adamossss

jałówki limousine

Polecane posty

adamossss    0

Witam jestem zainteresowany kupnem jałówek(zacielonych) limousine i mam takie pytanie?

Czy są jakieś dotacje, uzyskanie jakiegoś kredytu do ich zakupu?

Jak ktoś coś wie na ten temat to piszcie Będę bardzo wdzięczny za pomoc :P Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi/rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamossss    0

Rozumiem, ale to bank ma jakiś program zrobiony właśnie w takim(podobnym)kierunku? Wiesz może coś więcej na ten temat? Jakie oprocentowanie w skali roku na jaki okres itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

W poprzedniej edycji Młodego Rolnika można było sfinansować zakup takich jałowic hodowlanych nie wiem jak jest teraz unsure.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale na to rasę nie ma już dopłat. Może pokombinuj z innymi np charolaise, albo piemontese. A dotacje na zakup to chyba tylko PROW na który wnioski będą przyjmowane pod koniec 3 dekady roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

A co mu da to, że pokombinuje z charolaise lub piemontese zamiast limousine? Jak nie ma dopłat to na wszystkie mięsne, a nie tylko na wybrane rasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamossss    0

A co myślicie tych kredytach? O których wspomniał (filantrop)opłaca się? Jakie oprocentowanie i na jaki okres? I przede wszystkim co musiał bym mieć by jego dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

Nie można wsiąść jałówek ani na młodego rolnika ani na prow :P kiedyś było można teraz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co mu da to, że pokombinuje z charolaise lub piemontese zamiast limousine? Jak nie ma dopłat to na wszystkie mięsne, a nie tylko na wybrane rasy.

 

 

właśnie da, bo pogłowie liomousinów jest już i tak duże, a mój kolega na piemontesy dostaje coś tam mówił. I o tym wszystkim się od niego dowiedziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

@a8185- To widocznie coś źle zrozumiałeś od tego kolegi. Nie ma żadnych dotacji na bydło mięsne, niezależnie od rasy. Chyba, że chodzi Ci o dopłaty do bydła z czterech województw południowo-wschodniej Polski, jeśli posiadasz nie więcej jak dziesięć krów, bez względu na to czy mięsne czy mleczne, czy piemontese czy limousin czy HF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

A co myślicie tych kredytach? O których wspomniał (filantrop)opłaca się? Jakie oprocentowanie i na jaki okres? I przede wszystkim co musiał bym mieć by jego dostać?

 

 

Musisz mieć coś pod zastaw np ziemie. Obecnie w BGŻ jest oprocentowanie ok 9,5% w skali roku od wykorzystywanej kwoty. Podbij do banku to ci wszystko wytłumaczą. Jest trochę załatwiania ale jest to korzystny kredyt

 

ja kupiłem krowy LM z kasy z Młodego Rolnika(PROW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamossss    0

Popraw mnie jeżeli się mylę! 9,5% w skali roku, to tak... np.biorę kredyt np 100 000zł na 10 lat, przypuśćmy spłacam 10000 rocznie. To procent przez ten rok to również prawie drugie 10000zł, więc wyjdzie na to ze w ciągu tych 10lat muszę im oddać 200000zł! ja tak to widzę:/ jeżeli się mylę to mnie poprawcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

W sumie tak jest, ale masz przyznana pulę np te 100 000 i z niej korzystasz. Jeżeli akurat wykorzystujesz 70 tysi to płacisz od tych 70 te 9,5 %. na to konto wpływają też dopłaty(taki jest wymóg banku) dodatkowo robisz tak że na to konto wpłacasz kasę ze sprzedaży swoich produktów i zwroty np z US czy zwroty za akcyzę to zawsze tych oddsetek mniej wychodi. To się nazywa PLAN AGRO. Cały czas masz do wykorzystywania ta pule 100 000 i tyle ile masz aktualnie na koncie z takiej kwoty możesz korzystać przez te 10 lat. Ich obchodzi tylko to żeby za te 10 lat, 100 000 było na koncie. Możesz nawet przez ten okres wogóle nie korzystać z tej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger101    0

Ja to zrobiłem w inny sposób. Wziąłem w B.S. kredyt preferencyjny stopa wynosi 2% tylko trzeba mieć 20% wkładu własnego w całej inwestycji. Jałówki muszą być 100% i mieć zaświadczenia hodowlane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamossss    0

To jest dość ciekawe rozwiązanie, preferencyjny czyli rozumiem ze ARiMR coś tam dorzuca przy spłacie od siebie?

A skąd jesteś? Jakiego województwa? Gdzie brałeś jałówki? Ile płaciłeś za sztukę, i duże stadko wziąłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger101    0

Tak resztę procentu płaci agencja. Jestem z okolic Białej Podlaskiej woj. lubelskie. Zwierzęta kupowałem u 2 okolicznych gospodarzy. Kupiłem wtedy u jednego 9 jałówek do krycia po 4000, a u drugiego 4 odsadki po 3000,no i byka z okolic Białego stoku za 5000 to było w styczniu 2009r. i teraz mam już 7 cieląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamossss    0

Aha rozumiem:) dzięki za informacje, zakręcę się z tym i dowiem się co i jak, jeżeli wszystko by pomyślnie się udało to kupił bym 10 jałóweczek na początek. No i życzę by wszystko dobrze się chowało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

czy teraz cos sie zmienilo, jest jakies dofinansowanie albo korzystny kredyt zeby kupic jalowki LM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj