News
Matey

Dopłaty bezpośrednie 2018

Polecane posty

thug    235

jest zostawione okno dla wersji papierowej więc obstawiam że róznie może być

Thug

Gośka_AF    0

No, jak widać, nie zrezygnowali. Jak macie wątpliwości to zaglądajcie na portal eWniosekPlus, tam właśnie piszą, kiedy można na papierze składać, a docelowo mają być wszystkie informacje i instrukcja wypełniania wniosku. Plus taki, że nie trzeba dzieciom dopłat odstępować ;)

freetaxi    827

Wniosek o dopłaty może być złożony w uzasadnionych przypadkach w formie papierowej. Trzeba się wczytać bardziej...

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

Wiadomość z agroFakt.pl

robert55555    1388

Dane umożliwiając logowanie do E wniosku

Wchodzimy na stronę z e wnioskiem.

1. Po wyborze opcji złożenia wniosku o nadanie loginu, Producent proszony jest o podanie następujących danych uwierzytelniających: a. numer Producenta – pole obowiązkowe, b. 8 ostatnich cyfr numeru rachunku bankowego z Ewidencji Producentów – pole obowiązkowe, c. ostatnią kwotę otrzymaną z ARiMR w roku kalendarzowym poprzedzającym rok złożenia wniosku o nadanie kodu dostępu. W przypadku, gdy rolnik w danym dniu otrzymał więcej niż jeden przelew z ARiMR należy podać wyższą kwotę przelewu, a w przypadku nie otrzymania płatności należy wprowadzić cyfrę zero. - pole obowiązkowe, d. adres email – pole nieobowiązkowe,  Potem możemy zmienić hasło do e wniosku na jakiej tylko chcemy*spełniające kryteria, odhaczyć mają wszystkie checkboxy.

Co do działalności, podejrzewam, że będzie słabo działało. 

Wypełnianie ma polegać tylko na rysowaniu , wybieramy daną roślinę a cześć manualna wniosku sama się wypełnia o dane wyrysowane. To jest proste, tylko żeby im serwery wytrzymały obciążenie. Prosze uważać aby linie z sąsiednich działek>innych rolników< sie nie nakładały. Pewnie będzie wezwanie. W biurach teraz wyrysowują dane z 2017 i są cyrki. PEG jest np 1,00 ha, rolnik pisze 0,80 ha a rysuje cala działkę. Jak pracownicy mają wyrysować tą różnicę 0,20 ha? Wrzucają te 0,20 ha w niezgłoszona. Jak uziera sioe więcej niż 3 procent, sankcje 1 procent za niezadeklarowanie wszystkich gruntów, lub inne wyjscie, rysują tak jak oni uwazaja ze jest  ta powierzchnia z deklaracji 0,80 ha. Jak we e wniosku bedzie przejecie ich rysowania, to niektórym wyjśc moga oczy jak mają wyrysowana działkę.

• Like 1

Największy błąd, jaki możemy popełnić w życiu, to poddanie się lękowi przed popełnieniem błędu. Odważni nie żyją wiecznie, ale nieśmiali nie żyją wcale.

freetaxi    827

Z rysowaniem będą jaja. W aplikacji, która była do tej pory działało to tak, że wolałem siedzieć nad papierowym wnioskiem albo przed komputerem przy zaprzyjaźnionym programie do wypełniania wniosków. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

zosiak    1

Czy  można się już teraz założyć to konto na dopłaty ? bo po nowym roku próbowałam i pisało mi ze niby mam złą kwotę ostatniego przelewu (na pewno dobra),zadzwoniłam do AR a oni mi mówią że od 15 marca ma dopiero działać program a teraz nie można założyć konta. Wie ktoś coś ? :)

Gość ozzborn   
Gość ozzborn

tragedia ....

czy wszystko co jest panstwowe musi tak działac ? 

czemu prywatna firma np. allegro potrafi obsłużyc jednoczesnie tylu klientów a panstwo nie ma pojecia jak to zrobic ? 

w jakim kraju my żyjemy ....

thug    235

wszystko się zawiesza nie idzie  wystąpić o login i hasło

Thug

lukasz222    2506

Ja dziś sie zalogowałem podając za kwotę ochłap jaki otrzymałem za zaliczkę nieco ponad miesiąc temu. ARiMR twierdzi że trzeba podawać kwoty z 2016r, której to system mi nie przyjął. Widać jak nad tym panują 9_9

zosiak    1

Zalogowałam się dziś, na kwotę przelewu zaliczki z 2017 a na początku roku mówiło mi że zła kwota, dziś przyjęło :) oglądałam tam trochę, chodzi tragedia ;)mam nadzieję ze poprawią

Edytowano przez zosiak

Pszkot    219
Napisano (edytowany)
Dnia 24.01.2018 o 16:11, freetaxi napisał:

Wniosek o dopłaty może być złożony w uzasadnionych przypadkach w formie papierowej. Trzeba się wczytać bardziej...

No więc właśnie! Nie dajcie się robić w durnia.

Pan minister Jurgiel w oficjalnym piśmie dołączanym do dokumentów przesłanych z ARiMR twierdzi, że jest obowiązek składania wniosków w formie elektronicznej. To samo twierdzi instrukcja do wypełniania wniosków. TO JEST NIEPRAWDA!

Znajdźcie sobie rozporządzenie wykonawcze komisji UE nr 809/2014 roku. Tam jest art.17, który zawiera trzy ustępy. Pierwszy mówi o tym, że w celu identyfikowania działek rolnych organ (czyli ARiMR) dostarcza beneficjentowi formularze dotyczące wniosku, w tym również "formularz geoprzestrzenny wniosku".  Czyli to ARiMR musi nam coś wysłać, a nie my jemu.

Ustęp drugi opisuje, w jakim tempie ma nastąpić przechodzenie z systemu papierowego ewidencji działek na system cyfrowy (SYSTEMU EWIDENCJI DZIAŁEK A NIE SYSTEMU PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW) . W 2016 roku 25 gruntów ma być objęte elektronicznym systemem ewidencji, w 2017 już 75%, a w 2018 całość (czyli wszyscy beneficjenci) i w dalszym ciągu nie wskazuje, że beneficjent ma w związku z tym obowiązek przesyłania czegokolwiek elektronicznie.

Ustęp trzeci przytoczę w całości:

Jeżeli beneficjent nie jest w stanie złożyć wniosku o przyznanie pomocy lub wniosku o płatność z wykorzystaniem formularza geoprzestrzennego wniosku o przyznanie pomocy, właściwy organ zapewnia beneficjentowi:

a)     albo niezbędną pomoc techniczną;

b)     albo z góry ustalone formularze i odpowiednie materiały graficzne w formie papierowej. W tym przypadku właściwy organ przenosi informacje otrzymane od beneficjenta do formularza geoprzestrzennego wniosku o przyznanie pomocy."

I zwracam uwagę, że ARiMR nie ma żadnej podstawy do oceny powodu niemożności wypełnienia wniosku, a to czy beneficjent wybierze "pomoc techniczną" czy też dostarczenie "ustalonych formularzy i odpowiednie materiały graficzne w formie papierowej" zależy wyłącznie od beneficjenta. A następnie ARiMR samodzielne ma przenieść dane z wniosku papierowego do baz danych.

Mówiąc klasykiem - i to by było na tyle.

Edytowano przez Pszkot
  • Like 1
  • Thanks 1

kamilc017    139

Mam takie pytanko. Chciałbym brać pełne dopłaty. Mam 11.5ha tylko i wyłącznie Grunty orne. W tym sezonie mam posiane 6ha rzepaku na reszcie planuje posiać jęczmień jary i groch siewny. Ile muszę zasiać grochu aby brać pełne dopłaty? 

kamilc017    139

To jak mam zasiane 6ha rzepaku i zasieje 5.5ha jęczmienia to mogę brać pełne dopłaty bo są 2 gatunki roślin ?

daron64    1328
Napisano (edytowany)

Odnośnie elektronicznych wniosków, to dziś rozmawiałem ze znajomym z Odr, to mówił, że nawet dla nich nie są jeszcze zaplanowane szkolenia. Generalnie mówił-burdel.

Do tego gdzieś robili niby wyliczenia dla przepustowości systemu i wyszło im, że tylko połowa by zdążyła złożyć. Ale skąd takie info mieli to nie wiem.

Edytowano przez daron64

Pszkot    219
15 godzin temu, kamilc017 napisał:

To jak mam zasiane 6ha rzepaku i zasieje 5.5ha jęczmienia to mogę brać pełne dopłaty bo są 2 gatunki roślin ?

