Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
k00789    8
8 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

Czy przekroczenie do 3% jest rozliczany do określonej działki czy całego wniosku? Jeśli np na działce jest przekroczenie o 4% a cały wniosek nie przekracza 3% czy wówczas też są sankcje?

Czy sankcje np 1 % kary jest liczone od płatności za określoną działkę gdzie nastąpił błąd czy z całego wniosku?

Chodzi o całe gospodarstwo.

7 godzin temu, traktor11 napisał:

Witam

Koledzy mam takie pytanie , zalogowałm się na stronę dopłat i jestem na uproszczonym wypełnaniu a sieję buraki cukrowe i mam bydło to powinem wejść na pełnego trybu wypełniania .

Tak przynajmej rozmuję ja . Czy dobrze myślę ?

Jeśli buraki pastewne to robisz uproszczony. Jeśli cukrowe pełny. Bydło robi się w uproszczonym też. Link do instrukcji http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2018/Kampania_2018/eWniosekPlus/4_Tryb_uproszczony_wniosku.pdf

7 godzin temu, robert55555 napisał:

Mam lepiej/gorzej od was na jednym kompie działam(zwierząt nie dodaje) a na innym kompie nic nie chodzi. Chyba wgram linuxa. mam wrażenie że na linuxie to śmiga.

Jeśli na jednym kompie chodzi na drugim nie to może wyczyszczenie przeglądarki pomoże.

 

7 godzin temu, Lizelotta napisał:

Tak dobrze myślisz w przypadku bydła przechodzimy na tryb pełny. Jeśli buraki cukrowe na umowę są to trzeba dołączyć umowę w trybie pełnym

Buraki cukrowe z umową owszem w pełnym, ale bydło w uproszczonym można.

 

4 godziny temu, rafff24 napisał:

Witam, to normalne, że wyskakuje Tabelka o EFA jak się nie ma 10 ha? kończyna czerwona pastewna, chodzi o wydrukowany wniosek

To nie normalne ale tak jest zawsze.

 

2 godziny temu, robert55555 napisał:

tak, ale wniosek zapisujesz jako stronę internetową. Chyba że ktoś ma inny pomysł jak to zrobić.

Po kliknięciu na drukuj wybieramy zapisz plik i zapisuje się jako pdf.

 

4 minuty temu, Nikita_Bennet napisał:

no a u mnie ładuje od ponad 10 minut i nie działa

U mnie to samo, oni napisali że działa, ustawili w status rozwiązane a jak nie działało tak nie działa.

Kolejne zgłoszenie i niech się kopią z tym.

Jeśli niektórzy twierdzą, że już działa to może pomoże wyczyszczenie przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

Witam.

Mam pytanie trochę z innej beczki, a mianowicie  dzierżawca wszedł w program rolnośrodowiskowy, ekologiczne trawy na gruntach ornych. I po rozwiązaniu umowy dzierżawy po okresie 2 lat, program został zerwany. Czy nowy dzierżawca może od nowa wejść w ten sam program, bez ponoszenia  jakichkolwiek kosztów, czy musi od nowa zasiać tam daną mieszankę traw.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

pytanie: jak zadeklarowac we wniosku działke którą wydzierżawiłem, która od kilku lat nie była zgłaszana do dopłat. W tej chwili zaczynają tam rosnąć samosiejki wierzby i dzika trawa, chwasty. Mój plan jest taki zeby to wykosic w lato kosiarką bijakową, na jesieni zaorać  i na wiosne 2019 r siać zboże.

 

Czy za samo skoszenie takiej działki kosiarką bijakową w tym roku będą mi przysługiwać dopłaty i jak to zadeklarować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16
4 minuty temu, debrzyna napisał:

Po bijakowej nie przysługują dopłaty Trza skosić i wywieść 

Skąd takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel_T-25A    22
pany mam problem , a mianowicie chce wpisać nowe działki które wydzierzawilem ale są one zacieniowane na szaro jak np. drogi i jak klikam na nie to coś mi tam pierdoli że działka nie ma powierzchni mko czy jakoś tak i podświetlają się granice na czerwono a nie na żółto jak na innych działkach , może się ktoś spodkal z takim czymś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, Pawel_T-25A napisał:

pany mam problem , a mianowicie chce wpisać nowe działki które wydzierzawilem ale są one zacieniowane na szaro jak np. drogi i jak klikam na nie to coś mi tam pier**li że działka nie ma powierzchni mko czy jakoś tak i podświetlają się granice na czerwono a nie na żółto jak na innych działkach , może się ktoś spodkal z takim czymś ?

masz działki na które nikt nie ubiegal w 2017 roku o płatności. Wyrysowujesz tak jak uzytkujewz.za rok będziesz miał mko w aplikacji e wniosek plus. Pytanie jak moge wrócić do starej szaty forum. Nie mogę w ogóle pisac. Non stop reklamy, wszystko mi sie tutaj wiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

U mnie ładnie w weekend aplikacja chodziła, a od dwóch dni nie mogę się zalogować,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1
nie w 2017 tylko prawdopodobnie od początku dopłat, nie ma jej w bazie i nie posiada MMO
literówka MKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1
kopiujesz geometrię zaznaczasz i zgłaszasz rozbieżność i to wszystko, oni to sprawdzą i w następnym roku masz działkę normalnie zaznaczoną na żółto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

ja nadal nie moge zalozyc konta- zgloszenie przyjete do wiadomosci i tyle od poniedzialku. 

podobno juz 16 tys rolnikow zlozylo wnioski-wiec ogolnie system dziala, w takim tempie to juz na swieta wszyscy zdaza zlozyc- bozego narodzenia oczywiscie:D.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1
5 godzin temu, robert55555 napisał:

działka była nie zgłoszona do dopłat. wyrysuja ja i powinien MKO wskoczyć

ten błąd wyskakuje w przypadku gdy dwie rośliny wyrysowujesz na jednej działce lub robisz jedna działkę rolna z dwóch działek ewidencyjnych. Poradziłem sobie także to zostawiłem, zrobiłem cały wniosek  i zapisąłem, następnego dnia  wszedłem i wyrysowałem i bład zniknoł. bład ten jest odpowiednikiem w wersji papierowej w cześci VII wniosku w kolumnie 10. 

 

miałam dzis ten sam problem a po zrobieniu całego wniosku ,wysłane.... i połowa działek rolnych znika z 13 jest 7 wszystkim brakuje jpo odznaczam i wysyłam ponownie i jest to samo.Może ktoś poradził sobie z takim problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
5 godzin temu, k00789 napisał:

Jeśli niektórzy twierdzą, że już działa to może pomoże wyczyszczenie przeglądarki.

a myślisz że profilaktycznie tego nie zrobiłem? Na kompie w BP ARIMR nie chodzi więc co będę sto razy czyścił cache przeglądarek?
 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

U mnie tylko 15 marca działało i co wtedy zapisałem do dziś nie mogę edytować i tak samo nowego wniosku otworzyć ciągle pisze ładowanie danych. Czyszczona historia i inne cuda, sprawdzane na kilku przeglądarkach i nic. Wina tkwi po ich stronie trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel_T-25A    22
@marek 28366 faktycznie pewnie jest jak mówisz że nigdy nie wpisywane ale dałem zgłoś rozbieżność i wszystko jest dobrze (nie pokazuje błędów )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

co oznacza skrót PEG_SOR

 

pytam bo na działkach z tym PEGiem nie moge wyrysować uprawy. Nie da sie.

Edytowano przez rafmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wczoraj wieczorem dla teścia robiłem to dobrze chodziło wszystko łącznie z rejestracją bo w dzień nie było szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Aplikacja zaczęła działać ale co ciekawe zniknęły wszystkie płatności ( JPO do ponownego zaznaczenia)

Oczywiście zmiana przeglądarki na EDGE  bo w Operze w której to wcześniej wprowadzałem cały czas ten sam błąd ( czyli ładowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Zgłaszał ktoś już błąd i po jakim czasie miał odzew z ARiMR? Bo wywala mi konto zablokowane, zgłosiłem w niedzielę i do dziś brak odzewu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
9 godzin temu, zosiak napisał:

miałam dzis ten sam problem a po zrobieniu całego wniosku ,wysłane.... i połowa działek rolnych znika z 13 jest 7 wszystkim brakuje jpo odznaczam i wysyłam ponownie i jest to samo.Może ktoś poradził sobie z takim problemem

mam to samo  ,dzisiaj zgłosiłem problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, rafmax napisał:

co oznacza skrót PEG_SOR

 

pytam bo na działkach z tym PEGiem nie moge wyrysować uprawy. Nie da sie.

PEG_SOR i PEG_PRD to PEGI w  PROW czyli programach ekologicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16
36 minut temu, robert55555 napisał:

PEG_SOR i PEG_PRD to PEGI w  PROW czyli programach ekologicznych.

Co to oznacza w praktyce? Nie mam gospodarstwa ekologicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, rafmax napisał:

Co to oznacza w praktyce? Nie mam gospodarstwa ekologicznego.

Nie masz uprawy(porzeczka, sady, maliny, itp) zgłoszonej do płatności z prow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16
1 minutę temu, robert55555 napisał:

Nie masz uprawy(porzeczka, sady, maliny, itp) zgłoszonej do płatności z prow?

Mam tylko zboza + łąki.

Mi to wyglada jakbym w zeszłym roku zadeklarował TUZ na działce która pierwszy raz zgłaszałem do płatności, a w ARIMR maja tą dzialke jako grunt orny...nie wiem o co chodzi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj