Przemo188

Ładowanie tira turem

Polecane posty

Przemo188    23

Na jaką wysokość musi podnosić tur żeby załadować tira zbożem ?

 

Chcę kupić ładowacz czołowy i przymierzam się założyć go do c360 z tego co wstępnie mnie interesuje to wol-met 2b z łyżka 1,5m tylko że on podnosi niby na ok 3,3m i czy to wystarczy?

 

Przepraszam za nowy temat ale nie moglem znalezc odpowiedzi nigdzie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80
wystarczy poszukać na Internecie wysokości naczep i sam sobie odpowiesz na własne pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

z tego co wiem to ciągniki cztero cylindrowe mają problem z załadowaniem na tira bo nie ma jak wysypać z łyżki którą opuszczasz w dół mówiąc o 4 cylindrowych mam na mysli mtz farmtrak new holland  itd c-360 raczej nie podniesie na taką wysokość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbychu15    47
lepiej żmijka ;) taniej a może u Nawet szybciej ;) chyba że problem z dojazdem pod magazyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7
różne są naczepy, czasami da się poprosić o niższa jak zamawiasz transport, do mnie przyjeżdżają różne np 3,6 , 3,8m ta wyższa już ledwo ładuje turem stoll fz20 na df 5g, zawsze też można położyć coś pod koła jakieś najazdy usypac ziemi, zwróć też uwagę na czas załadunku, nie każdy chce czekać 4-5h na załadunek a wątpię żebyś miał jakąś mega duża lyche do tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Nie ma szans, jak już to ładowarka 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Szkoda zachodu z turem przy c360 i ładowaniem... 

Na wanne musi być nie lada fadroma aby dostała do góry a co dopiero taka szesdziesiatka... 

Sam turem załaduje bo podnosi mi akurat na 4m ale przy maxs wydzwigu z ciężarem na górze trochę buja... Najlepiej zmijka... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

J NH T 5060 na Wieltona 12  to załaduję do 11 ton max a wchodzi 14. Za nisko podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945
My masseyem 4 cyl. z nowym mx'em dawaliśmy radę na wysoką naczepe 3,85m. ale to jazda na centymetry.Mam fotke w galerii załadowanie naczepy trwało ponad godzinę. UC360 to sobie można na starka załadować i to bez wysokich burt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50
zaldunek turem z magazynu plaskiego gdzie duzo trzeba by bylo lopatowac wiec tur zbiera z ziemi sypie na przyczepe a z przyczepy zmijka na tira zmijka 150 dobry operator i zqladowane . jak pogniesz to swoja przyczepe a nie czyjas wanne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Turem na naczepę przez kilka lat się bawiłem  więc tak, raz że ciągniki są za mało stabilne Dwa  .  Dwa to muszę zaznaczać do jakiej wysokości mogę ładować ciągnikiem( u mnie max 3,8) a miałem sytuacje gdzie przyjechały 3x 4.05m - wysokość deklarowana przez kierowców na placu. Trzy to czas, a kierowcom aut zawsze się spieszy.  Ogólnie podchodząc to turom do załadunku  zboża na duże samochody mówię NIE.

Mój zestaw to ursus 914, tur T 16 (max1650 kg udżwigu) szufla powiększona do pojemności 1,3 m sześciennego.

Jak już to tur do podgarniania, a załadunek różnymi przenośnikami lub ładowarkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Dzięki wielkie potwierdziliscie moje obawy

 

Zastanawiam się teraz jak mówicie nad żmijka tylko że trzeba podgarniac z płaskiego magazynu i mam dwa pomysły żmija i tur do podgarniania albo dmuchawa ssąca 

Które rozwiązanie będzie lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
teraz niektóre firmy liczą na załadunek 30-45min Max do godziny a później obciążają za postój najlepiej to tylko ładowarka teleskopowa u mnie za załadunek łódki 100-150zł liczą

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Nie wiem czy żmijka to taki dobry patent, raz pomagałem znajomemu przy załadunku zboża na tira. Kierowca przyjechał z własną żmijką to załadunek trwał 5 godzin i od cholery łopatowania do żmijki w cztery osoby.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

kolego u mnie żmijka 150 średnica ładuje tira 26t nie wiecej niż godzine, a dmuchawy te małe ssąco tłoczące dużo hałasują mało robią zależy jeszcze od długości rur wysokości załadunku ale szału nie ma tylko nie narobisz sie przy niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mam dmuchawę z Odolanowa 15 kw i daje z 10t/h ale nie używam jej, szkoda czasu,   huczy i kurzy jak cholera. Żmijka 150 mm spokojnie poda 15 t/h 3 kw i zero huku trochę kurzu. Zrobić  kosz i turem nasypywać. Żmijka pionowa 14 m  z dopychającą  ładuje tira w 40 minut, zdjęcia sa   galerii.

Tira nie ładowalem turem, przyczepy 12 tylko, ale turem najszybciej wychodzi, 500 kg pszenicy na łyżkę biorę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885
Dnia 13.01.2018 o 14:56, wojtal24 napisał:

teraz niektóre firmy liczą na załadunek 30-45min Max do godziny a później obciążają za postój najlepiej to tylko ładowarka teleskopowa u mnie za załadunek łódki 100-150zł liczą

o to widzisz, ja za wanne płace 260-270 zł, dwa razy tyle co u Ciebie, dlatego zainwestuje w zmiję, podwiesze na belkach i bedzie taniej i korzystniej jak ładowarką


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
    • Przez Bartekk1919
      Ładowarka Merlo p40.7 CD rok 2010
      Witam , proszę o pomoc od czego jest ten biały zbiornik ukazany na zdjęciu, co za płyn się tam wlewa. Zbiornik ten umieszczony jest pod ramieniem i kabiną


    • Przez Mati122
      Witam mam problem z moją ładowarką teleskopową JCB 525-60 2020r mianowicie po odpaleniu i przejechaniu kawałka trzyma hamulec w przednim moście może ktoś miał podobny przypadek ? 
    • Przez pawelos79
      Witam.Chcialem zasiegnąc opini o ładowaczach producenta Agro-Tur z Józefowa.Ma,a moze miał ktos z nimi stycznosc i potrafi cos o nich powiedziec.W miare to solidne czy plastelina?Zastanawiam sie nad zwykłym turem bez ramki a maja w ofercie taki ładowacz z siłownikami dwustronnymi,gdzie za wolmet   musialbym dopłacic.Ktos cos?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj