Skocz do zawartości
lukas1320

Problem z siatką w prasie Metal Fach z 562

Polecane posty

lukas1320    2

Mam problem z siatką siatkę ściąga mi do środka na rolce siatki później ładnie pręt rozprowadza a następnie znowu jak idzie w te wałki co ją wciągają to pomiędzy nimi już z powrotem ją zciąga do środka. Co robić? pomocy! Na 160 belek w tym sezonie to może 10 ładnie owiniętych mi wyszło i to dzięki temu że ja owijam a tata na prasie ręcznie rozprowadza siatkę na boki lecz też ciężko to robić bo na 1000 obr/min mam wałek i nawet na małych obrotach ciągnika goni jak głupia.

prasa widoczna na tym filmie

Michal952_5    0
U mnie w sipmie był podobny przypadek.Rozwiązaniem było przegięcie pręta rozprowadzającego siatkę tak miej więcej na środku żeby wyszło delikatne półkole wtedy siatka ładnie ześlizguje się ze środka na boki.

Kamil11597    0
Miałem własnie metal-fach'a I tez ten sam problem, musisz trochę mocniej siatke czymś docisnąć ja rurkę po siatcę wkładałem w pręt, I mi po całej beli rozciągała, mi akórat pomagało nie wiem jak u cb moze być

Wiadomość z agroFakt.pl

neronik    2

A masz obciąznik na siatke ? Tez to miałem ale rozkminilem. Jak jest Cala siatka to nie uzywam obciaznika lub tez czasami wkladam w srodek w rurke . Roznie. Gdy zaczyna znow po jakims czasie sciagac to klade obciaznik na siatke. Wiekszy opor. 

Matibamber    0

miałem ten sam problem z tą prasą ale znalazłem sposób.Rolka siatki musi być podwieszona ,dlatego że blachy tego korytka zginają się na środku i siatka leży tylko bokami w korytku i siatka schodzi się do środka już na samej rolce . Po drugie trzeba przerobić docisk siatki ,przy  zaciąganiu siatki ciężarek musi się podnosić a gdy balot już zaciągnie siatkę ciężarek opuszczany jest  z powrotem na rolkę siatki  , dzięki takiemu przerobieniu  daje to  lekkie zaciągnięcie siatki a po opuszczeniu ciężarka który morze być cięższy niż oryginalny ładne rozchodzenie się na boki siatki .A i najważniejsze boki beli muszą być dobrze ściśnięte a nie tylko środek a siatke zakładamy tak jak w instrukcji  i ot cała filozofia .

hassi37    8

Musisz kolego pret rozprowadzajacy siatke opuscic max do gumowej rolki niestety rozwiercasz dziurki mocujace pret i siatka pieknie zachodzi na cala bele ja mialem tak w nowej ze nie wiazalo do brzegow znalazlem info na AF jak rozwiazac problem i 5 lat jest gitara z obwiazywaniem poszukaj na AF tematu a jest pokazane na fotce jak to zrobic

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba__7
      Sprzedam prase Claas Rollant 46 w bardzo dobrym stanie, owijanie siatka, centralne smarowanie wiecej informacji w ogloszeniu na olx : http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-claas-rollant-46-CID757-ID8kuHj.html#465a4b2c5c

• Przez AdeXZet
      Witam mam problem z obwiązywaczem siatką, prase kupiłem jakiś czas temu i podczas pierwszych prób na podwórku zauważyłem że walce podające siatkę kręcą się cały czas gdy prasa pracuje, czy po założeniu siatki te walce staną? czy na napędzie obwiazywacza jest jakieś sprzęgło ( hamulec) elektryczny?
    • Przez Gladius
      Witam wszystkich!
      Posiadam prasę z-562 z 2008 roku. W poprzednim sezonie pojawił się problem z obwiązywaniem siatką - podczas owijania siatkę "ściągało" obustronnie do środka balotu po kilkanaście centymetrów. Sytuację udało się nieznacznie poprawić, ale niestety do ideału daleko. Zauważyłem, że w nowszych prasach przed wałkami ciągnącymi siatkę zamontowany jest pręt rozprowadzający , który (podobno) ogranicza jej ściąganie. Pręt kupiłem, dostałem i... tu pojawia się problem. Nie jestem do końca pewny gdzie dokładnie go przykręcić. Jakby tego było mało podobnej prasy nikt w okolicy nie posiada, na wystawach u dealerów też ich nie widać. Stąd moja wielka prośba - czy jest na forum jakiś posiadacz takiej prasy, który byłby tak miły i przysłał mi zdjęcia (na priv, wrzucił do galerii, na maila - jak wygodniej), na których wspomniany pręt byłby widoczny? Z góry dzięki

• Przez johenek
      Witam
      Mam problem z założeniem sznurka do prasy, po prostu nie mam żadnego schematu ani nic jak należy go poprowadzić więc był bym bardzo wdzięczny jak by ktoś mi napisał, wstawił schemat lub najlepiej jakiś filmik instruktażowy jak to należy zrobić
    • Przez SirAdams
      Mam problem z prasą JD 590, mianowicie od jakiegoś czasu system wysuwający siatkę w systemie automat się zawiesza na pozycji podawania siatki czyli siłownik pozostaje całkowicie wysunięty i cały czas pracuje a komputerek pokazuje kontrolkę "akumulatora".
      Pozostaje w tej pozycji aż ręcznie nie podam sygnału do podania siatki a następnie przecięcia.
      Czy ktoś się spotkał z takim problemem lub wie co może być przyczyną takiego zachowania się komputerka?
      Dodam że testowałem na postoju system podawania sznurka i wygląda że pracuje prawidłowo.

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.