Tak. Dla ścisłości - jak masz od 10 do 30 ha to musisz mieć co najmniej 2 różne rośliny, ale jedna z nich nie może zajmować więcej niż 75% powierzchni gruntów ornych. Na przyszłość- jak będziesz miał więcej niż 30ha gruntów rolnych, to musisz mieć co najmniej 3 różne rośliny. Jedna z nich nie może zajmować więcej niż 70%, a żadne dwie razem nie więcej niż 95%. Za "różną roślinę" uznaje się również odmianę ozimą i jarą tego samego gatunku, ale także ugór.

kamilc017    139
33 minuty temu, Pszkot napisał:

Tak. Dla ścisłości - jak masz od 10 do 30 ha to musisz mieć co najmniej 2 różne rośliny, ale jedna z nich nie może zajmować więcej niż 75% powierzchni gruntów ornych. Na przyszłość- jak będziesz miał więcej niż 30ha gruntów rolnych, to musisz mieć co najmniej 3 różne rośliny. Jedna z nich nie może zajmować więcej niż 70%, a żadne dwie razem nie więcej niż 95%. Za "różną roślinę" uznaje się również odmianę ozimą i jarą tego samego gatunku, ale także ugór.

Dziękuję takiej odpowiedzi oczekiwałem. A dopłaty do zazielenienia na jakiej zasadzie to działa? 

Pszkot    219

Jeśli spełniasz warunek dywersyfikacji upraw i masz do 15ha gruntów ornych to zazielenienie masz automatycznie.

• Thanks 1

wiesiek63zmc    1038

Czy ktoś zaglądał do tego wniosku Ja doszłem do działek rolnych i jak otwieram mapę to wyświetla mi się błąd aplikacji Kawałek mapy pokazuje i nic .Może ktoś  wie wiecej.

zosiak    1

Już dawno miałam o to zapytać mam działkę 2,12 niby według agencji 2,07 peg  tyle w zeszłym roku napisałam co kazali i w tym roku przyszło PPK na tej działce i jest napisane że ma 2,07 i tyle też napisałam ,wiec dlaczego jest to przekroczenie? Może ktoś wie z góry dziękuję za odpowiedz

Pszkot    219
Dnia 9.02.2018 o 17:25, wiesiek63zmc napisał:

Czy ktoś zaglądał do tego wniosku Ja doszłem do działek rolnych i jak otwieram mapę to wyświetla mi się błąd aplikacji Kawałek mapy pokazuje i nic .Może ktoś  wie wiecej.

Potwierdzam. Wywala się przy próbie edycji działki rolnej. Co ciekawe nie wywala się, gdy edytujesz działkę w zakładce "Działki ewidencyjne". Bawiłem się programem dosłownie pół godziny i znalazłem kilka problemów (dokładnie 8), a mam dość prosty wniosek - kilkanaście działek, tylko uprawy i tylko JPO. Problemy wywołuje już sam interfejs programu. Jest on zupełnie inny niż ten, który znajduje się w prezentacji PowerPoint na stronie ARiMR.

Roki212    633

A czy widzicie że na dzień dzisiejszy jest tam dostępny stary e-wniosek ten z 2017 roku... e-wniosek plus 2018 jeszcze nie jest dostępny ten co w prezentacji został pokazany więc co tam sobie robicie w starym wniosku ni jak się ma do tego co będzie w nowym. Więc spokojnie wyjdzie nowy wtedy będziemy testować

Pszkot    219

No dzięki za zwrócenie uwagi @Roki212. Nie wypełniałem wcześniej wniosku z pomocą tej aplikacji.

Swoją drogą ktoś mógłby na stronie ARiMR dać wyraźny komunikat, że to jest stara aplikacja, bo dotarłem do niej przez zakładkę eWniosekPlus. Mam tylko pytanie - jeśli znalazłem w starej aplikacji kilka problemów po godzinie zabawy, to jak to w ogóle działało do tej pory.

PanJ30    3

Jak Wam się podoba ten e-wniosek plus? Żeby we wniosku pojawiły się wasze dane to trzeba najechać na swoje działki w sekcji mapa  i kliknąć "kopiuj geometrię" , ewentualnie wyrysować.  Można  powiększyć mapę na cały ekran.  http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/system-teleinformatyczny-arimr-wniosek-przez-internet/ewniosekplus.html 

Edytowano przez PanJ30
  • Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez eczolg
      Dzień dobry
      Mam pytanie jakie są kary za to, że mój wujek nie kosi łąk przez ostanie 7 lat i bierze dopłaty na te łąki. Mówiłem mu, że są za to kary. Czy faktycznie może dostać karę za poprzednie lata. On twierdzi, że nie dadzą mu dopłat za rok i tyle jak go skontrolują. 
      W tym roku się tym zainteresowałem gdyż spółka wodna, której nie zapłacił napisała list, ze poinformuje o nie zapłaceniu tej spółki wodnej agencje 

Z góry dziękuje za pomoc
    • Przez livebird
      Ile wynosi dopłata bezpośrednia do 1 hektara pszenicy ozimej ? Do jakiej grupy roślin kwalifikuje się pszenica?
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,

Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj