Polecane posty

neronik    2

Tez zdaje w srode i czwartek :D Teoria to teoria to tego nie odgadniesz. Ale praktyka to niektore rzeczy sie nie zmieniaja jak nam nauczyciele mowili. Wypełnienie druczku do rejestru zwierzat , co robic po koleij np  od zbioru ziemniakow  do nastepnego zbioru załozmy pszenicy za rok.  Chodzi mi o kolejnosc wykonywanych robot takich jak orka itd  i z datami kiedy w jakim czasie miesiacu itd. mam stare jakies egzaminy ale myslisz ze sie nauczysz w jeden dzien  ? xD

Edytowano przez neronik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3132

Oj bardzo ciężko było dzisiaj na praktycznym R16, u nas każdy spodziewał się, że będzie egzamin mieszany roślinna/zwierzęca, a tu taki zonk... i dali samą zwierzęcą w postaci owiec, których się nikt nie spodziewał. Miejmy nadzieję, że będzie zdane. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wiesiek85
      Witam serdecznie,
      Chciałem zapytać czy ktoś zna jakąś szkołę w Trójmieście lub niedalekiej okolicy gdzie szybko zdobędę jakiekolwiek wykształcenie w zawodzie rolnik?
      Jestem zainteresowany programem 'Młody Rolnik' i takie wykształcenie będę musiał zdobyć. Zawczasu chciałem sprawdzić gdzie i za ile i w jakim czasie mogę jakiś dyplom uzyskać i w internecie nic nie mogę znaleźć.
      Mam swoje typy jeśli chodzi o specjalizację ale w zasadzie może być cokolwiek co daje wykształcenie rolnicze bo do tego zobliguje mnie 'Młody Rolnik'. Oczywiście w grę chodzi tylko edukacja zaoczna ewentualnie wieczorowa. Może być technik lub zawodówka. Im prościej, taniej i oczywiście szybciej tym lepiej
      Za namiary będę wdzięczny, dzięki
    • Przez Nickk
      Dzień dobry,
       
      czy jest ktoś w posiadaniu akruszy egzaminacyjnych z kwalifikacji R 3 i R 16 z dnia dzisiejszego? (technik rolnik)
       
       
      Z góry dziękuję
      pozdrawiam
    • Przez stajniabagieniec
      WItam, założyłam tu konto, w poszukiwaniu pomocy co do olimpiady, którą bym chciala napisać. Chodze do LO, nie mialam nigdy żadnych lekcji w związku z rolnictwem, ale interesuje się tym, tato ma gospodarstwo, a za kilka lat chciałabym je przejąć.
       
      Nie znalazlam nigdzie informacji z jakich materiałów można się przygotowywać, kiedy podchodziłam do Olimpiady Geograficznej, dostalam cały wykaz z jakich lektur będą pytania. Nie wiem też na czym polega pierwszy etap. Czy juz na tym poziomie wybieramy jeden blok, któym jesteśmy zainteresowani, czy jest to egzamin ogolny. Prosze o pomoc, jeśli ktoś coś wie na ten temat
       
      Pozdrawiam, Marysia
    • Przez LatajacyBober
      Witam 
       
      Wiem, że podobne tematy już istnieją ale ja wolę na swoim przykładzie poznać odwiedź na pytanie
      Jeśli komuś to przeszkadza, że piszę to samo co inni to przepraszam.
       
      Jestem w trzeciej klasie gimnazjum i przede mną, jak i przed każdym rodzi się pytanie do jakiej szkoły pójść.
      Nie chcę się przechwalać ale uczę się dobrze - średnia 4.5. Najlepiej idzie mi matematyka i nauki przyrodnicze, oprócz fizyki. Humanistyka idzie mi gorzej, a angielski to w ogóle nie idzie
      Wyniki w nauce mam dobre, więc mam duże szanse dostać dobrą pracę, tylko nie wiem jaki kierunek wybrać. Dodam, że nie lubię się uczyć. Gdybym się naprawdę uczył do średnia spokojnie mogła by być 5.00 - 5.5
       
      Po pierwsze typ szkoły - liceum albo technikum. Nauczyciele chcą abym poszedł do liceum ale mi się wydaje, że bardziej korzystne jest technikum i prawdopodobnie pójdę do technikum.
       
      Po drugie to kierunek w jakim chcę się kształcić. Tutaj nie wiem w jakim kierunku chcę się uczyć ale interesuję się rolnictwem. Dodatkowo mam kanał na YT ( https://www.youtube.com/channel/UCw0r3zoHUKBxKdb6Y6NdF7A ). Lubię robić filmiki ale dużo mi brakuje jeszcze do innych filmów na YT
       
      Tak jak pisałem, lubię rolnictwo. Moje pytanie brzmi czy warto iść do technikum rolniczego ?
      Czytałem trochę na temat Technikum Modernizacji Rolnictwa i ten kierunek odpowiada moim zainteresowaniom. Tylko czy w przyszłości ten kierunek da mi jakiś zarobek.
      Mamy 4 ha ziemi, 2 Ursusy (C330 i C360) i maszyny.
      W okolicy jest dużo małych gospodarstw, a w gminie chyba żadne gospodarstwo nie przekracza 100 ha.
       
      Ile hektarów ziemi bym musiał mieć aby prowadzenie gospodarstwa opłaciło się, bo przy 4 ha to więcej jest dokładania do maszyn niż zysków.
       
      Trochę się rozpisałem.
      Podsumowując: 
      - Czy z moimi możliwościami warto iść do TMR ?
      - Czy opłaca się zostać rolnikiem przy tak małym areale ziem ?
      - Czy zawód rolnika będzie opłacalny za kilka lat ?
       
      Pozdrawiam
       
       
       
    • Przez tom446
      Mam pytanie zdawał ktoś tego typu egzamin?Jakie były pytania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj