Polecane posty

Gość   
Gość

I tak i nie . Kwestia jak masz DR13- ok DR13- + nie raz to się kompensuje. Pisałem kiedyś o tym na tym forum może że 20 stron temu.poszukaj. tak samo z sankcjami. Do tuzów nie masz sankcji. Chyba że tuz zmienił się na go i zwiększa/zmniejsza powierzchnia go a tym samym % do efa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kros wrzuć na priv do mnie. Powierzchnię deklarowana do JPO, powierzchnię stwierdzona z uzasadnieniem faktycznym i to samo do płatności do zazielenienia.

Musiałeś mieć inne błędy że taka masz różnice w zazielenieniu. 

Nie miałeś 5% do efa

Błędy z dywersyfikacja 

Lub to i to. 

W uzasadnieniu faktycznym powinies mieć wszystko opisane co i jak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kros    8

Możliwe że kosztem tuz zaliczono te ary do go. Ale efa miałem z nawiązką chyba że to nie wystarcza w takim wypadku.

dywersyfikacji nawet nie sprawdzam bo nie ma opcji żeby brakowało.

wysłałem wiadomość na priv

Edytowano przez kros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Witam. Taka sprawa- żona dostała działkę rolną od mamy, przepisane notarialnie z tym ze był podział jednej działki na dwie. Geodezja zrobiła już nowe narzuty podziału i są dwa numery. Do agencji na doplaty ja składam żony i tego drugiego kawałka jako drzierżawa notarialna z tym że na mapach agencyjnych jest jeszcze jako jeden nr działki, nie mają podziału jeszcze. Na geoportalu jest już jako dwie działki. Co z tym zrobić? Mam wniosek przygotowany z tą działką jako pszenica pod starym numerem działki a po podziale grudniowym sa dwa numery. Składać wniosek jako jedna działka?

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wniosek składaj na podstawie danych w aplikacji, możesz zgłosić rozbieżność, opisać sytuacje i podpiąć kopie mapy podziałowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lis88    0

a jak to w końcu było z tymi zaliczkami ? W wielu artykułach przewijała się informacja, że zaliczki otrzymują tylko Ci producenci, którzy mają zakończone kontrole na miejscu/administracyjne itd. a gospodarstwa które dopiero będą mieć kontrole, zaliczek nie otrzymały (przepisy Komisji Europejskiej). Czy ktoś miał taką sytuację- iż otrzymał do końca listopada zaliczkę, a potem miał jeszcze kontrolę? Sąsiad mnie straszy, że ostatnio nad naszymi polami latały nisko samoloty (kontrola metodą FOTO), ale zaliczki otrzymaliśmy w październiku więc już sam nie wiem komu wierzyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
1 godzinę temu, robert55555 napisał:

Wniosek składaj na podstawie danych w aplikacji, możesz zgłosić rozbieżność, opisać sytuacje i podpiąć kopie mapy podziałowej.

Kontaktowałem sie z ARIMR. Normalnie mam składać tak jak jest. Moja działka i zaraz dzierżawa obok. Składać jak jest w mapie czyli jeszcze po staremu na jeden nr a że nie ma podziału tj dwa osobne numery to oni sobie znajdą co trzeba. 

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1
Dnia 19.03.2019 o 19:06, KlimekPL napisał:

Ehh panowie ja o tym wszystkim wiem, co mówicie. Problem jest taki, że walcząc z kobitką można stracić więcej niż wygrać. Jak będzie latać po ludziach i pieprzyć bzdury o mnie to mogę już żadnej dzierżawy nie dostać a zamiast tego tylko chłodne spojrzenia. :P Mimo tego, że ludzie mnie znają i lubią to i tak uwierzą starszej pani a we mnie będą widzieć młodego cwaniaka, co chce się na dopłatach dorobić. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zrezygnować, iść do niej i poprosić o zwrot poniesionych nakładów i niech sobie to uprawia skoro chce sobie ze mnie zrobić parobka. Mimo, że ogromne pieniądze wzięła za sprzedaż działki (zakładam, że co najmniej 100zł/m) to nadal jej mało.

Nowy właściciel to niby taki szacowny bankier z Warszawy a nie ma kompletnie pojęcia o prawie, skoro boi się, że ktoś może mu zabrać ziemię uprawiając ją. ¬¬

 

gwarantuje Ci że nie odda ani jednej złotówki poniesionej do uprawy. (mogę się mylić oczywiście) 1) albo zostawić i być stratnym. 2) albo uprawić ,wpisać dopłaty i się procesować :D Już kilku takich hektarowców oduczyłem brać dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
58 minut temu, damianXXL napisał:

Kontaktowałem sie z ARIMR. Normalnie mam składać tak jak jest. Moja działka i zaraz dzierżawa obok. Składać jak jest w mapie czyli jeszcze po staremu na jeden nr a że nie ma podziału tj dwa osobne numery to oni sobie znajdą co trzeba. 

hmm - rozmawiałem z gościem z ODRu bo robiłem łączenie działek przez geodetę w lipcu-sierpniu, starostwo wrzesień-październik, w KW od listopada do teraz bo czegoś brakowało na jednym druku. W tym roku składam na nowy numer działki mimo że w ewniosku jest stary (+dołączyć skan dokumentu o łączeniu).
Tak samo z podziałem, podzieliła sąsiadka w sierpniu, kupiłem w sierpniu, na geoportalu jest nowy a w ewniosku stary. Składam na nowy + skan dokumentu o podziale.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1
4 godziny temu, damianXXL napisał:

Witam. Taka sprawa- żona dostała działkę rolną od mamy, przepisane notarialnie z tym ze był podział jednej działki na dwie. Geodezja zrobiła już nowe narzuty podziału i są dwa numery. Do agencji na doplaty ja składam żony i tego drugiego kawałka jako drzierżawa notarialna z tym że na mapach agencyjnych jest jeszcze jako jeden nr działki, nie mają podziału jeszcze. Na geoportalu jest już jako dwie działki. Co z tym zrobić? Mam wniosek przygotowany z tą działką jako pszenica pod starym numerem działki a po podziale grudniowym sa dwa numery. Składać wniosek jako jedna działka?

podobna sytuacja. składam od 2 lat na starą działkę. 

Edytowano przez irus353

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
20 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

hmm - rozmawiałem z gościem z ODRu bo robiłem łączenie działek przez geodetę w lipcu-sierpniu, starostwo wrzesień-październik, w KW od listopada do teraz bo czegoś brakowało na jednym druku. W tym roku składam na nowy numer działki mimo że w ewniosku jest stary (+dołączyć skan dokumentu o łączeniu).
Tak samo z podziałem, podzieliła sąsiadka w sierpniu, kupiłem w sierpniu, na geoportalu jest nowy a w ewniosku stary. Składam na nowy + skan dokumentu o podziale.

Powiedzieli że jeśli będzie im coś potrzebne do wglądu to skontaktują się albo sami znajdą. Mam składać wniosek tak jak jest. Więc złożyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lis88    0

Dziś raport z kontroli zazielenienia. Tylko nie wiem jak do tego się odnieść. Podzieliłem jedną dużą działkę na której miałem pszenicę, a na reszcie międzyplon ozimy. Podając dane do Agencji zaznaczyłem teren i wyszło 5-6 % więc wymóg spełniony. Podczas kontroli wyszło, iż powierzchnia międzyplonu jest większa niż deklarowana ( stanowi około 7-8 %). Kod z kontroli to E1- . Czy to, że poplonu jest więcej może się wiązać z jakąś karą ? Zazielenienie spełnione. Miał ktoś kiedyś taką sytuację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Co to za linie przerywane na foto z mapki? Nie ma opisu tego.

Kolejna sprawa- bede miał na jednej działce ziemniaki 5ara, fasole 1.60ha i pszenice. Czy na ziemniaki dostanę JPO? Doradca z odr powiedział ze dostane dlatego ze wlicza się pod jeden nr działki. Inni mówią ze nie dostane bo jest mniej jak 10ara. Jak to rozumieć...😕

20190329_112922.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@lis88 jest ok. Lepiej że wyszło więcej poplonu niż mniej.

@damianXXL dostaniesz kasę na te ziemniaki.  Linie przerywane to pewnie są granice drogi. Zdjęcie twoje otworzyłem na smartfonie i na granice drogi mi to wygląda.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
5 minut temu, robert55555 napisał:

 

@damianXXL dostaniesz kasę na te ziemniaki.  Linie przerywane to pewnie są granice drogi. Zdjęcie twoje otworzyłem na smartfonie i na granice drogi mi to wygląda.

 

No ok a ciągłe linie? Przy działkach z nieruchomościami też są przerywane i dróg nie ma. Cholera nie ma opisu co to oznacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

złożyłem wniosek o dopłaty zanim przyszły mi listownie mapki z arimr no i teraz jak porównuje a miałem kontrole powierzchni działek to w stosunku do tego co złożyłem a wnioskiem papierowym z arimr to na tym wniosku papierowym mam kilka działek większych o 1ar i jedną o 4 ary, warto to poprawić? czy za rok jak przyjdzie mapka z arimr to będą dalej te wieksze powierzchnie czy będzie to co złożyłem w tym roku?

ps. czy będą w 2020 r. jakieś dopłaty rolnośrodowiskowe do łąk bo mam ostatni rok pakietów i podobno nie koniecznie będzie za rok coś do łąk może wiecie coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

MKO(PEG) jest zmienny, to że masz tyle teraz nie oznacza że taki sam będzie w momencie kontroli. Chcesz to poprawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

ale czy za rok znowu przyjdzie mi wniosek z tą większą powierzchnią czy będzie to co zadeklarowałem w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Panowie, może mi doradzicie. Mam pewną działkę (TUZ) która jest podzielona na dwie części przez rów z zadrzewieniami, w taki sposób że mniejsza cześćy działki ma MKO 0,09ha . Co za tym idzie nie mogę tej działki zgłosić do dopłat , choć moim zdaniem powinno się dać, bo nie jest to oddzielna działka tylko część większej działki. Jak mogę to technicznie zrobić aby nie " tracić " dopłat za ten kawałek ziemi ? 

Dzwoniłem na infolinię i proponowano mi żebym zaznaczył cała działkę ewidencyjna i w miejscu zakrzewień (wyłączona cześć) narysował enklawę, ale niestety aplikacja tego nie przyjmuje. Kiedy chce połączyć (zsumować) dwie powierzchnię też się nie da bo system krzyczy że nie mają wspólnej części . Macie jakiś pomysł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991

Wytnij zadrzewiony pas na szerokość powiedzmy dwóch metrów, potem wyrysuj manualnie granice i zgłoś rozbieżność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj