Trafik

Kverneland EG100 Zacina się kostka pamięci

Polecane posty

Trafik    0

Jak w temacie, co polecacie zrobić, odłączyć ją całkowicie czy jakoś regenerować, miał ktoś podobny problem?

Druga kwestia, polecacie ten pług bo mam go w kupnie, jakie pieniądze można za niego zapłacić. Ogólnie w dobrym stanie, nigdzie nie widać śladów spawania itp.

Pozdrawiam!

Edytowano przez Trafik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

jeśli jeszcze nie kupiłeś, to lepiej się wstrzymaj, bo nowa kostka jest droga

ile węży na wejściu i ile na wyjściu kostki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Drugą dźwignią bez problemu rozszerzam go do końca, na wyjściu ma 4 a na wejściu 5 przewodów

Edytowano przez Trafik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

a nie odwrotnie czasami te węże ?!

też tak miałem, przełożyłem obrót na odkładniami pod ramą i obracał normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Podjadę jutro i dokładnie sprawdzę, bo w sumie ten pług mam prawie po sąsiedzku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Dobrze napisałem na wyjściu 4 a na wejściu do kostki 5, mógłbyś dokładnie opisać co zrobiłeś? Nr katalogowy kostki to KN012741

 

kostka kverneland.jpg

Edytowano przez Trafik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

czyli do ciągnika podłączasz 5 węży ?

na stronie kvernelanda są do pobrania instrukcje do pługów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Patrzy się od strony pługa.... mam 5 przewodów na wejściu do kostki i 4 przewody na wyjściu z kostki które podłączam do ciągnika, twoje posty nic nie wnoszą do tematu... Idź je sobie nabijać gdzie indziej, czekam na kogoś z podobnym problemem... Widzę że w ogóle nie wiesz o co chodzi albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem w 8 poście patrząc od początku piszesz mi coś o obrocie, a ja zaznaczyłem że obraca normalnie tylko po obrocie nie wraca do ustawionej szerokości orki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

nie wiedziałem, że patrzy się od d*py strony !

w ogóle po co się pytasz, jak wiesz wszystko lepiej, przecież jesteś po studia technicznych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Słuchaj! To moja sprawa po co się pytam, a jeśli nie wiesz po co człowiek zadaje pytania to Ci odpowiem, po to żeby uzyskać konkretną odpowiedź która przybliży do rozwiązania problemu... Nie wiem co Cię w ogóle obchodzą moje studia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Niestety to koledzy mają racje są 4-wejścia do zaworu pługa od strony ciągnika i 5 wyjść .Dwa do obrotu i 3 do podwójnego siłownika vario. Najprawdopodobniej winna jest kostka koszt nowej to ok.6500zł chyba że w sytuacji takiej jak piszesz trochę się rozkłada ale nie do końca może być nieszczelny drugi tłok w siłowniku vario .Proponuję wymianę uszczelnień to zrobisz za 100zł a zawór taki jak w tym pługu jest nie do przeskoczenia ,próbowałem zakładać dwa inne ale ustawienie ich jest prawie niemożliwe,regeneracja też odpada poza czyszczeniem i podmianą sprężynek w zaworkach.Pozostaje tylko zakup nowego lub pominięcie liniowania i zmianę zaworu na pojedynczy a regulacja szer.orki na osobnym rozdzielaczu i może jeszcze zmiana kierunku obrotu pługa bo widze na zdjęciu że obraca się standardowo kółkiem do dołu .Najprościej to w twoim przypadku darować sobie zakup tego egzemplarza.

Edytowano przez Darpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    597

Mam od niedawna pług EG100 z kostką pamięci, niby wszystko działa dobrze, ale zauważyłem jedną rzecz, po odpięciu węży siłownikiem można ruszać w pewnym zakresie, tak jakby był zapowietrzony. Jak obrócę pług "na motyla" to bardzo szybko się przekrzywia tak jakby nie było tam zaworów zwrotnych. Wydaje mi się, że było dobrze tylko musiałem zmienić węże przy siłowniku i tak zaczęło sie dziać. Może trzeba jakoś to odpowietrzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj