerszych oponach mozliwe ze ograniczniki skrętu trzeba bedzie wykręcic, aby przy max skręcie opona nie zaczepiała o ciągnik, wtedy automatycznie zmieni się promień, ale może to nie byc konieczne w zaleznosci ile bedzie miejsca między oponą a korpusem ciągnika.

• Like 1

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Wiadomość z agroFakt.pl

MADER12    1

Po mojemu, to opona w żadnym wypadku nie powinna ocierać o ciągnik.

Informacje jakie udało mi się uzyskać to:

Nowy 5090M z 2017, ze skrętnymi błotnikami i na oponach z przodu 340 potrzebuje 8m na zawrócenie o 180st.

5090M z 2011, ze skrętnymi błotnikami i na oponach 480 z przodu potrzebuje 9,6m na zawrócenie o 180st.

Pytanie tylko, czy mniejszy obrót nie jest spowodowany zmianami konstrukcyjnymi ciągników.

danielhaker    1089

Trochę może być. Najlepiej sprawdzić u dealera na placu, niekoniecznie 5M ale nawet inną serię w której ma 2 ciągniki o różnych szerokościach opon i zmierzyć średnicę zawracania, będziesz miał wtedy porównanie

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

SPRZEDAM:

ROZRZUTNIK DWUOSIOWY

KOMBAJN ANNA

SADZARKA DO ZIEMNIAKÓW

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez roqwor5
      Witam. Kupiłem niedawno prasę Sipma Z 279/1. Mam problem ponieważ nie wiem jak założyć siatkę. Szukałem czegoś na internecie niestety nie znalazłem. Może ktoś opisze jak powinno to wyglądać lub najlepiej zrobił zdj już z założoną siatką. 
      Druga sprawa to dobór siatki. Jak odpowiednio dobrać wielkość siatki do tej prasy? Jakich producentów siatki unikać, a kogo polecacie? 
      Dzięki z góry za odzew ;] 
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez yacenty
      Witam
      mam fotel pneumatyczny - comfort.
      Niestety nie jestem pewien ale wydaje mi się ze ma usterkę.
      Jeśli wsiadam do ciągnika i go napompuje do swojej wagi to wszystko jest OK, jednak jeśli wsiadam do ciągnika za 3-4 dni to fotel jest bez powietrza.
      Powiedzcie mi proszę czy jest to jakiś problem z jego nie szczelnością czy po prostu on ma tak działać?
      Jak to jest u was?
      Gdzie ewentualnie szukać usterki? co najszybciej się tutaj zużywa?
    • Przez lernik
      Witam
      Otóż niedawno kupilem ciagnik z przednim napedem i nie wiem jak mam go uzytkowac ;/ chodzi mi o to czy na polu podczas zawracania mam go wylaczac czy nie jest to konieczne??na asfalt wylaczam to na pewno>
      prosze o pomoc
      pozdro
    • Przez majes
      Mam szybkozłącza jak na rysunku.
      2 szt nie mogę w ogóle ruszyć, wcisnąć. 2 szt udało mi się na sile młotkiem rozruszać. Macie jakis sposob na nie?
      Inne z kolei przy wkladaniu wtyczki strzyka olejem na końcu gniazda tam gdzie jest nakretka do jego przykrecenia do rozdzielacza (na zdj w miejscu tego czerwonego plastiku, u mnie tego nie ma), da sie to jakos rozebrac i naprawic?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.