Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PL01    1

Witam serdecznie. Jeśli już padło w tym wątku pytanie, które chce zadać to proszę o wybaczenie, ale jednocześnie o odpowiedź. Czy ktoś z Państwa miał informację w e-wniosku o tym, że działka w 2017 r nie została zgłoszona do płatności, a faktycznie została zgłoszona przy składaniu wniosku w 2017 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Podpinam się do pytania bo u mnie też tak jest aż z siedmioma działkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Dzwoniłem do BP arimr w sprawie problemów z ewnioskiem, i po dłuższej rozmowie przyznali, oczywiście nieoficjalnie, że powoli przygotowują się do kampanii papierowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, Ursus932 napisał:

Ok to rozumiem ,tylko jakim prawem jak braknie powierzchni sąsiadowi to dołożą z mojej ? I geometrie mam prawidłową jak w 2017

Gdyby tobie brakowało powierzchni i należało ją zwiększyć, np do powierzchni prawidłowej to wtedy należało by przesuwać wszystkie działki w Polsce. I ciągle ktoś w BP zgłasza rozbieżność to nigdy by dana powierzchnia nie była ustalona. Agencja nigdy by nie wypłaciła kasy. Praca była by syzyfowa. Dlatego przesuwa się najbliżej danej działki-rozbieżność co zgłoszona. Wtedy jest szybciej zrobiona obsługa. Zawsze rolnik może się odwołać od decyzji w terminie 14 dni od dnia otrzymania decyzji.

 

17 minut temu, PRIMO napisał:

Podpinam się do pytania bo u mnie też tak jest aż z siedmioma działkami. 

Prosta sprawa do wyjaśnienia.

Podałeś działke we wniosku z 2017 roku o powierzchni 1,00 ha, rysyjesz cała działkę. W BP pracownik rysyje tak jak ty i wychodzi że wyrysowałeś 1,08 ha. Podczas kontroli wywala im błąd że pomiar jest większy niż deklaracja, żebyś nie miał sankcji za niezgłoszenie powierzchni, została wprowadzona powierzchnia niezgłoszona. Co robisz teraz. Korygujesz Geometrie z 2017 roku, wprowadzasz roślinę i płatności  i masz wszystko ok.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale ja nie mam więcej podane a nawet mniej niż w  aktach notarialnych więc nawet podając te wielkości z mapek nie wchodzę na czyjąś ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Ursus932 napisał:

Ale ja nie mam więcej podane a nawet mniej niż w  aktach notarialnych więc nawet podając te wielkości z mapek nie wchodzę na czyjąś ziemie

To nie chodzi o to co masz na akcie, czy podajesz mniej czy więcej. Nie widzę twego wniosku to ciężko odpisać poprawnie. Domyślam się że powierzchnia podana we wniosku z 2017 roku a powierzchnia wyrysowana na załączniku/-ach jest większa niż powierzchnia podana we wniosku z 2017 roku. Pewnie dlatego masz powierzchnie nie zgłoszoną. Chyba że masz działkę ewidencyjna na której jest mniejsza powierzchnia niż 0,10 ha(min powierzchnia działki rolnej), wtedy taka powierzchnia powinno zadeklarować do powierzchni niezgłoszonej, do odpowiedniej kolumny(11- jako tuz, 12 jako trawy na g.o, 13 wpisujemy roślinę na gruncie ornym-owies, a tym samym w kolumnie 14 powierzchnie, np 0,08 ha). Oczywiście piszę o wniosku z 2017 roku.

 

Możesz zrobić zrzut z ekranu, jak to wygląda?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedydoplata   
Gość kiedydoplata

ja tam juz czekam na kase za 2018 rok, dzisiaj wniosek złożony i gitara, wszystko działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

u mnie mam po obrysowane całe działki tak jak w wypisie gruntów na mapkach, zawsze odcinałem bo to trochę krzaków, jakaś droga dojazdowa przy polu, czy rów, i co teraz mam np 3 ha MKO z tymi bonusami, rzeczywista obsiana działka to 2,92 reszta to to co opisałem wyżej, mój tok myślenia to by ręcznie obrysować rzeczywisty obszar obsiany i tą powierzchnię zostawić i zaznaczyć uprawę i te jpo i onw zaznaczyć, ale czy automatycznie mi resztę wrzuci że to nieużytkowane rolniczo, bo wiem że trzeba całość rozliczyć co do ara

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, suzuki18l napisał:

u mnie mam po obrysowane całe działki tak jak w wypisie gruntów na mapkach, zawsze odcinałem bo to trochę krzaków, jakaś droga dojazdowa przy polu, czy rów, i co teraz mam np 3 ha MKO z tymi bonusami, rzeczywista obsiana działka to 2,92 reszta to to co obsiałem wyżej, mój tok myślenia to by ręcznie obrysować rzeczywisty obszar obsiany i tą powierzchnię zostawić i zaznaczyć uprawę i te jpo i onw zaznaczyć, ale czy automatycznie mi resztę wrzuci że to nieużytkowane rolniczo, bo wiem że trzeba całość rozliczyć co do ara

Pytanie ile masz ha? Nie wiem jak będzie w tym roku. Dlaczego nie wiem, bo skoro rysujesz np 2,92 ha, a MKO masz 3,00 to nie powinieneś mieć powierzchni niezgłoszonej, pomiar z deklaracja we wniosku sie zgadza. Jeśli będziesz miał kontrole na miejscu to może wyjść błąd ze wszystkiego nie zadeklarowałeś. Głowy za to nie dam, bo sam nie wiem jak BP będą to obsługiwać, jaką będą mieli procedure.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

bo MKO to jest obszar ktury maksymalnie mogę podać tzn do uprawy , bo raczej nie cała działka , czyli MKO to działka po weryfikacji agencji i oni uznają ile na niej jest do użytku , uprawy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, suzuki18l napisał:

bo MKO to jest obszar ktury maksymalnie mogę podać tzn do uprawy , bo raczej nie cała działka , czyli MKO to działka po weryfikacji agencji i oni uznają ile na niej jest do użytku , uprawy?

 

Dokładnie tak. Kwestia czy to MKO jest wyznaczone dla danej działki ewidencyjnej prawidłowo/nieprawidłowo. To już ty to wiesz. Jeżeli MKO jest nie prawidłowe podajesz tyle ile uważasz ze jest prawidłowe i zgłaszasz rozbieżność. Jak Agencja przychyli do twego stanowiska to ci zwiększa MKO. Pytanie czy do tej powierzchni co ty chciał byś.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Temat Prosty na logikę, mam przykładowo 1 hektar TUZ, przy Tym ok 5 ar sadu/porzeczki taki ogród, zawsze pisałem to tylko na JPO, razem z TUZ teraz jest klops,

teraz wyrzuca, że odrębna uprawa nie ma 10 Ar, jestem w grupie do 10 ha, Jak chcę zadeklarował łącznie, wypada mi Tuz na całości,  JPO=Tuz, da się to jakoś logicznie ugryźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
49 minut temu, robert55555 napisał:

Dokładnie tak. Kwestia czy to MKO jest wyznaczone dla danej działki ewidencyjnej prawidłowo/nieprawidłowo. To już ty to wiesz. Jeżeli MKO jest nie prawidłowe podajesz tyle ile uważasz ze jest prawidłowe i zgłaszasz rozbieżność. Jak Agencja przychyli do twego stanowiska to ci zwiększa MKO. Pytanie czy do tej powierzchni co ty chciał byś.

sfdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, rafff24 napisał:

Temat Prosty na logikę, mam przykładowo 1 hektar TUZ, przy Tym ok 5 ar sadu/porzeczki taki ogród, zawsze pisałem to tylko na JPO, razem z TUZ teraz jest klops,

teraz wyrzuca, że odrębna uprawa nie ma 10 Ar, jestem w grupie do 10 ha, Jak chcę zadeklarował łącznie, wypada mi Tuz na całości,  JPO=Tuz, da się to jakoś logicznie ugryźć

Jesteś SMG czy nie w SMG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, rafff24 napisał:

nie jestem w SMG, prawie 9 ha

 

1 minutę temu, rafff24 napisał:

nie jestem w SMG, prawie 9 ha

Rysujesz TUZ, potem powierzchnie sadu, tylko nie ma w słowniku sadu, wybierasz jabłoń, co ta masz i potem rysyujesz pozostała rośline, powinno dobrze liczyć powierzchnie do JPO i/lub ONW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kolego @robert55555 mam podobnie u siebie we wniosku jak u kolegi wyżej tzn jest ogród który nie ma więcej niż 0.10ha tzn około 4 ary więc postanowiłem go wyrzucić całkiem z dopłaty i pokazuje że teraz jest poprawnie we wniosku czy można tak zrobić czy jednak będą szukać gdzie się podziało te 4 ary? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Renault85-15TX napisał:

Kolego @robert55555 mam podobnie u siebie we wniosku jak u kolegi wyżej tzn jest ogród który nie ma więcej niż 0.10ha tzn około 4 ary więc postanowiłem go wyrzucić całkiem z dopłaty i pokazuje że teraz jest poprawnie we wniosku czy można tak zrobić czy jednak będą szukać gdzie się podziało te 4 ary? 

to zależy, nie wiem jaką będą mieli procedure w BP na kampanie z 2018 roku. Jak będzie kontrola na miejscu to tak będą szukali. A nie możesz tego ogródka wyrysować jako uprawa mieszana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

robert55555   w wersjach papierowych zawsze rysowałem i podawałem właśnie tą rzeczywistą obsianą pow, resztę podawałem nieużytki, i podawałem z całej działki nie 3 ha tylko 2,92ha, dlatego w tym roku mnie to zdziwiło że w e wniosku są podane całe działki jak w ewidencji gruntów jako MKO zamiast mieć je pomniejszone o te rowy drogi dojazdowe czy krzaki gdzie na mapkach ewidentnie to widać, powinni mi to pozniżać, , czyli zrobię to jak co roku, rysuje rzeczywistą uprawianą i to podaje, 

-a wiesz może jak to jest z tymi czarnymi ugorami, żeby to zaorać i nic nie siać? co wtedy wklikać ? i jakie wymogi są co do tego?trza zaorać czy talerzować wystarczy?

- mam zasiać 3 ha łubinu do skoszenia, ale również chciałem tym załatwić EFA, z tym że teraz się dowiedziałem że to co do EFA to bez oprysków, więc czy jak w tej działce 3 ha wykroje 1 ha bo tyle mi wystarczy by spełnić EFA tak jakby działka w działce  zrobię te same uprawy bo ten łubin i wtedy tą hektarową dać do efa, bo w innym przypadku to się nie da wpisać że 1 ha z tych 3 ha to do efa, nie ma takiej możliwości, chyba że te 3 ha wrzucić i wsio, ale chociaż te 2 bym chciał opryskać i zebrać

- mam 4 działki koło siebie, każda inny numer, jedna z nich ma mniej niż 10 a bo zaledwie 6 , nigdy jej nie podawałem bo można  było tylko powyżej 10 a, ale teraz ją wrzuciłem w e wniosku i ją przyjęło i dodało ha , to się coś zmieniło , można takie małe działki podawać?

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9
2 minuty temu, suzuki18l napisał:

robert55555   w wersjach papierowych zawsze rysowałem i podawałem właśnie tą rzeczywistą obsianą pow, resztę podawałem nieużytki, i podawałem z całej działki nie 3 ha tylko 2,92ha, dlatego w tym roku mnie to zdziwiło że w e wniosku są podane całe działki jak w ewidencji gruntów jako MKO zamiast mieć je pomniejszone o te rowy drogi dojazdowe czy krzaki gdzie na mapkach ewidentnie to widać, powinni mi to pozniżać, , czyli zrobię to jak co roku, rysuje rzeczywistą uprawianą i to podaje, 

-a wiesz może jak to jest z tymi czarnymi ugorami, żeby to zaorać i nic nie siać? co wtedy wklikać ? i jakie wymogi są co do tego?trza zaorać czy talerzować wystarczy?

- mam zasiać 3 ha łubinu do skoszenia, ale również chciałem tym załatwić EFA, z tym że teraz się dowiedziałem że to co do EFA to bez oprysków, więc czy jak w tej działce 3 ha wykroje 1 ha bo tyle mi wystarczy by spełnić EFA tak jakby działka w działce  zrobię te same uprawy bo ten łubin i wtedy tą hektarową dać do efa, bo w innym przypadku to się nie da wpisać że 1 ha z tych 3 ha to do efa, nie ma takiej możliwości, chyba że te 3 ha wrzucić i wsio, ale chociaż te 2 bym chciał opryskać i zebrać

 

Co do ugorów to sprawa wygląda następująco: Powierzchnia ugoru w przypadku EFA równa się rzeczywistej powierzchni czyli jeżeli masz 1 ha ugoru to w EFA też to będzie liczone jako 1 ha. Do 31 lipca na ugorze należy wykonać jakikolwiek zabieg agrotechniczny np. talerzowanie lub zaorać,ale nie można stosować oprysków oraz wypasać i kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190
6 minut temu, robert55555 napisał:

to zależy, nie wiem jaką będą mieli procedure w BP na kampanie z 2018 roku. Jak będzie kontrola na miejscu to tak będą szukali. A nie możesz tego ogródka wyrysować jako uprawa mieszana?

Ale jak wyrysowac jako uprawa mieszane? Jak wyznacze ten ogród i wpisze 4 ary to pokazuje mi w powiadomieniu że błąd bo nie przekracza uprawa 0.10ha.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612
11 minut temu, robert55555 napisał:

 

Rysujesz TUZ, potem powierzchnie sadu, tylko nie ma w słowniku sadu, wybierasz jabłoń, co ta masz i potem rysyujesz pozostała rośline, powinno dobrze liczyć powierzchnie do JPO i/lub ONW

Od paru dni nie mogę wejść w swój wniosek. Byłem dziś w BP i zapytałem właśnie o taką rzecz:

- na jednej działce mam kilka różnych uprawa sadowniczych trwałych - porzeczka, wiśnia, agrest. Przy wypełnianiu mogę wybrać tylko jedną z nich. Na pytanie czy wybrać cokolwiek czy każdą oznaczać odrębnie, pracownik odpowiedział mi żeby wpisać sad. Zapytałem czy jest taka pozycja, a pracownik że nie wie i żebym sobie sprawdził. Tylko jak skoro nie mogę otworzyć wniosku. Poszedłem na kompa w agencji i oczywiście też nie dało rady otworzyć mojego wniosku.

Jesteś pewien, że nie ma sadu lub innej pozycji pod którą można by podciągnąć moje uprawy? Mam kilka takich działem i rozrysować wszystko to bezsensowna robota którą należałoby poprzedzić pomiarami w terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, suzuki18l napisał:

robert55555   w wersjach papierowych zawsze rysowałem i podawałem właśnie tą rzeczywistą obsianą pow, resztę podawałem nieużytki, i podawałem z całej działki nie 3 ha tylko 2,92ha, dlatego w tym roku mnie to zdziwiło że w e wniosku są podane całe działki jak w ewidencji gruntów jako MKO zamiast mieć je pomniejszone o te rowy drogi dojazdowe czy krzaki gdzie na mapkach ewidentnie to widać, powinni mi to pozniżać, , czyli zrobię to jak co roku, rysuje rzeczywistą uprawianą i to podaje, 

-a wiesz może jak to jest z tymi czarnymi ugorami, żeby to zaorać i nic nie siać? co wtedy wklikać ? i jakie wymogi są co do tego?trza zaorać czy talerzować wystarczy?

- mam zasiać 3 ha łubinu do skoszenia, ale również chciałem tym załatwić EFA, z tym że teraz się dowiedziałem że to co do EFA to bez oprysków, więc czy jak w tej działce 3 ha wykroje 1 ha bo tyle mi wystarczy by spełnić EFA tak jakby działka w działce  zrobię te same uprawy bo ten łubin i wtedy tą hektarową dać do efa, bo w innym przypadku to się nie da wpisać że 1 ha z tych 3 ha to do efa, nie ma takiej możliwości, chyba że te 3 ha wrzucić i wsio, ale chociaż te 2 bym chciał opryskać i zebrać

- mam 4 działki koło siebie, każda inny numer, jedna z nich ma mniej niż 10 a bo zaledwie 6 , nigdy jej nie podawałem bo można  było tylko powyżej 10 a, ale teraz ją wrzuciłem w e wniosku i ją przyjęło i dodało ha , to się coś zmieniło , można takie małe działki podawać?

Grunty ugorowane – w ramach obowiązkowej praktyki utrzymywania obszarów proekologicznych
– to grunty, na których w okresie od 1 stycznia do 31 lipca w danym roku nie jest prowadzona produkcja
rolna (po upływie tego terminu rolnik będzie mógł przywrócić grunty do produkcji). Na ugorach deklarowanych
do EFA obowiązuje zakaz stosowania środków ochrony roślin.

 

Z tym EFa możesz tak zrobic. Lub inaczej, jak masz kogoś w smgie możecie zamienić działki.  dalej nie muszę wyjaśniać jak ominąć stosowanie pestycydów. Wiadomo że tez chodzi o platność do strączkowych na ziarno. Każdy kombinuje jak może.  Musisz mieć zaufaną osobę,

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zordi    3
2 minuty temu, Lizelotta napisał:

Co do ugorów to sprawa wygląda następująco: Powierzchnia ugoru w przypadku EFA równa się rzeczywistej powierzchni czyli jeżeli masz 1 ha ugoru to w EFA też to będzie liczone jako 1 ha. Do 31 lipca na ugorze należy wykonać jakikolwiek zabieg agrotechniczny np. talerzowanie lub zaorać,ale nie można stosować oprysków oraz wypasać i kosić.

Należy dodać, że ugór do EFA musi być ugorem od 1 stycznia tego roku, czyli jak ktoś miał np poplony w prsk, zaorał w marcu to nie może ugorować pod EFA tej działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Agrest napisał:

Od paru dni nie mogę wejść w swój wniosek. Byłem dziś w BP i zapytałem właśnie o taką rzecz:

- na jednej działce mam kilka różnych uprawa sadowniczych trwałych - porzeczka, wiśnia, agrest. Przy wypełnianiu mogę wybrać tylko jedną z nich. Na pytanie czy wybrać cokolwiek czy każdą oznaczać odrębnie, pracownik odpowiedział mi żeby wpisać sad. Zapytałem czy jest taka pozycja, a pracownik że nie wie i żebym sobie sprawdził. Tylko jak skoro nie mogę otworzyć wniosku. Poszedłem na kompa w agencji i oczywiście też nie dało rady otworzyć mojego wniosku.

Jesteś pewien, że nie ma sadu lub innej pozycji pod którą można by podciągnąć moje uprawy? Mam kilka takich działem i rozrysować wszystko to bezsensowna robota którą należałoby poprzedzić pomiarami w terenie.

Jestem 100% pewny że nia ma sadu. Wejdz w demo i sprawdz. Różnice w demo i ewniosek plus sa ale nie dotycza sadu. nie ma go tutaj i tutaj, nigdy nie było pojęcia sadu. Pisałas/wybierasz- jabłoń, gruszka itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj