pawelkarczewski

Jaka Marka Ciągnika

Polecane posty

Witam Wszystkich, Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat ciągników do 100KM, planuje zakup ciągnika lecz zupełnie nie wiem jaką markę wybrać w tym przedziale mocy, jedyne jaka marka mnie nie interesuje to Fendt I JD, reszta może być. I tak wstępnie myślę nad Steyr lub Valtra. Mogę liczyć na waszą pomoc i konkretne informacje poparte praktyką i doświadczeniem?

Dodam tylko że cena to drugorzędna sprawa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pawelkarczewski napisał:

Witam Wszystkich, Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat ciągników do 100KM, planuje zakup ciągnika lecz zupełnie nie wiem jaką markę wybrać w tym przedziale mocy, jedyne jaka marka mnie nie interesuje to Fendt I JD, reszta może być. I tak wstępnie myślę nad Steyr lub Valtra. Mogę liczyć na waszą pomoc i konkretne informacje poparte praktyką i doświadczeniem?

Dodam tylko że cena to drugorzędna sprawa :P

Czekaj, coś tutaj nie gra. Jeśli cena to drugorzędna sprawa to zupełnie nie rozumiem dlaczego pomijasz John Deere'a i Fendta, które można powiedzieć królują i większość rolników "o takim marzy", ale wróćmy do tematu...

Nie napisałeś nic konkretnego co ten ciągnik miałby robić, bo przede wszystkim pod tym kątem powinien być dobierany (jak za marke to w ciemno tylko Fendt). Określ się przy czym ciągnik ma pracować, bo ma to duże znaczenie czy to np. traktor w większości do tura czy do orki ;) 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706
najlepiej wsiąść każdy możliwy ciagnik który cie interesuje na test i wtedy bedzie łatwiej podjąć decyzje. Jezeli interesuje cie Steyr to ja osobiscie polecam bo bardzo dobre ciagniki (oczywiście od serii Multi w górę) dodatkowo cena nie jest wygórowana i ciagniki dość ciężkie jak na swoją moc. Sam testowalem w orce Steyra 6145 Profi to jak dla mnie ciagnik bajka i mam nadzieje ze niedlugo taki lub cos podobnego stanie u mnie na podwórku ;)
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dopisz jeszcze ile mniej więcej mth w ciągu roku by robił


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

No to nieźle będzie pykał, ilu masz pracowników?

i zaraz zaraz kto w końcu kupuję ten ciągnik?

Edytowano przez Bartek933

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Fend 309 lsa,facet mając tysiąc ha ma takiego od 95r nowego,po 10 latach poszedł na kapitale do Niemiec,wydał 78tys,pracuje do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fendt i jd nie ponieważ mi sie nie podobaja wizualnie, Ciągnik do pługa agregatu i talerzówki na 20 ha no i do transportu, rocznie max do 600 motogodzin  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pawelkarczewski napisał:

fendt i jd nie ponieważ mi sie nie podobaja wizualnie, Ciągnik do pługa agregatu i talerzówki na 20 ha no i do transportu, rocznie max do 600 motogodzin  

No trzymajcie mnie bo zaraz pier**l** xD Traktor ma się sprawdzać w polu, wygląd to tylko jakiś tam mało ważny + !

Na twoim miejscu wybrałbym Massey Fergusona 5710 SL, dlaczego? Udźwig podnośnika 5200 kg i waga traktora 5500 kg na seryjnych obciążnikach, bardzo dobre parametry jak dla ciągnika 100 km mającego wykonywać ciężkie prace polowe typu orka. Skrzynia dyna 4/6 + amortyzowana kabina i przednia oś + zintegrowany podłokietnik, transport to będzie tylko przyjemność. Co do reszty marek grupę CNH odrzucam, gdyż jak sam napisałeś masz budżet, a i tak jakoś mnie nie przekonują. Deutz Fahr model 100km lekki, mały udźwig, do tura, zielonek byłby, w twoim przypadku odpada. Valtra dużo podzespołów jak Massey jednak uważam, że mniejsze modele MF ma "lepiej przemyślane". Jeszcze możesz rozważyć Class'a Ariona 420. Parametry ok, osobiście nie miałem z tą marką ciągników do czynienia.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zaczerpnięciu dzisiaj informacji na Pola-gra Premiery, precyzuje swoje pytanie i obecnie wybór zostaje po między Steyr 4095 Kompakt lub JD 5095M ? Dodam Że cena i wyposażenie bardzo zbliżone, w JD brakuje tylko amortyzacji kabiny i multikontrolera ? Ma ktoś w was doświadczenie z praca tymi sprzętami ? Jakie jest wasze zdanie na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
10 godzin temu, pawelkarczewski napisał:

Po zaczerpnięciu dzisiaj informacji na Pola-gra Premiery, precyzuje swoje pytanie i obecnie wybór zostaje po między Steyr 4095 Kompakt lub JD 5095M ? Dodam Że cena i wyposażenie bardzo zbliżone, w JD brakuje tylko amortyzacji kabiny i multikontrolera ? Ma ktoś w was doświadczenie z praca tymi sprzętami ? Jakie jest wasze zdanie na ich temat?

Amortyzacji kabiny to zaden z nich nie ma nawet  w opcji. Wczesniej pisales ze ciagnik do agregatu pluga itp - szczegolnie steyr kompakt jest za maly za krotki i za lekki do takich robót 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189
pawelkarczewski pisałeś że cena nie gra roli to czemu w jd patrzysz na serię M a nie R ? A dlaczego odrzucasz fenda ? Jest jeszcze fajna marka Linder gdybym miał kase to bym i w tym kierunku spojrzał . :)
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Zreszta przed podobnym wyborem sam stalem niedawno i umnie w gra wchodzil jd 5r oraz arion 420 postawilem na ariona a ciagnik rowniez do ladowacza wiec masa i brak dpf zaważyły 

Edytowano przez kewin123
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałem ale się okazało żemoge max do 170 netto, dlatego te dwa , jeśli chodzi o ich moc wagę i wymiar to się nie boje bo mam teraz z takimi samymi parametrami i se radzi z palcem w nosie , chodzi mi bardziej o spalanie i żywotność

Fendt i MF za drogie, a wynalazków typu innych marek nie chce, ogólnie przemawia za mną steyr bo ma ten multikontroler z biegami razem połączony , a amortyzację ma steyr w opcji jh nie ma 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, pawelkarczewski napisał:

Tak pisałem ale się okazało żemoge max do 170 netto, dlatego te dwa , jeśli chodzi o ich moc wagę i wymiar to się nie boje bo mam teraz z takimi samymi parametrami i se radzi z palcem w nosie , chodzi mi bardziej o spalanie i żywotność

Fendt i MF za drogie, a wynalazków typu innych marek nie chce, ogólnie przemawia za mną steyr bo ma ten multikontroler z biegami razem połączony , a amortyzację ma steyr w opcji jh nie ma 

 

Steyr w porównaniu do JD ma lepsze wyposażenie, multicontrol'er na pewno ułatwia prace, amortyzacja kabiny nie daje nie wiadomo ile, jeśli byłaby amortyzowana przednia oś to różnicę czuć odrazu. W tym zestawieniu za Jeleniem przemawia silnik 4,5L do 3,4 Steyr'a, reszta na korzyść austryjaka. Mimo iż jestem zwolennikiem JD, a nie CNH w tym przypadku brałbym Steyr'a ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj