lukas1320

Problem z siatką w prasie Metal Fach z 562

Polecane posty

lukas1320    3

Mam problem z siatką siatkę ściąga mi do środka na rolce siatki później ładnie pręt rozprowadza a następnie znowu jak idzie w te wałki co ją wciągają to pomiędzy nimi już z powrotem ją zciąga do środka. Co robić? pomocy! Na 160 belek w tym sezonie to może 10 ładnie owiniętych mi wyszło i to dzięki temu że ja owijam a tata na prasie ręcznie rozprowadza siatkę na boki lecz też ciężko to robić bo na 1000 obr/min mam wałek i nawet na małych obrotach ciągnika goni jak głupia.

prasa widoczna na tym filmie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal952_5    3
U mnie w sipmie był podobny przypadek.Rozwiązaniem było przegięcie pręta rozprowadzającego siatkę tak miej więcej na środku żeby wyszło delikatne półkole wtedy siatka ładnie ześlizguje się ze środka na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil11597    11
Miałem własnie metal-fach'a I tez ten sam problem, musisz trochę mocniej siatke czymś docisnąć ja rurkę po siatcę wkładałem w pręt, I mi po całej beli rozciągała, mi akórat pomagało nie wiem jak u cb moze być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neronik    2

A masz obciąznik na siatke ? Tez to miałem ale rozkminilem. Jak jest Cala siatka to nie uzywam obciaznika lub tez czasami wkladam w srodek w rurke . Roznie. Gdy zaczyna znow po jakims czasie sciagac to klade obciaznik na siatke. Wiekszy opor. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matibamber    0

miałem ten sam problem z tą prasą ale znalazłem sposób.Rolka siatki musi być podwieszona ,dlatego że blachy tego korytka zginają się na środku i siatka leży tylko bokami w korytku i siatka schodzi się do środka już na samej rolce . Po drugie trzeba przerobić docisk siatki ,przy  zaciąganiu siatki ciężarek musi się podnosić a gdy balot już zaciągnie siatkę ciężarek opuszczany jest  z powrotem na rolkę siatki  , dzięki takiemu przerobieniu  daje to  lekkie zaciągnięcie siatki a po opuszczeniu ciężarka który morze być cięższy niż oryginalny ładne rozchodzenie się na boki siatki .A i najważniejsze boki beli muszą być dobrze ściśnięte a nie tylko środek a siatke zakładamy tak jak w instrukcji  i ot cała filozofia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

Musisz kolego pret rozprowadzajacy siatke opuscic max do gumowej rolki niestety rozwiercasz dziurki mocujace pret i siatka pieknie zachodzi na cala bele ja mialem tak w nowej ze nie wiazalo do brzegow znalazlem info na AF jak rozwiazac problem i 5 lat jest gitara z obwiazywaniem poszukaj na AF tematu a jest pokazane na fotce jak to zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1320    3
Dnia 19.01.2018 o 21:24, Matibamber napisał:

miałem ten sam problem z tą prasą ale znalazłem sposób.Rolka siatki musi być podwieszona ,dlatego że blachy tego korytka zginają się na środku i siatka leży tylko bokami w korytku i siatka schodzi się do środka już na samej rolce . Po drugie trzeba przerobić docisk siatki ,przy  zaciąganiu siatki ciężarek musi się podnosić a gdy balot już zaciągnie siatkę ciężarek opuszczany jest  z powrotem na rolkę siatki  , dzięki takiemu przerobieniu  daje to  lekkie zaciągnięcie siatki a po opuszczeniu ciężarka który morze być cięższy niż oryginalny ładne rozchodzenie się na boki siatki .A i najważniejsze boki beli muszą być dobrze ściśnięte a nie tylko środek a siatke zakładamy tak jak w instrukcji  i ot cała filozofia .

właśnie też mi się tak robi ale na tej rolce ze spiralą jest ładnie a później jak jest gumowy i metalowy wałek wtedy zaczyna schodzić do środka

 

Dnia 31.01.2018 o 06:30, hassi37 napisał:

Musisz kolego pret rozprowadzajacy siatke opuscic max do gumowej rolki niestety rozwiercasz dziurki mocujace pret i siatka pieknie zachodzi na cala bele ja mialem tak w nowej ze nie wiazalo do brzegow znalazlem info na AF jak rozwiazac problem i 5 lat jest gitara z obwiazywaniem poszukaj na AF tematu a jest pokazane na fotce jak to zrobic

tylko jaki pręt bo jedyne co mam to metalowy wałek ze spiralą z drutu a tak żadnego prętu nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez algis
      Witam,
       
      Mam zamiar zakupu nowej prasy rolującej, Do wyboru mam Sipma PS 1211(łańcuchowa) i Metalfach(walcowa). Na temat metalfach jest duzo opinii, natomiast Sipma PS 1211, to nowszy model Clasika, lecz posiada zatrzaski- to jest duzy plus. Jakoś bardziej jestem zainteresowany Sipmą, chciałbym informacji właśnie na temat tego modelu. Bele będą robione tylko na własny uzytek na 15 ha, znaczna większość to sianokiszonka, troche słomy.
       
      Jeszcze droższa jest Sipma PS 1221, czyli farma II z komorą łańcuchowo-walcową- ten model jest dla mnie trochę zadrogi
       
      Proszę o porady
    • Przez johndeere6510
      Proszę o pomoc użytkowników prasy Metalfach z rotorem i nożami, gdyż podoba mi się ta prasa, ale nie wiem jak ona się sprawuje, czy warto ją kupić i czy to prawda,że słucha słoma lubi stawać w komorze. Poprostu proszę o opinie na temat tej prasy. Z góry bardzo dziekuje.
    • Przez bambik999
      Witam,
      planuje kupić owijarkę i tu nasuwa się pytanie a mianowicie jaką?
      Szukam czegoś do 8 tyś w gre wchodzi też używana lecz nie wiem jaką wybrać. Jestem kąpletnie zielony w tym i chciałbym się poradzić. U nas są 3 Metal-Fachy i ludzie są zadowoleni ale słyszałem różne opinie o maszynach MF. Może Sipma? Owijarka będzię owijąć max 150 bel rocznie.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Potrzebuje pilnie ceny ladowaczy czołowych bez osprzetow . Takich firm jak agrimet hydramet hydrometal itp.?
    • Przez Wojtek026
      Jaki tani ładowacz polecanie do df agrofarm 85, ładowacz nie będzie dużo wykorzystywany dlatego chce ekonomiczne rozwiązania ale i nie chce potem żałować że kupiłem badziewie i się z tym męczyć, najtańszy metalfach i ten metaltechnik, przecztałem całe AF na ten temat i metalfach piszecie że mocowanie ma delikatne że coś tam nie wytrzymuje że rozdzielacz w gniazda wpinany to niby nie bardzo ale w sumie i na takich rozwiązaniach ludzie pracują, a metaltechnik to w ogóle że blee, a czy ja taki tur sam bedę w stanie zamontować  czy w takim metalfachu wszystko przypasuje do ciągnika z tym mocowaniem,
      a czy warto wiąść coś droższego ten ursusa czy hydramet no i jaki rozdzielacz powinien być jeśli agrofarm ma 52l/min na 2 pompach to jaki rozdzielacz min?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj