AtosPro

Ile zje byk od 150 kg do 600 kg .

Polecane posty

AtosPro    0
5 minut temu, ozzborn napisał:

jezeli ktos ma duzy budynek to najlepiej przerobic na swinie i wstawic 1000 szt na kontrakt i masz 5 tys na czysto na miesiac jak nie wiecej ...

bydło miesne fajny temat ale trzeba miec duuuuużo ha, najlepiej z 1000 :) 

 

 

Jeśli byki ci się urodzą od krowy to ząden koszt przy angusach ponieważ mamki będą w chowie ekpresywnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AtosPro napisał:

Myślałem że na poczatek kupić młode stado 8 angusów w tym jednego byczka urosną, byk zrobi robote, sprzedam dwie jałówki zaciążone(żeby mieć jakieś pięnądze) , młode urodząsie , urosną na 150 kg małe byczki dam do stajni jałówki zostawie . Trochę bardzo skąplikowane ale jak.myślicie dobry pomysł .

 

Można tak przykombinować, jakbyś kupował małe sztuki to byka na początek odpuść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AtosPro    0
1 minutę temu, KrowieBieszczady napisał:

Można tak przykombinować, jakbyś kupował małe sztuki to byka na początek odpuść. 

Wiesz kupuwanie byka na jeden sezon i jeszcze na początek hodowli to słabo bo koszt jest za duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AtosPro napisał:

Wiesz kupuwanie byka na jeden sezon i jeszcze na początek hodowli to słabo bo koszt jest za duży

Dlatego dla takiej ilości zorientowałbym się czy w okolicy ktoś nie ma :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AtosPro    0
3 minuty temu, KrowieBieszczady napisał:

Dlatego dla takiej ilości zorientowałbym się czy w okolicy ktoś nie ma :) 

Ciężko by było bo ja mieszkam w małopolsce nie daleko gór a najbliższe to jakieś 70km w góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AtosPro    0
18 minut temu, KrowieBieszczady napisał:

To może lepiej pójść w popularniejsze limousine? 

Jakoś do gustu z pośród angusów , hereford i lumousine . Najbardzie mi przypadły angusy i herefordy .

Edytowano przez AtosPro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
37 minut temu, AtosPro napisał:

krowy to ząden koszt przy angusach ponieważ mamki będą w chowie ekpresywnym

Ten ekpresywny chów to jakas nowość 

wcześniej tez o nim wspominałeś

Edytowano przez debrzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, debrzyna napisał:

Ten ekpresywny chów to jakas nowość 

wcześniej tez o nim wspominałeś

Pewnie chodzi mu o chów ekstensywny ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AtosPro    0
4 minuty temu, debrzyna napisał:

Ten ekpresywny chów to jakas nowość 

wcześniej tez o nim wspominałeś

Żadna nowość tylko nazwa taka dziwna napewno się natknołeś że osoba nigdy nie wpuszczała do stajni tylko one cały czas na łace mają zadaszenie takie małe i daje też im inne pasze np. Polularne to tylko wiazka siana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AtosPro napisał:

Żadna nowość tylko nazwa taka dziwna napewno się natknołeś że osoba nigdy nie wpuszczała do stajni tylko one cały czas na łace mają zadaszenie takie małe i daje też im inne pasze np. Polularne to tylko wiazka siana 

Nie ekspresywny, a ekstensywny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AtosPro    0
Przed chwilą, KrowieBieszczady napisał:

Nie ekspresywny, a ekstensywny 

A ja właśnie słyszałem eksprewywnym pewnie sie pomyliła. Wzracam honor przepraszam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na forum ludzie mają przedpuszki w pługu , zwojnice w 60-tkach to i bydło ekspresywne się znajdzie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może chodzi mu o chów expresowy [tucz intensywny] 9_9 szubki jak pendolino :P

Ekstensywny = pastwisko + bydło + poidło ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15

AtosPro jaki masz kapitał na start, liczyłeś po jakim czasie zwrócą ci się nakłady. Ile sztuk myślisz maksymalnie mieć ( realnie do wielkości posiadanej ziemi). Przy finalnej obsadzię jaki zysk rocznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip02    0

panowie a ja mam takie pytanie chce założyć hodowle narazie od kilu sztuk .  jakie dawki żywieniowe powinienem dać bardzo proszę o pomoc

miał bym do dyspozycji : 1: kiszonkę z liści buraków 4ha

2: wysłodki 4ha

przecznice 3.5ha

4 słomę z 3.5 (mogę za darmo mieć więcej od teściowej)

5 siano z około 1 ha też od teściowej 

6 resztę  mogę dokupić co tam by było potrzeba 

planuje kupić takie do 100 kg cielaczki 

Poza tym ile mogę tak utrzymać z takiej powierzchni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

tak naprawdę wszystko zależy od genów i od tego jak cielak przejdzie przez młody wiek, bo jak będzie dużo chorował to nawet jakby mu w d*pę wszedł to nie urośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
7 godzin temu, filip02 napisał:

panowie a ja mam takie pytanie chce założyć hodowle narazie od kilu sztuk .  jakie dawki żywieniowe powinienem dać bardzo proszę o pomoc

miał bym do dyspozycji : 1: kiszonkę z liści buraków 4ha

2: wysłodki 4ha

przecznice 3.5ha

4 słomę z 3.5 (mogę za darmo mieć więcej od teściowej)

5 siano z około 1 ha też od teściowej 

6 resztę  mogę dokupić co tam by było potrzeba 

planuje kupić takie do 100 kg cielaczki 

Poza tym ile mogę tak utrzymać z takiej powierzchni 

jak Ty chcesz jeszcze dokupować to majątku na tym nie zbijesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, filip02 napisał:

panowie a ja mam takie pytanie chce założyć hodowle narazie od kilu sztuk .  jakie dawki żywieniowe powinienem dać bardzo proszę o pomoc

miał bym do dyspozycji : 1: kiszonkę z liści buraków 4ha

2: wysłodki 4ha

przecznice 3.5ha

4 słomę z 3.5 (mogę za darmo mieć więcej od teściowej)

5 siano z około 1 ha też od teściowej 

6 resztę  mogę dokupić co tam by było potrzeba 

planuje kupić takie do 100 kg cielaczki 

Poza tym ile mogę tak utrzymać z takiej powierzchni 

Przy hodowli bydła mięsnego typowo na opas niestety trzeba mieć praktycznie wszystko własne. Można prosto skalkulować, że przez okres opasu byk zje średnio dziennie około 3.5 kg paszy treściwej. Kiedyś komponowałem paszę i obliczyłem, że gdybym miał kupować zboże, witaminy i śrutę rzepakową (12% w dawce) to za kilogram paszy wychodziło około 80 groszy. Za dawkę 3,5kg masz 2.80 zł. Aktualne ceny bydła to okolice 7-8zł za kg. Gdybyś miał przyrosty nawet po 1000-1200g dziennie, to po odliczeniu kosztu paszy, zbioru siana/sianokiszonki, słomy pod d*pę, kiszonki z kukurydzy i jeszcze kupna małego cielaka zostaje NIEWIELE. Z areału, który podałeś nie wychowasz zbyt wielu sztuk, a za taką kase to już lepiej iść do "normalnej" roboty, rolnictwo traktować dorywczo, a przynajmniej masz święty spokój i nie wstajesz o 6 rana, żeby zadać do koryta ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip02    0
Dnia 21.01.2018 o 19:35, KrowieBieszczady napisał:

Przy hodowli bydła mięsnego typowo na opas niestety trzeba mieć praktycznie wszystko własne. Można prosto skalkulować, że przez okres opasu byk zje średnio dziennie około 3.5 kg paszy treściwej. Kiedyś komponowałem paszę i obliczyłem, że gdybym miał kupować zboże, witaminy i śrutę rzepakową (12% w dawce) to za kilogram paszy wychodziło około 80 groszy. Za dawkę 3,5kg masz 2.80 zł. Aktualne ceny bydła to okolice 7-8zł za kg. Gdybyś miał przyrosty nawet po 1000-1200g dziennie, to po odliczeniu kosztu paszy, zbioru siana/sianokiszonki, słomy pod d*pę, kiszonki z kukurydzy i jeszcze kupna małego cielaka zostaje NIEWIELE. Z areału, który podałeś nie wychowasz zbyt wielu sztuk, a za taką kase to już lepiej iść do "normalnej" roboty, rolnictwo traktować dorywczo, a przynajmniej masz święty spokój i nie wstajesz o 6 rana, żeby zadać do koryta ;) 

I tak wstaje o 6 xD.  no ale masz racje tak czy siak żę jest za mało wszystkiego ;)  zeby chociaż było te 10-15 ha to już co innego ;( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

to w koncu ile masz własnych ha ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz231232
      Witam serdecznie mam takie małe pytanie chcemy zasiać 60 arów kukurydzy na kiszonke dla około 12 szt bydła opasowego w różnych grupach wiekowych i chciałbym się dowiedzieć czy taki areał starczy dla tylu sztuk opasów i czy w ogóle opłaca mi się siać qq dla tylu sztuk ? pytam na forum ponieważ pierwszy raz siejemy qq i chce żeby wypowiedzieli się na ten temat użytkownicy którzy mają z tym doczynienia pozdrawiam.
    • Przez matijas67
      Witam
      Mam maly problem bo w mojej pryzmie jest troche splesnialej kiszonki 
      Prawdopodobnie przez to że słabo było ubite
      Ale jak byki zjedza troche tego splesnialego to bedzie im cos?
    • Przez rolnikhghf
      Od niedawana wraz z tatą zajeliśmy się hodowlą bydła mięsnego jako dodatkowy dochód do gospodarstwa.
      I mamy kilka pytań odnośnie ich żywienia.
      Planujemy hodowlę 10 byczków, nie mamy zamiaru siać kukurydzy bo jednak przy takiej ilości sztuk to mało opłacalne. Byki mamy zamiar karmić ziemniakami (mamy ich dość sporo 3ha które sprzedajemy na rynkach wiec odpadów jest dość sporo), kiszonka z poplonu ewentualnie trawy, wytłoki buraczane i dynia. Jak myślicie takie żywienie ma  sens aby byki dosrosły w miarę opłacalnej wagi?
      I moje drugie pytanie co myślicie o sianie z lucerny podobno jest ono bardzo wartościową paszą dla bydła i chętnie przez nie zjadaną ( wiem ze podsuszone liście odpadną i zostaną same badyle ale sąsiad stosuje to ok kilku ładnych lat i byki osiągają ładne przyrosty
    • Przez kolo5ful
      witam czy warto robić siano kiszonkę albo kukurydzę do byku ?;] aktualnie mam 10 byku w wieku  3 byczki mam po 18 miesiecy kolejne 3  po  16 miesiecy  potem  2 mam co maja 8 miesiecy i resztę co maja 4 miesiecy  do tego posiadam 1 hektar łąk i resztę 5 hektar ziemi ornej 
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj