kot003

Wspomaganie w 4512 jakie wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kot003    0

Witam, posiadam ursusa 4512 i chciałbym założyć do niego wspomaganie. Dostępne są dwie wersje jedna z orbitrolem druga bez.

https://www.olx.pl/oferta/wspomaganie-mf-4-cylindrowe-ursus-4512-pochodne-CID757-IDkVV7m.html#d80854f57c

https://www.olx.pl/oferta/wspomaganie-ukladu-kierowniczego-kpl-ursus-4512-mf-4-cylindry-CID757-IDq7j2l.html#d80854f57c

Tata bardziej skłania się do wersji bez orbitrola ze względu na prostszy montaż, ja jednak chyba wolałbym wersje z orbitrolem ze względu na to że te ciągniki są do niego przystosowane i posiadają wszelakie miejsca do montażu. Pytanie która jest lepsza i jakie są różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
biorąc z pompą wspomagania orginalna można się pokusić i kupić pompę tandem dzięki czemu będziesz mógł normalnie używać hydrauliki bez przełączania pod spodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot003    0
6 minut temu, przemekuliski napisał:

biorąc z pompą wspomagania orginalna można się pokusić i kupić pompę tandem dzięki czemu będziesz mógł normalnie używać hydrauliki bez przełączania pod spodem

Takiej opcji nie bierzemy pod uwage ze względu na to że traktor pracuje głównie w opryskiwaczu/siewce nawozów oraz przy wykopie warzyw(głownie przez te warzywa chcemy wspomaganie) więc przełączanie hydrauliki pod siedzieniem jest używane 2razy w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot003    0
13 minut temu, przemekuliski napisał:

no to może elektroniczne jeśli aby ma być lżej :) koszty mniejsze

Elektroniczne wspomaganie? Nie spotkałem się z czymś takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kot003    0

Troche przekopałem forum i nic na ten temat nie znalazłem, na olx też brak ofert o których mówisz. Mógłbyś podesłać jakiś link do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://allegro.pl/listing%3Fstring%3Dwspomaganie%2520elektryczne%2520c%2520360%2520355%2520330%25204011%2520mf%2520255%26order%3Dm%26bmatch%3Ds0-aut-1-1-0511&ved=2ahUKEwjp_PqHndDYAhXJ_ywKHSTWBQgQjjgwAHoECAsQAQ&usg=AOvVaw14m3ZzDSaKXDlZ-euZ4zYR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Ten drugi link to jest wspomaganie ala Zetor, czyli serwomechanizm (przynajmniej tak to wygląda na niewyraźnym zdjęciu z ogłoszenia), nie jest to zbyt szczęśliwe rozwiązanie- trzeba dobrze wyregulować, żeby ciągnik sam nie skręcał, do tego niepotrzebnie obciąża sworzeń osi... Nie bez powodu w Zetorach wymieniają na orbitrol. Kolega @przemekuliski nie widzi różnicy między wyrazem elektryczne a elektroniczne? :)

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650
Jak w turze nie chodzi to elektrycznej da radę. Swoją drogą myślałem że one wszystkie miały wspomaganie fabrycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj