Polecane posty

Może mi ktoś napisać albo przytoczyć ustawę, przepis bądź rozporządzenie na jaki mógł bym się powołać przy odwołaniu do odmowy przyznania płatnościbądź zmniejszeń jeśli roślina jara była skoszona jedna w lipcu A druga w sierpniu i pole zostawione do zaorania na wiosnę 2019 r. A inspektorzy będąc 15 listopada  na kontroli i terenowej stwierdzili ugor zielony. Co mogę jeszcze tu dołączyć i opisać według waszej wiedzy.

Pomijam brak logiki w tym jak w połowie listopada można stwierdzić uprawe jara gdzie termin jej na polu jest do 31 lipca i jeszcze dodatkowo był rok suszowy!!!!

Zdjęcia nie pomogły, oświadczenia osób, które wykonywały usługę siewu koszenia też nie, protokół suszony wojewody też nie.

Nadmienię, że jest dopiero odmowne z powiatowki . Liczę że tam wyżej są  delikatnie bardziej fachowcy A już O sądzie nie wspomnę że jak tam dojdzie to na te argumenty co przytoczyłem i dowody uznają moją rację....   

Proszę o pomoc

Edytowano przez Rolnikleśny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma przepisów że roślina jara do tego terminu a roślina ozima do tego terminu. Termin graniczny to 31 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    732

Ta strona nie jest bezpieczna. Ryzykowne jest podawanie swoich danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

Co Ty pierdzielisz, jakich danych ?. Wpisujesz kod pocztowy i masz. 

@jaroWM To nie są dopłaty za 2018, tylko 2017. Trochę mylące pojęcie rok budżetowy...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witam jak to jest z tymi oswiadczeniami odnosnie poplonu zazieleniania ? otoz na jednym polu juz zasiałem poplon i bym go zgłosił zeby moc po 8 tygodniach go orac ale jeszcze czesc zazieleniania bd mial na innym polu i tamten tez bym zglosił to na jednym oswiadczeniu bym jtr zglosił a tamto pozniej , czy musi byc wszystko na 1 zgloszone ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Po zasianiu poplonu masz 7 dni na zgłoszenie w agencji w formie oświadczenia, żeby móc go przeorac lub jak w naszym przypadku zebrać na kieszonkę po 8 tyg. Też jeszcze na jednym polu mamy zasiać poplon, ale w agencji znajomy powiedział, żebysmy się zastanowili czy pisać oświadczenie, bo po 15 października już można z nim robić co chcemy bez zgłaszania. Zgłoś może to co masz zasilane, a jak posiejesz na drugiej działce to znów złożysz oświadczenie. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Mam niezłego sasiąda tylko zastanawiam się jak to możliwe. Wychodzi mi że ma 440 hektarów, wyliczyłem to dzieląc jego platnosc za zazielenienie  na stawke z 2018 roku. A płatnosci rolno srodowiskowo klimatycznej bierze ponad 1 000 000. Jak to możliwe jak zadna stawka platnosci podzielona na te hetary nie da tego wyniku. Rok wczesniej nie mial tej platnosci, nie mozliwe zeby kupil np 500 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Jest dopłata do koni w pakiecie rolno środowiskowym . Jest wykaz ras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Właśnie dostałem postanowienie o wznowieniu postępowania administracyjnego. Dotyczące decyzji z 4 stycznia 2019 dopłaty za 2018r. Dotyczy dwóch działek wielkości kilkudziesięciu arów. Na geoportalu widzę, że zmieniła się geometra, działki powędrowały na północ o jakieś 6m i granice zostały powyginane, nie są prostą jak wcześniej czy jak w naturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Na geoportalu nie polecam się sugerować. Brałem geodetę na wiosnę, na geoportalu wychodziło, że od południowej strony sąsiad siedział w moim 2metry. W rzeczywistości sąsiad od północnej strony siedział 2.5m w moim, druga miedza ok.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Serio? Nie wydaje mi się żeby sugerowali się granicami z geoportalu, jeśli już to ogólne foto działki, drzewa, las, jakieś nieużytki.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

To nic dziwnego skąd taki burdel, że co roku działki mają inną powierzchnię,raz w górę raz w dół


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

U nas było scalenie gruntów rolnych każdy dostał ze Starostwa wykaz jaka powierzchnia poszło   to do Agencji  była kontrola mierzyli i co na jednej działce brak 2 ary na 2 działce więcej 2 ary i protokół kontrolny zawieziony do Starostwa jak mierzyli to Inżynier co prowadził komasację zadzwonił do firmy co robiła pomiary kontrolne niech nauczą się mierzyć i w końcu Agencja dał spokój z podważaniem . Agencja ma burdel jak licho z działkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Orientuje się ktoś jak to jest z karami i zlniejdzeniami za pakiet lak na natura 2000? Mianowicie bele trzeba usunąć z pola do 1 marca. A jeżeli będę leżały ba skraju pola w stogu to zmniejszenie będzie dotyczyło całej działko czy tylko kawałka który stóg zajmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
23 godziny temu, galan99 napisał:

U nas było scalenie gruntów rolnych każdy dostał ze Starostwa wykaz jaka powierzchnia poszło   to do Agencji  była kontrola mierzyli i co na jednej działce brak 2 ary na 2 działce więcej 2 ary i protokół kontrolny zawieziony do Starostwa jak mierzyli to Inżynier co prowadził komasację zadzwonił do firmy co robiła pomiary kontrolne niech nauczą się mierzyć i w końcu Agencja dał spokój z podważaniem . Agencja ma burdel jak licho z działkami .

Bo teraz agencja jest mądrzejsza od geodezji państwowej Ot taki  żarcik 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj