Polecane posty

Gość   
Gość

@Shogun jak chcesz dostać kasę z ONW to odznacz w zakładce wniosek płatność do ONW i wtedy będziesz mógł wybrać dla każdej uprawy płatność ONW.

@lem1991 tak znam takie przypadki

           Wyliczanie kar/zmniejszeń administracyjnych dla płatności związanych do zwierząt w przypadku przedeklarowania liczby zwierząt

W przypadku gdy stwierdzi się różnicę między liczbą zwierząt zgłoszonych a liczbą zwierząt zatwierdzonych, całkowita kwota pomocy lub wsparcia, do której beneficjent jest uprawniony w ramach tych systemów pomocy lub środków wsparcia w danym roku składania wniosków, zmniejszana jest o ustalany odsetek, o ile stwierdzone niezgodności dotyczą nie więcej niż trzech zwierząt.

Jeżeli stwierdzone niezgodności dotyczą więcej niż trzech zwierząt, całkowita kwota pomocy, w danym roku składania wniosków, zostaje zmniejszona o:

§  ustalony odsetek, jeżeli nie przekracza on 10%;

§  dwukrotność ustalanego odsetka, jeżeli jest on większy niż 10%, ale mniejszy niż 20%.

Jeżeli ustalony odsetek jest większy niż 20%, za dany rok składania wniosków nie przyznaje się pomocy.

Jeżeli ustalony odsetek przekracza 50%, za dany rok składania wniosków nie przyznaje się pomocy oraz nakłada się sankcje wieloletnie w wysokości kwoty odpowiadającej różnicy między liczbą zwierząt zgłoszonych a liczbą zwierząt zatwierdzonych.

W celu ustalenia odsetek liczbę zwierząt zgłoszonych, co do której stwierdzono niezgodności, dzieli się przez liczbę zwierząt zatwierdzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszubka    0
Dnia 14.05.2019 o 07:32, Jsuytan napisał:

Co z dopłatami za 2018 czy wszyscy już otrzymali kase? Tylko ja czekam? Decyzja z 16.04. 2019r

 

¬¬

Ja też czekam z tą datą Jak dostaniesz to daj znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszubka    0
14 minut temu, slawekz1975 napisał:

u nie miesiac po decyzji kasy brak onw tylko dali

 

A kiedy dostałeś onw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
5 godzin temu, robert55555 napisał:

@Shogun jak chcesz dostać kasę z ONW to odznacz w zakładce wniosek płatność do ONW i wtedy będziesz mógł wybrać dla każdej uprawy płatność ONW.

 

         

odznacz=zaznacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, rex15 napisał:

odznacz=zaznacz?

Tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Witam, jak to jest wkoncu z trzcinowiskami? Przysługuje do tego dopłata? Jakie wymogi , skoszenie do końca lipca czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Dzięki za porady, ciągle coś zmieniają, ale dobrze ze jest AF. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Witam,

Mam pytanie odnośnie wyskakujących błędów w ewniosku.

Wyrysowałem kilka arów które wykraczają po za MKO, uzupełniłem w rozbieżności opis ,że obszar został przywrócony do użytkowania rolniczego. A mimo to ciągle wyskakuje mi błąd,że zostały wyrysowane działki po za granice MKO,czy trzeba jeszcze coś poprawić żeby ten błąd się nie pokazywał,czy już tak musi zostać? Wyświetlał  się jeszcze jeden błąd odnośnie rozbieżności,że dla rozbieżności nie uzupełniono opisu,po uzupełnieniu opisu błąd się nie pokazuje tylko zostaje ten jeden odnośnie wyrysowanych działek po za granice MKO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

32dni po decyzji kasa na koncie nie ma sie z czego cieszyc bo kontrole weterynaryjna jutro mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
40 minut temu, slawekz1975 napisał:

32dni po decyzji kasa na koncie nie ma sie z czego cieszyc bo kontrole weterynaryjna jutro mam

Ciesz się, że zapowiedziana


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 14.05.2019 o 16:22, robert55555 napisał:

Efa się dodaje, może coś źle robisz że nie może się dodać!?

Ile minimalna działka zEFA musi mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma określenia min powierzchnia do efa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Chciałbym zapytać jak to jest z dopłatami do strączkowych na ziarno.

Mianowicie w wyniku ulewnego deszczu miałem zalane 2 działki, gdzie plonu już prawdopodobnie nie będzie gdyż woda zalegała tam zbyt długo (częściowo jeszcze zalane, a już tydzień po ulewie). I tak się zastanawiam czy nie zrobić korekty do wniosku o dopłaty bezpośrednie, zmienić te działki np na BOBIK i zasiać go w następnym tygodniu jak tylko da się wjechać w pole.

Czy mogę zrobić taką korektę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

Musisz to zrobić do jutra ( 31 maj ), żeby dostać dopłaty bez potrąceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17
Napisano (edytowany)

Wiem, dlatego właśnie dzisiaj pytam :D Bardziej mi chodziło, czy ktoś już coś takiego praktykował? Czy mogę tak zrobić bez obaw? Kiedyś pamiętam był chyba przepis, że uprawa musi być zasiana do 15 maja. Nie wiem jak to wygląda w tej chwili.

Wiadomo, że musi to być na ziarno. Bobik chyba będzie najlepszy, bo zasiew soi wyjdzie sporo drożej. A tak bym rzucił z 200kg/ha bobiku rozsiewaczem pod talerzówkę i nawet gdyby plonu dużego nie było to i tak coś z dopłat by zostało, przedplon będzie ładny pod pszenicę i nie będą chwasty przez lato rosły.

Był tam posiany Bób. Niestety większość pola wymoknie i wygnije.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
3 minuty temu, Kamilmkm napisał:

Wiem, dlatego właśnie dzisiaj pytam :D Bardziej mi chodziło, czy ktoś już coś takiego praktykował? Czy mogę tak zrobić bez obaw? Kiedyś pamiętam był chyba przepis, że uprawa musi być zasiana do 15 maja. Nie wiem jak to wygląda w tej chwili.

Wiadomo, że musi to być na ziarno. Bobik chyba będzie najlepszy, bo zasiew soi wyjdzie sporo drożej. A tak bym rzucił z 200kg/ha bobiku rozsiewaczem pod talerzówkę i nawet gdyby plonu dużego nie było to i tak coś z dopłat by zostało, przedplon będzie ładny pod pszenicę i nie będą chwasty przez lato rosły.

Był tam posiany Bób. Niestety większość pola wymoknie i wygnije.

Można spokojnie mam takiego sąsiada to już tak kilka lat robi tylko dla dopłat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Ugoruje kilka ha i obenie po opadach na poziomie 200l przez maj nie mam szans na wjazd i opryskanie lub uprawe . Czy takie przypadki sygnalizuje się agencji by potem się nie czepiali? Miał ktoś taką sytuację?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209

@Kamilmkm Czy Ty myślisz , że jaja sobie robię ?. To jedyny temat, który traktuje poważnie.:D Kiedy był taki przepis, że uprawa ma być zasiana do 15 maja ? O.o... to wiek zwierzęcia określa się na 15 maja. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

pod jakim kodem mam dodać załącznik z umową dzierżawy gruntów z KOWR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie pamiętam ale powinien być z nazwą zwrsp/jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj