Skocz do zawartości
News
Wojtek026

Ceramizery do ciągników rolniczych czy ktoś stosował

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek026    13

Czy stosujecie ceramizery do oleju silnikowego w ciągnikach, jeżeli tak to w jakich, osobiście zalałem ceratec liqui molly do 1,9tdi i widzę samę zalety, w c330 mam zalany oil additiv z MOS2 z liqiu molly i są łatwiejsze starty lżej kręci, czy zalać ceratec do agrofarma?

Marecki2922    51

Kiedyś zalalem ceramizer do kombajmu to zaczoł ładniej pracować miałem nadzieję że zmniejszy się branie oleju ale sprzadałem kombajn i nie wiem co było dalej ale ogólnie jestem na tak

Sprzedam siewnik do kukurydzy kuhn maxima 4 , zasiał około 500 ha stan idealny

DTaras    247
Coś to daje bo nawet taki łysy oszołom robił testy na you tube i same pozytywy. Do ciągnika chyba ze cztery strzykawki...

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel885    633

Jest tylko jedno ale - elementy silnika nie nadają się później do obróbki z tego co czytałem - czyli nie zrobi już szlifu wału itp - ale skoro nie będzie się on zużywał po ceramizerze to po co szlifować :)

Wojtek026    13

czyli jednak jakieś skutki uboczne są, bo szukam jakie to ma minusy a tu wszedzie tylko o zaletach się rozpisują więc jak to takie dobre to dlaczego nie jest stosowane do olei silnikowych przez producentów olei

pawel885    633

Idąc Twoim tokiem myślenia można zadać pytanie czemu nie produkuje się nadwozi samochodowej z blachy nierdzewnej - chociaż kiedyś był jeden model... A dlatego że za długo by jeździły 

Pigmei    190

Bzdura,  kiedyś był  szeroko opisywany przypadek gdzie zrobiono nadwozie samochodu z nierdzewki i co? To za drogo no i ta stal nie pracuje, tylko jest sztywna i pęka.

Co do ceramizerów to zastanów sie czemu nie można tych autoryzowanych komentować i czemu tylko parę testów opublikowano.  Nieudanych brak, a jak się pojawiały to były skrupulatnie  zgłaszane do YT i natychmiast kasowane.

Bez oleju to chyba nikt normalny nie ma zamiaru jeździć, a  jak ten wynalazek ma działać jak te motodoktory to ja dziękuję, nie zalecam stosowania substancji maskującej czy tam  zakłamującej stan silnika. Handlarze się  z tego cieszą, a kupujący...

Wojtek026    13

Liqui Molly produkuje oleje silnikowe z MOS2 oraz sam dodatek do oleju z dwusiarczkiem molibdenu, więc zastanawiam się tylko dlaczego żaden producent nie zdecydował się na produkcję oleju silnikowego z dodatkiem ceramizera, 

ps. jakie ceramizery stosujecie jakich firm

bodzio1108    149
@DTaras to dojebałeś z tym łysym oszołomem :D Chyba wiem o kogo Ci chodzi ;)

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

PRIMO    459

Wniosek nasuwa się sam poprostu te wszystkie dodatki przedłużają trwałość oleji a co za tym idzie spadek sprzedaży. 

Pigmei    190
Napisano (edytowany)

Taak , szczególnie olejów typu "Long live " z 2 x większym możliwym przebiegiem xD

Edit, jak już ma sie silnik zajechany to olej już nie ma swoich właściwości po przejechaniu 1/3  kilometrów jakie normalnie powinien zrobić.

Edytowano przez Pigmei

pepe2    3

Zakupiłem i zastosuję , głównie chodzi mi o ochronę skrzyni biegów  , zobaczymy za jakiś czas co to da .

Wojtek026    13

do skrzyni biegów stosowałem getribe additiv liqui Molly i efekty super biegi wchodziły z taką lekkością jakby bez oporu do skrzyń biegów polecam

Pigmei    190
Napisano (edytowany)

Ok, tylko jak stwierdzisz lub sprawdzisz stan skrzyni po zrobieniu iluś tam mtg?  Przecież nie  zrobisz przeglądu przed i po teście, a możliwe niewielkie różnice będą nie do zauważenia.

Osobiście nie dał bym rady, różnicy nie dostrzegam przed i po wymianie oleju w skrzyni, a co dopiero w teście dodatku. Tak czy inaczej życzę powodzenia

Edytowano przez Pigmei

Wojtek026    13

ja różnice zauważyłem w osobówkach lewarek od boegów nawet pomachać na luzie chodzi lżej a biegi jak bez żadnego oporu wchodzą róznica jest duża

pepe2    3

Do ciągników są specjalne pakiety , wychodzi sporo taniej.

benio1967    129

jakie to pakiety-jak możesz to wklej link z ogłoszenia bo chyba będę tego specyfiku potrzebował.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez yacenty
      Witam
      mam fotel pneumatyczny - comfort.
      Niestety nie jestem pewien ale wydaje mi się ze ma usterkę.
      Jeśli wsiadam do ciągnika i go napompuje do swojej wagi to wszystko jest OK, jednak jeśli wsiadam do ciągnika za 3-4 dni to fotel jest bez powietrza.
      Powiedzcie mi proszę czy jest to jakiś problem z jego nie szczelnością czy po prostu on ma tak działać?
      Jak to jest u was?
      Gdzie ewentualnie szukać usterki? co najszybciej się tutaj zużywa?
    • Przez lernik
      Witam
      Otóż niedawno kupilem ciagnik z przednim napedem i nie wiem jak mam go uzytkowac ;/ chodzi mi o to czy na polu podczas zawracania mam go wylaczac czy nie jest to konieczne??na asfalt wylaczam to na pewno>
      prosze o pomoc
      pozdro
    • Przez majes
      Mam szybkozłącza jak na rysunku.
      2 szt nie mogę w ogóle ruszyć, wcisnąć. 2 szt udało mi się na sile młotkiem rozruszać. Macie jakis sposob na nie?
      Inne z kolei przy wkladaniu wtyczki strzyka olejem na końcu gniazda tam gdzie jest nakretka do jego przykrecenia do rozdzielacza (na zdj w miejscu tego czerwonego plastiku, u mnie tego nie ma), da sie to jakos rozebrac i naprawic?

• Przez Kizo
      Piszcie w jakiej miejscowości, może być województwo ile mają sprzętu w jakim stanie i jak oceniacie ich ceny.

Agrotechnik Tafiły plac z maszynami Stawiski woj.podlaskie.
      Duży wybór ciągników sieczkarni do kukurydzy pras mało kombajnów zbożowych.
      Sprzęt różny wiekowo raczej w dobrym stanie lecz ceny nie najniższe bynajmniej wedłóg mnie.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.