Wemberr

Jaki siewnik wybrać? Pronto 3DC, Amazone Cirrus, Amazone AD-P

Polecane posty

Wemberr    8

Witam,
Planuję zakupić siewnik do zbóż i rzepaku. W grę wchodzą Horsch Pronto 3DC, Amazone Cirrus 3003 Compact albo Amazone AD-P na bronie wirnikowej. W gospodarstwie miałem 2 razy z rzędu siewnik Amazone z broną wirnikową i byłem z niej zadowolony, jednak teraz dosyć modne są siewniki z broną talerzową. Jakie są zalety a jakie wady tych siewników w porównaniu do brony wirnikowej? Gleby mam mozaikowate 3 i 4 klasa. W większości łatwe w uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
ja mam ziemię dosyć ciężkie i mielm kiedyś bronę wirnikową a teraz mam pronto 3dc i nic innego nie chcę .zrobiłem nim już ponad 800 ha i jedyną wada tego typu maszyn że jak się zakopiesz to marne szanse na to żeby samemu wyjechać .co niektórzy piszą że jak mokro to gowniano sieje siałem jęczmień zimowy na glinie w błoto praktycznie i dał rady .może potrzebować więcej mocy od innych ale za to lepiej zagęszcza ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
jeśli nie są bardzo ilasto gliniaste że ciężko bryły rozwalić to w wirnikową bym nie szedł bo wolno się tym sieje a talerzowy sobie spokojnie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarku98    0

Pottinger terrasem polecam !!!!

dużo ciężejszy od pronto , dużo lepiej wykonany

za tańsze pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wemberr    8

Mam zaledwie 3 ha gleb minutowych, ciężkich, więc myślę, że to nie problem dla takiego Pronciaka. A co sądzicie o Cirrusie? Czy warto do takiego siewnika brać podsiew nawozu? Osobiście wydaje mi się, że więcej do psucia i szybciej będzie rdzewiał. Pottinger też ciekawa maszyna. Vaderstad w ogóle mnie nie przekonuje. Jest jeszcze Lemken Compact Solitair, ale ciężko idzie, więc Arion 540 miałby problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

U nas w okolicy większe gospodarstwa stawiają na pronto. Są też 2 pottingery ale nie podoba mi się to. Maszyny po 3m a ledwo ciągniki 170-200km sobie z tym radzą, tzn widac bardziej stawiają opór. Z pronto widać że ciągniki sobie latają bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
jakość w pottingerze to chuju u nas mają taki 6m to jak siali po łuku to im opony z rolek dociskowych pospadały a mi się zdarzyło parę razy zawrócić na opuszczonym siewniki i nic także .... po za tym większe koła mniejszy opór ale i mniejsze zagęszczenie ziemii!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarku98    0

ja sieję 3m pottingerem i nigdy nie spadły mi jakieś gumy z rolek , je żeby zdjąć to niewiem co trzeba zrobić chyba do wulkanizatora zawieść , koła są  w offsecie więc nie garną ziemi podczas zawracania . kupujcie co chcecie ale wystarczy popatrzeć na zdjęciu na obie maszyny , jak są wykonane . pottinger jest około tony cięższy

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarku98    0

a i jeszcze jedno . ciągam ciągnikiem 140 km i nie ma za ciężko , sądze że 100km dałoby radę od bidy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Popatrz na czeskie od Bednara czy Farmeta, podobno warta uwagi alternatywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wemberr    8
Interesuje mnie tylko Amazone albo Horsch. Już raz kombinowałem z markami i źle na tym wyszedłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajgor94    9
Bierz Horscha. Mamy u siebie Pronto od 2004 roku, ma zrobione kilka tyś hektarów i jedyne co się wymienia to części eksploatacyjne. Lekko idzie, super wschody są, redlice co 15 cm sprawiają że roślina lepiej się krzewi. Pottinger dużo ciężej idzie i tu nie ma co gadać, był na pokazie u nas to trzeba konia do 3 metrowej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wemberr    8
a czy warto brać pełny wał przed talerzami, czy bez wału, same spulchniacze śladów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585
My mamy cirrusa tylko starszego i nic złego nie można o nim powiedzieć, talerzówka ładnie doprawi, wysiew też bardzo dobry nie różni się wiele od próby kręconej

RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wemberr    8
Dnia 10.01.2018 o 06:35, iron napisał:

jakość w pottingerze to chuju u nas mają taki 6m to jak siali po łuku to im opony z rolek dociskowych pospadały a mi się zdarzyło parę razy zawrócić na opuszczonym siewniki i nic także .... po za tym większe koła mniejszy opór ale i mniejsze zagęszczenie ziemii!!!

Iron masz z przodu wał w pronto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj