kazik125

AGRO MASZ POM3 vs UNIA IBIS M

Polecane posty

kazik125    0

Witam! Zastanawiam się nad kupnem pługów obrotowych małych Agromasz POM3 lub UNIA IBIS M .Jak one się sprawują w orce, może ktoś ma takie to proszę o kilka podpowiedzi. Ciągnik który ma z nim pracować to KUBOTA M7040 , ziemię mam 4, 5 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, pługi ważą podobnie, Agro-Masz 3 skibowy około 720, Ibis M koło 750. Tylko, że strasznie różnią się cenowo, bo za pierwszego dasz 14-15 tysięcy, a za Unię 24. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik125    0

Za Agro-Masz w Zamościu powiedzieli mi 13tyś. brutto ,to chyba dobra cena,tylko nie wiem jaka jest ich jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam od lipca PO-R 3+  jak na razie ok zaorałem 48 ha i jeszcze dłut nie obracałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1211

Zapytaj Arpis Tyszowce, ja tam kupiłem Agromasz PO3 na ażurowych odkładnicach i wtedy jak szukałem tam było najtaniej.
Ja polecam ten pług jak najbardziej za te pieniądze. U mnie po 3 sezonach (ok 55ha) dopiero dłuta będą obracane ale tylko lekko się przytarły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

dolocze sie do pytania ursus 385 podnosnik wzmocniony 2 silowniki i jaki plug agro masz?pom?pol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AXE    0

Witam przypadkiem znalazłem ten temat i wiem że nie jest już nowy ale być może ktoś jeszcze tu zajrzy ;). Mam kilka pytań do użytkowników tego pługa, planuje go kupić do zetora 6340 myślicie że będzie sobie z nim jakoś radził ?, kolejne pytanie dotyczy kółka podporowego słyszałem opinie że w agromaszu jego mocowanie jest zrobione delikatnie i że z czasem trzeba będzie samemu coś po modzić we własnym zakresie czy zauważyliście  taką przypadłość tego pługa ?. I czy przy przekroju ramy 100x100 sprawia wrażenie solidnej konstrukcji bo jak na obrotowy to wydaję mi się że za mały ten profil na ramę dali. Kolejna sprawa dotyczy już użytkowania jak Wam się nim pracuje czy ładnie kryje zielsko jak się gdzieś trafi na polu, jak kruszy ziemię pytam bo mam grudziądzkiego i bez bron po orce to średnio pole wygląda ;). I takie pytanie na koniec czy kupilibyście go jeszcze raz jak już nim trochę popracowaliście, po prostu polecacie go czy lepiej dołożyć i poszukać czegoś lepszego ?. Wiem że dużo pytań :) ale mam nadzieje że znajdzie się choć jedna osoba która to przeczyta i mi pomoże w dokonaniu przemyślanego zakupu. Z góry Wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdamHans
      Witam mam zamiar zakupić pługi kverneland na okragłej ramie na resorcie i tu pytanie czy mój zetor da radę pociągnąć pługi 4*35. Ziemię mam lekką i teren płaski. Proszę o pomoc
    • Gość pawlok
      Przez Gość pawlok
      Jaki pług obrotowy na 40 ha (użytki zielone i kukurydza) do ciągnika 155 km ?
    • Przez KacperSzalast
      Chcę kupić pługi 3 obrotowe nowe , jakiej firmy polecacie ? 
    • Przez Arturo1610
      Witam mam takie pytanie odnosnie pługów kverneland. Czy to prawda ze pługi na rurowej ramie sa starsze niz 1990 ? A pługi na kwadratowej ramie sa od 1990 ? I ile waszym zdaniem jest wart pług kverneland mz 4 16" 40 cm z 4 krojami i 4 przedpłużkami oraz 4 scinaczami w takim srednim stanie ( odkładnie zaczynaja sie wycierać na początku) jak sie stasnie z boku pługa to widać gołym okiem ze sa w odkładni takie wytarte miejsca wielkosci okolo 15x10 i czuć reką ze jest tam taki dołek, dziur jeszcze nie ma ale juz wytarte tam jest. ile taki pług mozę byc wart bo mam okazje kupic, jest jeszcze na tej okrągłej ramie.
    • Przez bizonlukaszZ056
      Jak w temacie prosiłbym o opinie na temat tego pługa, czy ktoś go posiada i pracuje nim lub czy widział jego prace. Przymierzam się do kupna pługa i tu pytanie czy wart jest uwagi, kusi ceną i odkładnice kvernelanda i stąd moje pytanie. Czekam na odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj