marcinek904

Problem z przednim napedem 904/914

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Załącznie mostu masz hydrauliczne czy na sprzęgło kłowe? Bo jeżeli hydrauliczne, to zdarza się, że napęd przepuszcza. Może też być tak, że pompa olejowa nie daje odpowiedniego ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
art1224    59

Też tak miałem w 1224. Winne były zużyte tarcze w sprzęgle hydraulicznym od napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek904    0

uuuu.... tego to nie wiem, czy jest hydrauliczne czy na sprzęgło kłowe :) wyciągam linke i jade. jakis przewod hydrauliczny dochodzi do rozdzielacza przedniego napędu, a wedlug katalogu jest tam sprzeglo klowe, jest tez sprzeglo przy przednim moscie. rozbieraliscie to kiedys ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zminiałeś nic to masz tarczki dociskane hydrauliczne.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

jesli jest cisnienie z mikropompki to moga byc tarczki albo manrzeta na tloku pekla.hm.moze suwak w kostce sie zacina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafiook    2

Mam podobnie, naped jak konczyłem orke dzialal kiedy chciał 1h w koncu juz bez przodka dokonczyłem. druga sprawa WOM to samo na gestym oleju jeszcze sie wlaczał pozniej juz nie było szans.Wzmacniacz odłaczył poprzedni własciciel wiec nie wiem. Podejrzewam usterke ale chcial bym jeszcze sie od was dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1    0

Najprawdopodobniej jest to uszkodzona mikro pompka lub rozdzielacz ale możne nie masz oleju w skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1    0

No to więc tak jak pisałem jest to brak ciśnienia w układzie hydraulicznym w skrzyni spowodowane na 99% zużytą mikro pompką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafiook    2

Lukasz1 ale dlaczego ona nie podaje oleju jaki jest powod z nia jeszcze nie mialem doczynienia wiec nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1    0

A no taki że np. ma wyrobione w środku zębatki i ni daje ciśnienia.

Z kolei następnym powodem możne być coś z rozdzielaczem.

Najlepiej sprawdź ciśnienie oleju w tym układzie, wkręcając zegar w miejsce czujnika spadku ciśnienia oleju i będziesz widział co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafiook    2

dzieki za info. cisnienia nie ma ;);) bo odkrece ktorykolwiek przewod co cisnie olej to nima nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1    0

Hmm ale to też jest dziwne że z żadnego przewodu z obiegu skrzyni nie leci olej. Moim zdaniem powinna pompka dawać trochę oleju, a jeśli nie daje nic to możesz mieć np przewód doprowadzający olej do mikro pompki obluzowany i też nie będzie ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafiook    2

smieszna sprawa z tym naszym ciagnikiem przy mlynie do ccmki i przy rozrzutniku zeby zaczela dawac olej na walek i naped wlewalem przez czujnik , rozdzielacz z 200ml hipolu i zaczela zygac olejem i naped szedl jak wsciekly. ;);) i badz tu madry :D w tym tygodniu moze zaczne z nim grzebac to zobacze co to za cuda sie dzialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek904    0
Hmm ale to też jest dziwne że z żadnego przewodu z obiegu skrzyni nie leci olej. Moim zdaniem powinna pompka dawać trochę oleju, a jeśli nie daje nic to możesz mieć np przewód doprowadzający olej do mikro pompki obluzowany i też nie będzie ciśnienia.

albo zerwany frez na wałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Mam takie pytanie odnośnie ursusa 385A przedni napęd nie ciągnie gdy ciągnik jest tyłem w górze. Nie wiem czy to dzieje się także przy jeździe do przodu ale mam pola górzyste i jest to problemem gdy przód nie ciągnie a chce cofnąć ponieważ gdy jest mokro ściągą mnie na bok na blokadzie i d*pa. Odgłos jest taki jakby coś przeskakiwało i szarpie ciągnikiem pod górę ciągnie ( przy jeździe do przodu tyłem w dole) bo w orce widziałem ciągnik kupiłem 3 miechy temu nie wiem jakie tam jest sprzęgło czy kłowe czy tarczowe wzmacniacz momentu wyciągnięty ale wom chodzi bez zastrzeżenia liczę na pomoc i myślę że to nie będzie wielka i uciążliwa w naprawie awaria ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem założyć napęd do mojego ursusika 912 bo troszke sobie nie radzi i szukam do kupienia nie drogiego kompletnego przedniego napędu od ursusa 914 ja ktoś wie kto ma (może być do remontu) to proszę o wiadomość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

ale żebyś sie nie przeliczył że jak kupisz do remontu to dasz 500 zł i bedzie dobry my zakładaliśmy do 1002 napęd i remont kosztował ponad 5000 zł za same części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasuch21    0

posiadam ursusa 914 z 1984r. ,pod obciążeniem przedni napęd mi przerywa wymieniłem mikro papkę i cały nowy komplet tarczek plus jedna stara dołożyłem następnie w kostce wymieniłem o ringi , stan oleju w strzyżni górny , i do tego wszystkie 4 nowe opony. Może kto wie co może być przyczyna bo już nie wiem co może być przyczyna tej wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj