Joker

Ursus 1934 - opinie

Polecane posty

tomek73    576

Ale nie porównuj 1224 czy nawet 1634 do tych nowych 17 czy 19. W tych to tylko silnik został z przodem i to nie koniecznie. Sam w tamtym roku sprzedałem 1224 i też mówiłem że to najlepszy ciągnik póki nie kupiłem Case. Zwykłe skrzynie 4 biegowe to są chyba najlepsze w tych ciągnikach. Te 3 biegowe synchronizowane to już nie to. Najlepiej spytać się w sklepie które skrzynie idą najwięcej. Bez zastanowienia sprzedawcy od[powiedzą że 3 biegowe. A one były tylko w 16, a ile jest 16 a tych mniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

i ta firma dorabia sporo podzespołów do ciągników marki URSUS, ZETOR, ZTS.

Brałem od nich pompę wody do mego 10145. Warto więc do nich uderzyć z zapytaniem o części.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Patrząc na dane techniczna to raczej jedną - 55 l/min, w 1654 był opcjonalnie wydatek 90l/min i chyba było to zrealizowane dodatkową pompą przy silniku.

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1333    5

widziałem to na własne oczy ma 2 pompy o wydajności 55l/min i nie są one przy silnku tylko pod kabiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

W 1934 to nie widziałem ale w ZTS 18345 ma chyba 3 pompy. Jedną w skrzyni pośredniej i dwie na zewnątrz nad tą w skrzyni.Na takiej przystawce zamontowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1333    5

Dokładnie tak jest jak kolego mówisz, to w takim razie jaki jest wydatek chydrałliczny tego traktora???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1333    5

kolego tomek73 a mógłbyś z kontaktować mnie jakos z tym twoim kolega chciał bym porozmawiać z jakimś użytkownikiem tego traktora ale nikogo nie zanam kto by miał taki traktor może twój kolega cos by mi powiedział na jego temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

no już całkiem nieźle w tym 14034 od Wrfarmy z wydatkiem pompy 120l/min. juz mozna poszaleć B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1992    1

Panowie powiedzcie mi:)

posiadam ursusa 1734 i chcialbym przerobic w nim silnik na zwykly 6 cylindrowy bez turbiny:) da sie to zrobic czy trzeba zmieniac blok silnika??? czy wystarczy glowica, wal i pozostale czesci???

Pozdrawiam!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

A do czego Ci taka przeróbka?? mocy za dużo??

 

najprościej to zdjąć turbinę, założyć zwykły kolektor wydechowy i odłączyć przewód od korektora dawki paliwa przy pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1992    1

No dokładnie za duzo mocy i za duze spalanie;/ ja ten ciagnik kupilem nie dawno za bardzo dobre pieniadze,a mi poprostu ciagnik 120 konny wystarczy i chcialbym zrobic z niego zwykla 6 i chcialbym sie dowiedziec na poczatku czy trzeba zmieniac blok??

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawwit21    0

witam! własnie kopiłem ursusa 1934 :) zobaczymy jak se sprawi w robocie czytałem fora na temat tego ciągnika i moim zdaniem to narazie jest ok co ta skrzynia mało biegów niby ale dobre ma ustawienie

Edytowano przez dawwit21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1333    5

witam. kolego a ile dałeś za 1934 który rok i ile ma motogodzin jeśli można wiedziec i jaką on ma skrzynie biegów???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawwit21    0

witam. kolego a ile dałeś za 1934 który rok i ile ma motogodzin jeśli można wiedziec i jaką on ma skrzynie biegów???????????

 

 

dałem 140tys ciagnik wyprodukowany w 2005 roku ale pierwsza rejestracja była w 2006 lipcu no i ma 1500motogodzin a skrzynia biegow to 16/8 ale bardzo dobre ustawienie ma :)

Edytowano przez dawwit21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1333    5

dałem 140tys ciagnik wyprodukowany w 2005 roku ale pierwsza rejestracja była w 2006 lipcu no i ma 1500motogodzin a skrzynia biegow to 16/8 ale bardzo dobre ustawienie ma :)

ja tez miałem brac 1934 z 2005 roku ale tam była skrzynia 32/16 tam mozna było dobrac bieg facet chciał 150 tys i taraz zaluje ze nie wziołem bo wystraszyłem się opini o tym modelu ale jak nim jechałem to była poezja biegi fajnie ułożone zadnych duzych przeskoków i pmax prędkość to 50 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Ktoś coś się odniesie po tylu latach? Jak z częściami do 1934?


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
    • Przez Kredkizosi
      Witam koledzy potrzebije pomocy w porównaniu cen a więc do sedna pacjent ursus c385 
      Do zrobienia tuleja przedniej osi zwrotnice ok więc narazie nie ruszamy
      chłodnica bo ma wyciek więc upierał bym się przy lutowaniu bo ta nowa to trochę tandeta
      Na krzyżakach kierowniczych są lizy więc również do wymiany 
      Ponoć są urwane jakieś śruby mocujące chłodnice więc ewentualne wiercenie i wydobywanie gwintów 
      I yeraz pytanie przy takim zakresie prac może kosztować robocizna w warsztacie niezależnym czy to się bierze z godziny czy od dzieła 
       
    • Przez szyszka
      Witam posiadaczy ursusow z chlodnica oleju przekladniowego, chcialbym takowa zalozyc lecznieweim dokladnie gdzie siee wpiac ??? prosze o zdjecia jesli byla by taka mozliwosc . z gory dzieki . a takze Kto ma dodatkowy rozdzielacz hydrauliki zamontowany , w swoim mam tylk odwa gniazda szybkozlacz
      a potrzebuje jeszcze dwa . dzieki czekam na pomocne porady.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj